اخبار

آزمایش مخفیانه موشک مافوق صوت توسط آمریکا

آزمایش مخفیانه موشک مافوق صوت توسط آمریکا

ایرنا نوشت: پنتاگون از بیم تشدید تنش با روسیه یک فروند موشک ابر مافوق صوت را مورد آزمایش قرارداد و به مدت دو هفته انجام این آزمایش را مسکوت گذاشت؛ این درحالی است که بایدن در آستانه سفر به اروپا قرار داشت.

تارنمای شبکه خبری سی ان ان نوشت : آمریکا در اواسط ماه مارس (اسفند) یک فروند موشک مافوق صوت را آزمایش کرد اما به منظور اجتناب از تشدید تنش ها با روسیه و با توجه به آنکه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکادر آستانه سفر به اروپا بود، آن را به مدت دو هفته مسکوت گذارد.

سی ان ان افزود: موشک مافوق صوت «هاوک» (HAWC) از یک فروند بمب افکن ب-۵۲ از سواحل غربی آمریکا پرتاب شد، این موشک که ساخت شرکت مارتین لاکیهد است به سرعتی بیش از پنج ماخ (بیش از شش هزار و ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت) رسید.

بنابراین گزارش و به گفته مقامات پنتاگون این موشک به ارتفاع ۶۵هزار پایی (ارتفاع نزدیک به ۲۰ کیلومتر) و مسافت بیش از ۳۰۰مایل (۴۸۰ کیلومتر) را تنها در مدت ۵ دقیقه با سرعتی بیش از سه هزار و ۸۰۰ مایل برساعت(شش هزار و ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت) طی کرد.

سی ان ان افزود: این آزمایش چند روز پس از به کار بردن موشک مافوق صوت روسیه دراوکراین صورت گرفت؛ در زمان انجام این آزمایش مخفیانه این موشک، جو بایدن خود را برای سفر به اروپا و ملاقات با سران ناتو و حضور در لهستان آماده می کرد.

بنابراین گزارش روسیه ۲۲ مارس ۲۰۲۲ (۲ فروردین ماه ۱۴۰۱) برای نخستین بار یک فروند موشک پیشرفته مافوق صوت «کنیژال» (Kinzhal) – موسوم به خنجر – را در اوکراین به کار برد.

311311

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا