رپورتاژ

ابزار آلات هیدرولیک چیست ؟ بخریم یا اجاره کنیم ؟

تهیه و اجاره انواع ابزار آلات و تجهیزات هیدرولیک

 

شرکت آرش تولز ارائه یک بسته خدمات کامل برای پشتیبانی از نیازهای مشتریان ارزشمند ما به خدمات اجاره ابزار نیز گسترش می یابد. با مجموعه گسترده ای از محصولات موجود در محدود  Hi-Force،  Enerpac گاهی اوقات برای مشتریان ما دشوار است که در مورد مناسب ترین ابزار سرمایه گذاری پول خود تصمیم بگیرند. علاوه بر این، با وجود محصولات با ارزش بالاتر ما مانند سیلندرهای با تناژ بالا، پمپ های برقی، آچار هیدرولیک، کشنده های پیچ گل میخ و پمپ های هیدروتست، بسیاری از مشتریان به سادگی نمی توانند هزینه بالای سرمایه برای خرید را توجیه کنند، به خصوص در مواردی که نیاز آنها به محصول نسبتاً کوتاه مدت است. یا حتی به سادگی برای یک کار منحصر به فرد. در برخی موارد محدودیت‌های بودجه سالانه دریافت تأیید هزینه خرید را دشوار می‌کند، حتی اگر نیاز قطعی برای ابزار وجود داشته باشد.

آرش تولز  فعالانه بسته خدمات اجاره ابزار خود را هم در دفاتر منطقه ای و هم در توزیع کنندگان شرکت کننده در سراسر جهان تشویق و ترویج می کند. برخلاف رقبای ما که معتقدند کسب و کار اجاره ابزار فروش محصول را کاهش می دهد، ما معتقدیم که در واقع آنها را افزایش می دهد!

بسیاری از مشتریان ما در سرتاسر جهان، که محصولات  Hi-Force،  Enerpac را خریداری کرده‌اند، در ابتدا از این فرصت استفاده کردند و کیفیت محصول و سطح پشتیبانی خدمات ما را از طریق اجاره ابزار “آزمایش” کردند. پس از رضایت، همین مشتریان به طور منظم به خریداران وفادار محصولات Hi-Force تبدیل شدند.

یک مزیت اضافی از نگهداری ناوگان جامع ابزارهای اجاره ای در دفاتر منطقه ای ما و توزیع کنندگان شرکت کننده این است که کاربران می توانند به راحتی در محل درخواست اجاره دهند، با استفاده از ابزارهای اجاره در کوتاه مدت، یا حتی از خدمات اجاره ما در حین سرویس یا تعمیر تجهیزات خود استفاده کنند. در بیشتر صنایع، بزرگترین هدر رفتن سود، هزینه های شرکت برای تعمیر و نگهداری و فعالیت های تعطیل است. اجاره ابزار در زمان بسیار کوتاهی در دسترس است و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تولید در سریع ترین زمان ممکن و بدون تاخیر غیر ضروری از سر گرفته می شود.

اجاره ابزار به دو صورت کوتاه مدت و بلندمدت در دسترس است و کلیه تجهیزات ارائه شده ضمانت شده، تست شده و قبل از انتقال به سایت تایید شده است.

اجاره ابزار یک جایگزین اقتصادی برای خرید تجهیزات تخصصی سرمایه فشرده در کوتاه مدت ارائه می دهد. آن را امتحان کنید، شگفت زده خواهید شد!

در آرش تولز تمامی ابزار آلات همیشه در دسترس شماست :

اجاره انوااع  لوازم هیدرولیکی و پنوماتیکی ، اجاره دستگاه های برش سرد از 72 اینچ هیدرولیکی ، اجاره آچارهای هیدرولیکی  ، اجاره بکس خور ، اجاره بولت تنشنر ، دریایی خشکی ، اجاره پمپ فشار بالا هیدرولیکی پناماتیکی از 700 بار الی 2800 بار ، دستی ، بادی ، برقی ، بکس بادی برندهای انگرسلوند ، کاواساکی سیلندرها ، یونیت های 700 Bar و پرسهای دروازه ای ، جک و نعلی زنجیر در آر ، جرثقیلهای برقی ، پرسهای کابلشو برقی ، مهره بر ، پمپ هیدولیک دستی ، پمپ واترجت صنعتی ، شیر دستی پمپ هیدورلیک ، پمپ فشار بالا هیدرولیکی کاستی (کتابی) ، بکس بادی ، کابلشو هیدرولیک ، ساب ، بکس و دریل زیر آب ، برش زیر آب ، حدیده برقی ، هیلتی برقی ، دریل کورگیری و …

