جدیدترین اخبار خبرگزاری بورس

۰
۰
اقتصادی - ۱۳ ساعت پیش

در معاملات امروز چهار شنبه 95.10.29 در بازار برق بورس انرژی 7,735 مگاوات برق به ارزش 43 میلیارد و 949 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 4 درصدی همراه شد.

وجود عزم جدی برای راه اندازی بازار مشتقه ارز

۰
۰
اقتصادی - ۱۳ ساعت پیش

در ماده 15 بخشنامه مذکور به صراحت اعلام شده متخلفین از این مقررات به استناد قانون پولی و بانکی کشور، قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی، قانون اخلال در نظام اقتصادی و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

'کساوه'، فنر فشرده‌ای که آزاد نشده است

۰
۰
اقتصادی - ۱۵ ساعت پیش

گروه کاشی و سرامیک، یکی دیگر از گروه هایی است که در فراز و نشیب ماه های اخیر، بیشتر از آنکه سود برده باشد، در رکود و افت بوده است. در رکود صنعت ساختمان و انبوه سازی، گروه کاشی و سرامیک نیز مدت مدیدی است که در خواب زمستانی فرو رفته است و حتی خبر افزایش نرخ فروش در این گروه نیز نتوانست در روزهای ...

۰
۰

بورس کالا با ایجاد ابزارهای نوینی همچون قرارداد های سلف موازی استاندارد، معاملات گواهی سپرده کالایی و قراردادهای اختیار معامله سعی در ایجاد پویایی در بازار مبتنی بر کالا را دارد .

۰
۰

در معاملات امروز سه شنبه 95.10.28 در بازار برق بورس انرژی 6,732 مگاوات برق به ارزش 42 میلیارد و 318 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 43 درصدی همراه شد.

'ثغرب' در انتهای حرکت نزولی

۰
۰

در ماه های اخیر در گروه انبوه سازی شاهد عدم رونق روند معاملاتی و قیمت بوده ایم به گونه ای که برخی از نمادهای این گروه تا جایی افت قیمت را تجربه کرده اند که به چرخه فراموشی از حافظه بازار سپرده شده اند.

۰
۰

در معاملات امروز دوشنبه 95.10.27 در بازار برق بورس انرژی 15,662 مگاوات برق به ارزش 74 میلیارد و 105 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 20 درصدی همراه شد.

لزوم آشنایی فعالان بازارهای کالایی با مفاهیم معاملات مشتقه

۰
۰

مرکز مالی ایران سومین نشست تخصصی مشتقات را روز یکشنبه 26 دی ماه به میزبانی شرکت بورس کالای ایران برگزار کرد. سومین نشست تخصصی مشتقات با هدف افزایش دانش مالی کارشناسان و فعالان بازار سرمایه به موضوع تحلیل بازار مشتقه بورس کالای ایران اختصاص داشت.

۰
۰

در معاملات امروز یکشنبه 95.10.26 در بازار برق بورس انرژی، همزمان با واریز اعتبار جدید به حساب شرکت های توزیع نیروی برق و افزایش نقدینگی در بازار ... گزارش بازار: به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.10.26 در بازار برق بورس ...

'واتی' پس از اصلاح ۶۱ درصدی!

۰
۰

یکی از نمادهایی که در ماه های اخیر افت قیمت محسوس و اصلاح قابل تأملی را داشته، نماد واتی بوده است. واتی که در پس افت و خیزهای خود همواره با فراز و نشیب های خبری از زمین فراسا و بلوک شیران همراه بوده است، این بار در بی خبری به سطح حمایتی رسیده است و ...

عرضه 20 هزار قطعه جوجه یک روزه

۰
۰

روز یکشنبه 26 دی ماه 20 هزار قطعه جوجه یک روزه برای اولین بار در بورس کالای ایران عرضه می شود. روز یکشنبه 26 دی ماه 20 هزار قطعه جوجه یک روزه برای اولین بار در بورس کالای ایران عرضه می شود. به گزارش بورس نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران؛ در این روز 39 هزار و 86 تن ذرت ...

نظم در شاخص انبوه سازی

۰
۰

شاخص گروه انبوه سازی به دلیل حرکت دسته جمعی نمادهای این گروه همواره مورد توجه تحلیلگران بوده است و بررسی ها نشان می دهند که نمودار این شاخص از نظم کم نظیری در ریتم و الگوهای کلاسیک مخصوص به خود، برخوردار است.

۰
۰

نخستین محموله سازمان اموال تملیکی امروز در بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت. به گزارش بورس نیوز به نقل از  «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، امروز ۲۲دی ماه بیش یک هزار و ۶۰۰ تن ورق فولادی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با قیمت پایه یک هزار و ۵۰۰ تومان در هر کیلو عرضه شد که در رقابت ...

۰
۰

در معاملات امروز چهارشنبه 95.10.22 در بازار برق بورس انرژی 7,942 مگاوات برق به ارزش 32 میلیارد و 868 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 29 درصدی همراه شد.