 

 

اجاره ابزار هیدرولیک و لوازم جانبی انتخاب هوشمندانه ای است اگر:

  • برای یک کار یکباره به ابزاری نیاز دارید
    • می خواهید قبل از خرید یک ابزار را آزمایش کنید
    • فضایی برای نگهداری ابزار خود ندارید
    • شما بودجه محدود و بازه زمانی محدودی دارید

چه به اجاره ابزار هیدرولیک برای یک هفته یا بیشتر نیاز داشته باشید، ما تخصص و موجودی را داریم تا آنچه را که نیاز دارید به شما برسانیم.

ابزار هیدرولیک چیست ؟

ابزار هیدرولیک ترکیبی از سیستم هیدرولیک و ابزار معمولی به طور کلی است. قدرت هیدرولیکی قوی به حرکت خطی رفت و برگشتی، حرکت چرخشی، حرکت سیکلوئیدی و سایر حرکت های مکانیکی تبدیل می شود. یک سیستم ابزار هیدرولیک کامل از پنج بخش تشکیل شده است: المنت قدرت، عنصر محرک، عنصر کنترل، عنصر کمکی و سیال هیدرولیک.

هنگامی که باید نیروی بسیار بیشتری نسبت به ابزارهای پنوماتیکی اعمال شود، ابزارهای هیدرولیک راه حل هستند، به همین دلیل است که معمولاً در ساخت و سازهای سنگین و کاربردهای صنعتی استفاده می شوند. ابزارهای هیدرولیک توسط روغن تحت فشار تغذیه می شوند. برخلاف هوا، سیالات تراکم ناپذیر هستند و ابزارهای هیدرولیک می توانند در فشارهای بسیار بالاتر عمل کنند و نیرویی چندین برابر بیشتر از ابزارهای بادی با اندازه مشابه، با کنترل دقیق تر و بدون تاخیر در حرکت، ارائه دهند. سیستم‌های هیدرولیک نیز کارآمدتر عمل می‌کنند و پمپ هیدرولیک را می‌توان در فاصله‌ای از ابزار بدون از دست دادن قابل توجه قدرت قرار داد. ابزارهای هیدرولیک تحت تأثیر سرما و رطوبت قرار نمی گیرند، معمولاً بی صداتر از ابزارهای پنوماتیکی هستند و همچنین بسیار بادوام هستند زیرا خود روان کننده هستند. قفسه های دیجیتال ما با تمام نیازهای ابزار و تجهیزات هیدرولیک شما بسته بندی شده اند. ما می‌توانیم ابزارهایی برای برش، سوراخ‌کاری، فشار دادن، کشیدن و دستکاری بست‌ها، همراه با پمپ‌ها، موتورها، شلنگ هیدرولیک، شیرها و لوازم جانبی در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای ابزار آلات هیدرولیک  :

 

به طور کلی استفاده از روغن معدنی به عنوان محیط کار، نسبت به سطح متحرک می تواند خود روانکاری، عمر طولانی باشد.
وزن سبک، حجم کم، اینرسی حرکت کوچک و سرعت واکنش سریع.
اجزای مختلف انتقال هیدرولیک را می توان به راحتی و با انعطاف پذیری بر اساس نیازها مرتب کرد.
حفاظت از اضافه بار می تواند به طور خودکار تحقق یابد.
کنترل راحت، می تواند به طیف گسترده ای از سرعت بدون پله دست یابد (محدوده سرعت تا 2000:1).
حرکت در یک خط مستقیم آسان است.
دستیابی به اتوماسیون دستگاه، هنگام استفاده از کنترل مشترک الکترو هیدرولیک، نه تنها برای دستیابی به درجه بالاتری از فرآیند کنترل خودکار، بلکه برای دستیابی به کنترل از راه دور نیز آسان است.

معایب ابزار آلات هیدرولیک  :

به راحتی نشت می کند. فشار روغن سیستم هیدرولیک بالا است و روغن هیدرولیک به راحتی از طریق آب بندی یا ترخیص نشت می کند که باعث مصرف مواد هیدرولیک و آلودگی محیطی می شود.
انتقال هیدرولیک در فرآیند انتقال انرژی، اغلب تلفات انرژی (از دست دادن فشار و جریان و غیره) بیشتر است، به طوری که راندمان انتقال کم است.
ویسکوزیته روغن حساس به دما با دما تغییر می کند و تغییرات ویسکوزیته منجر به تغییر جریان، نشتی و مقاومت می شود که به راحتی منجر به حرکت ناپایدار مکانیسم کار می شود.
هزینه ساخت بالا به منظور کاهش نشتی، دقت ساخت قطعات هیدرولیک باید بالاتر باشد، بنابراین هزینه ساخت افزایش می یابد.

 

نیاز به نقل قول اجاره دارید؟

محصولات هیدرولیک موجود برای اجاره
ما مجموعه‌ای از محصولات هیدرولیک Enerpac را با خود حمل می‌کنیم که دارای فناوری پمپ پتنت Z کلاس هستند. پمپ‌های کلاس Z فشارهای بای پس بالایی را برای افزایش بهره‌وری فراهم می‌کنند که در کاربردهایی که از شیلنگ‌های طولانی و مدارهای افت فشار بالا استفاده می‌کنند، حیاتی است.

آیا مطمئن نیستید به چه ابزاری نیاز دارید؟ به همین دلیل است که ما اینجا هستیم. با ما تماس بگیرید و ما بر اساس نیاز پروژه شما توصیه های ابزاری را ارائه خواهیم داد.

 

سیستم های هیدرولیک :

سیستم های هیدرولیک قدرت را با استفاده از فشار سیال در یک سیستم آب بندی شده انتقال می دهند. ترمزهای خودروها و کامیون‌ها، بالابرهای ویلچر، جک‌های هیدرولیک و بال‌های هواپیما معمولاً از سیستم‌های هیدرولیک استفاده می‌کنند. بسیاری از سازندگان از سیستم‌های هیدرولیک استفاده می‌کنند، زیرا مزایای زیادی نسبت به سیستم‌های مکانیکی و الکتریکی دارند، مانند ارائه قدرت زیاد در یک فضای کوچک، اما اگر سیال از سیستم نشت کند، مشکل و نقصی در سیستم ایجاد می‌کند. اصلا کار نخواهد کرد
مزایای سیستم های هیدرولیک

از مزایای سیستم های هیدرولیک می توان به قدرت، دقت، کارایی و سهولت نگهداری اشاره کرد. اما معایبی نیز دارند: ممکن است نشت کنند، که آنها را کثیف می کند، و مایعات داخل آنها اغلب برای رنگ آمیزی سوزاننده و برخی مهر و موم ها هستند.

سیستم های هیدرولیک چگونه کار می کنند
سیستم های هیدرولیک از مایع برای ایجاد فشار استفاده می کنند. ذرات مایع نزدیک به هم هستند، به این معنی که یک مایع تقریباً تراکم ناپذیر است. هنگامی که ذرات حرکت می کنند، به یکدیگر برخورد می کنند و همچنین به دیواره های ظرف برخورد می کنند. از آنجایی که فشار در یک مایع در هر جهت به یک اندازه منتقل می شود، نیرویی که در یک نقطه روی مایع اعمال می شود به نقاط دیگر مایع منتقل می شود. فشار را با استفاده از معادله F ÷ (P x A) محاسبه می کنید، که در آن P فشار بر حسب پاسکال، F نیروی بر حسب نیوتن و A سطح مقطع بر حسب متر مربع است. این به قانون پاسکال معروف است.