معجزه بوتادین در 'جم'

۰
۰

شرکت پتروشیمی جم دارای واحدهای تولیدی گوناگون با ویژگی های خاص است که از آن جمله می توان واحدهای الفین، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن خطی، بوتادین، بوتن-1 را نام برد که ضمن ایفای نقش برجسته در زنجیره طرح های مگا سایز منطقه ویژه اقتصادی پارس توانسته سهم خود را در بازارهای منطقه و جهان کسب و مورد توجه ...

۰
۰

در معاملات امروز دوشنبه 95.10.20 در بازار برق بورس انرژی 5,097 مگاوات برق به ارزش 25 میلیارد و 519 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 45 درصدی همراه شد.

'شپترو' در محدوده مناسب قیمتی، زمانی

۰
۰

در وضعیتی که بسیاری از نمادهای خانواده پتروشیمی ها، اصلاح بیشتر را نشان می دهند، یکی از نمادهای این گروه، آرایش مناسبی به لحاظ الگوهای تکنیکی به خود گرفته است که می تواند راهگشای رشد قیمت سهم در روزهای پیش رو باشد. در تحلیل تکنیکی آماده شده برای امروز، این نماد را مورد بررسی قرار داده ایم.

۰
۰

در معاملات امروز یکشنبه 95.10.19 در بازار برق بورس انرژی همزمان با واریز اعتبار جدید به حساب شرکت های توزیع نیروی برق،.. گزارش بازار: به گزارش بورس نیوز به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 95.10.19 در بازار برق بورس انرژی همزمان با واریز اعتبار ...

'خبهمن' و سناریوهای صعود

۰
۰

در نماد "خبهمن" به لحاظ تکنیکی شاهد رسیدن قیمت به محدوده حمایتی مهمی هستیم که می تواند بنا بر دلایل تکنیکی متعددی، موجبات برگشت قیمت به مسیر صعودی را فراهم آورد. در تحلیل امروز با نگاهی به آخرین وضعیت این نماد، به بررسی پتانسیل های تکنیکی آن پرداخته ایم.

۰
۰

در معاملات امروز شنبه 95.10.18 در بازار برق بورس انرژی 346 مگاوات برق به ارزش 9 میلیارد و 539 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش همراه بوده است.

تب و تاب بازارهای جهانی در ۲۰۱۷

۰
۰

سال ۲۰۱۶ به پایان رسید و در سالی که گذشت، نوسانات متفاوتی را در کالاهای اساسی شاهد بودیم. بررسی روند قیمت در سال ۲۰۱۶ در جهت تحلیل سال ۲۰۱۷ می تواند دور نمای متفاوتی برای سال پیش رو در اختیارمان قرار دهد. حالا که در روزهای ابتدایی سال ۲۰۱۷ هستیم، در این نوشتار به بررسی روند قیمت ها برای دست یابی به ...

۰
۰

در معاملات امروز چهار شنبه 95.10.15 در بازار برق بورس انرژی 1,740 مگاوات برق به ارزش 4 میلیارد و 720 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 83 درصدی همراه بوده است.

موج سواری این بار روی امواج شکر

۰
۰

قیمت شکر جهانی در سال ۲۰۱۶ از محدوده ۱۵ سنت بر پوند به ۱۹.۵ سنت بر پوند رسید و بازدهی ۲۹ درصدی را در یک سال از خود به جای گذاشت و این درحالی بود که قیمت حتی تا سطح ۲۴ سنت نیز پیش روی کرده بود. در تحلیل امروز به بررسی وضعیت جهانی و داخلی این کالای شیرین خواهیم پرداخت.

۰
۰

در معاملات امروز سه شنبه 95.10.14 در بازار برق بورس انرژی 5,768 مگاوات برق به ارزش 27 میلیارد و 569 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 78 درصدی همراه بوده است.

سکه تحویل شهریور 96 یک میلیون و 300 هزار تومان شد

۰
۰

این روند افزایشی در حالی در تابلوی طلایی بازار نقره ای شکل گرفته که بهای اونس جهانی طلا در محدوده 1151 دلار در نوسان است تا بیانگر کاهش نسبی قیمت ها نسبت به روز گذشته باشد.

'شتران' به کدام سو می‌رود؟

۰
۰

: در روزهای جاری شاهد افت یک پارچه قیمت در بسیاری از نمادهای بازار بودیم. در گیر و دار افت و خیزهای نه چندان دلچسب روزهای جاری، برخی نمادها در حال نزدیک شدن به سطوح حمایتی معتبری هستند که باید مورد بررسی قرار گرفته و در صورت فراهم شدن شرایط خرید، برای ورود به آن ها برنامه ریزی نمود. گروه پالایشی ...

عرضه اولیه محصولات در بورس کالا، راه درمان مشکلات صنایع پایین دست

۰
۰

کاوه گفت: اجرای ماده 37 قانون رفع موانع تولید در راستای عرضه محصولات داخلی در بورس کالا و تامین نیاز داخل و بعد امکان صادرات شرکت ها، می تواند سریعتر راه برای درمان بخشی از مشکلات فعلی باشد.

۰
۰

در معاملات امروز دوشنبه 95.10.13 در بازار برق بورس انرژی 2,148 مگاوات برق به ارزش 15 میلیارد و 476 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش 15 درصدی همراه بوده است.

فراز و فرودهای شاخص کل از دریچه تکنیکی

۰
۰

در روزهای گذشته در مطالب مختلفی به فضای افت و نزول در شاخص کل اشاره کرده بودیم. بازار در فقر نقدینگی و در بسته بودن بخش قابل توجهی از نمادها در مسیر افت قرار گرفته بود و روز گذشته نیز افت قابل توجهی را رقم زد. اما هدف احتمالی این افت و خیز کدام محدوده ها می تواند باشد؟ پاسخ این سوال را در تحلیل ...

۰
۰

در معاملات امروز یکشنبه 95.10.12 در بازار برق بورس انرژی 2,532 مگاوات برق به ارزش 13 میلیارد و 373 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 40 درصدی همراه بوده است.

انعقاد ۴قرارداد بلندمدت پتروشیمی در بورس کالا

۰
۰

امروز در گروه پلی اتیلن های ترفتالات، یک قرارداد روی گرید بطری و سه قرارداد در گرید های نساجی پتروشیمی تندگویان در قالب قراردادهای بلندمدت با صنایع پایین دست در بورس کالای ایران منعقد شد.

تحلیل رفتار قیمت سهام 'حفاری'

۰
۰

قیمت هر سهم شرکت حفاری شمال در نمودار تعدیل شده در آخرین گام صعودی بلند مدت خود از قیمت 85 تومان شروع به رشد کرد و ظرف مدت 77 هفته به قیمت 570 تومان رسید و بازدهی خیره کننده 560 درصدی را از خود به جای گذاشته است.

۰
۰

در معاملات امروز شنبه 95.10.11 در بازار برق بورس انرژی 4,278 مگاوات برق به ارزش 55 میلیارد و 646 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با کاهش 60 درصدی همراه بوده است.

پرواز سودآوری 'فخوز' با ثبات نرخ های جهانی

۰
۰

شرکت فولاد خوزستان به عنوان شرکتی که قیمت شمش آن مبنای محاسبه قیمت های کنسانتره و گندله شرکت های چادرملو و گل گهر و به نوعی قیمت های بازار داخل می باشد بخشی از محصولات خود را نیز صادرمی کند.

۰
۰

رکورد معاملات هفتگی، روزانه، پنجشنبه ها و قرارداد آپشن سکه، طی هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالای ایران شکسته شد. به گزارش بورس نیوز به نقل از  «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، هفته گذشته با معامله بیش از ۲۱۲هزار قرارداد آتی، رکورد حجم معاملات هفتگی آتی سکه از ابتدای راه اندازی بازار مشتقه ...

رشد ۹۵ درصدی حجم معاملات بورس کالا

۰
۰

طی هفته گذشته در حالی که حدود ۷۴۵ هزار و ۲۵۵ تن انواع کالا به ارزش نزدیک به ۹ هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت، ارزش معاملات با رشد ۴۴ درصدی و حجم معاملات با رشد ۹۵ درصدی مواجه شد.

۰
۰

در معاملات امروز چهار شنبه 95.10.08 در بازار برق بورس انرژی همزمان با واریز اعتبار جدید به حساب شرکت های توزیع نیروی برق 7,502 مگاوات برق به ارزش 55 میلیارد و 646 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

ثبت 'ساعت ۱۱:۱۸ هشتم دی ماه' در تاریخ بازار سرمایه

۰
۰

ساعت ۱۱ و ۱۸ دقیقه و ۲۲ ثانیه روز چهارشنبه هشتم دی ماه سال ۹۵، اولین معامله در بازار سرمایه ایران روی اختیار فروش سکه بهار آزادی سررسید اسفند ۹۵ با قیمت اعمال هر سکه ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان انجام شد.

شاخص کانه‌های فلزی از دریچه تکنیکال

۰
۰

در روزهای اخیر در بازار ارز شاهد رشد قیمت دلار در برابر ریال بوده ایم. در چنین شرایطی در گذشته در بازار سهام همواره انتظار رشد قیمت در نمادها و صنایع صادرات محور می رفته است اما در روزهای جاری در شرایطی رشد قیمت روز افزون را در ارز شاهد هستیم که بازار سهام در خلاف جهت آن در حرکت است.

'شاراک' و پتانسیل‌های رشد قیمت

۰
۰

رشد قیمت دلار در روزهای اخیر بهانه ای شده است برای رشد قیمت نمادهایی که سود آوری آن ها از این محل منتفع می شود. در تحلیل و بررسی امروز به سراغ بررسی نمودار قیمت یکی از نمادهایی که در چنین وضعیتی در مسیر رشد خواهد بود رفته ایم.