در سیستم های هیدرولیک، نیروی کمی در سطح مقطع کوچک، فشار را منتقل می کند و نیروی زیادی را در سطح مقطع بزرگتر ایجاد می کند. در اصل، اگر دو سیلندر بزرگ و کوچک را به هم وصل کنید و به یک سیلندر نیرو وارد کنید، فشار یکسانی در هر دو سیلندر ایجاد می شود. از آنجایی که یک سیلندر دارای حجم بیشتری است، نیرویی که سیلندر بزرگتر تولید می کند بیشتر است، اگرچه فشار در دو سیلندر ثابت می ماند.

نمونه های سیستم هیدرولیک
سیستم هیدرولیکی که اکثر راننده ها هر روز از آن استفاده می کنند، بدون اینکه به آن فکر کنند، سیستم ترمز خودروی شماست. نمونه‌های دیگر عبارتند از تجهیزات بالابری، مانند جک‌های هیدرولیک و بالابر ویلچر، بلند کردن و حفاری بازوها بر روی بیل‌ها و سایر تجهیزات سنگین، پرس‌های هیدرولیک که اجزای فلزی را تولید می‌کنند، و برخی از قطعات هواپیما و قایق‌ها، از جمله بال‌ها و سکان‌ها. هر سیستم هیدرولیک از یک اصل اساسی پیروی می کند. به عنوان مثال، جک هیدرولیک بارهای سنگین را با پیستون پمپ بلند می کند، که روغن را از طریق هر دو سیلندر حرکت می دهد. با کشیدن پیستون به عقب، یک توپ سوپاپ مکش باز می شود و مایع به داخل محفظه پمپ می رود. با فشار دادن پیستون به سمت جلو، سیال را به یک شیر تخلیه خارجی می فرستد، سپس به محفظه سیلندر می فرستد و دریچه مکش را می بندد زیرا باعث ایجاد فشار در داخل سیلندر می شود.

مزایای سیستم هیدرولیک
یک سیستم هیدرولیک به دلایل زیادی یک انتقال دهنده کارآمد نیرو است. اولاً، اهرم ها و دکمه های فشاری ساده آن، شروع، توقف، شتاب گیری و کاهش سرعت را آسان می کند. این همچنین امکان کنترل دقت را فراهم می کند. همچنین، از آنجایی که این سیستم بسیار روان است، بدون هیچ گونه چرخ دنده، قرقره یا اهرم دست و پا گیر، به راحتی با محدوده وزنی بزرگ کنار می آید. بدون توجه به تغییرات سرعت، نیروی ثابتی را فراهم می کند. در بیشتر موارد، سیستم های هیدرولیک ساده، ایمن و مقرون به صرفه هستند، زیرا در مقایسه با سیستم های مکانیکی و الکتریکی از قطعات متحرک کمتری استفاده می کنند که نگهداری آنها را آسان تر می کند. استفاده از سیستم های هیدرولیک در کارخانه ها و معادن شیمیایی بی خطر است زیرا باعث ایجاد جرقه نمی شود.

معایب سیستم هیدرولیک
سیستم های هیدرولیک نیز دارای معایبی هستند. کار با سیالات هیدرولیک کثیف است و خلاص شدن از شر نشتی در یک سیستم هیدرولیک می تواند دشوار باشد. اگر مایع هیدرولیک در مناطق گرم نشت کند، ممکن است آتش بگیرد. اگر خطوط هیدرولیک ترکید، می توانند صدمات جدی ایجاد کنند. هنگام استفاده از مایعات هیدرولیک مراقب باشید، زیرا قرار گرفتن در معرض بیش از حد می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. سیالات هیدرولیک نیز خورنده هستند، اما برخی از انواع آن کمتر از سایرین هستند. به عنوان مثال، دو نوع اصلی روغن ترمز برای دوچرخه های کوهستانی هیدرولیک، مایع DOT و روغن معدنی موجود است. روغن معدنی به دلیل خاصیت خورندگی آن کمتر رنگ دوچرخه را از بین می برد. برای اینکه سیستم هیدرولیک خود را در بهترین حالت خود نگه دارید، به طور دوره ای سیستم های هیدرولیک را از نظر نشتی بررسی کنید، در صورت لزوم روغن کاری کنید و در صورت لزوم فیلترها و آب بندی ها را تعویض کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا