رپورتاژ

اترنالز – دالاران

اترنالز - دالاران

شهروندای دوست‌داشتنی و تک دالاران، سلام. خوب و خوشین؟ آماده‌ی یه سفر جذاب به یه دنیای هیجان‌انگیز دیگه هستین؟ نظرتون چیه امروز درمورد اترنالز با هم صحبت کنیم و با اعضای این گروه خفن آشنا بشیم؟ ‌اگه به دنیای مارول علاقه دارین و دوست دارین که با خفن‌ترین‌های این دنیا آشنا بشین، جای درستی اومدین! چون اترنالز، از جذاب‌ترین‌های مارول هستن و ماجراهای خیلی خفنی رو برای دوست‌داران این دنیا ساختن. خب دیگه، بریم سفرمون رو شروع کنیم و ببینیم که توی این دنیای جذاب، چه‌خبره.

شجره‌نامه اترنالز

شجره‌نامه اترنالز

میلیون‌ها سال پیش، یه سری موجود بیگانه به اسم سلستیال‌ها (Celestials) که قدرت خیلی زیادی هم داشتن، پاشون رو روی زمین می‌ذارن و تصمیم می‌گیرن که روی گونه‌های اولیه‌ای که اون‌موقع روی زمین بودن، یه‌سری آزمایش انجام بدن. نتیجه‌ی این آزمایشا، می‌شه دو گروه از موجودات که یه گروه‌شون شبیه انسان‌ها هستن و علاوه بر ابدی‌بودن، قدرت‌های ابرانسانی هم دارن و گروه دوم هم می‌شن یه‌سری موجود بی‌ریخت و شرور که همیشه شر به‌پا می‌کنن.

اترنالز (Eternals)، ابدی‌ها یا جاودانگان، همون گروه اولی هستن که گفتم شبیه انسان‌ها بودن و یه‌سری قدرت فرابشری هم داشتن. حالا وظیفه‌شون چی بود؟ وظیفه‌ی اترنالز این بود که از مردم کره‌ی زمین در مقابل گروه دوم، یعنی دیوایانت‌ها (Deviants)، دفاع کنن. این گروه کم‌جمعیت، خودشون رو از چشم انسان‌های عادی دور نگه می‌دارن؛ البته یه چیز جالبی هم در موردشون هست که اگر از انسان‌ها مخفی نشن و حتی باهاشون ازدواج هم بکنن، احتمالش خیلی کمه که بچه‌شون به یه جاودانه تبدیل بشه.

دو تا موضوع دیگه هم هست که باید در مورد ابدی‌ها بدونین: اول اینکه محل زندگی این موجودات، یه سیاره به اسم تایتانوس (Titanos) هستش؛ موضوع دوم هم اینکه، اترنالز، حسابی پیشرفته هستن و کلی فناوری خفن دارن که تو ماموریت‌های مختلف بهشون کمک می‌کنه.

اترنالز، روی پرده نقره‌ای

اترنالز، روی پرده نقره‌ای

استودیو مارول، توی سال ۲۰۲۱، فیلم اترنالز رو منتشر کرد؛ فیلمی که ۲۰۰ میلیون دلار هزینه برداشته بود و ۴۰۰ هزار دلار هم فروش گیشه داشت. توی این فیلم ۱۵۶ دقیقه‌ای، ستاره‌هایی مثل: آنجلینا جولی، کیت هرینگتون، لیا مک هیو، لما هایک بازی کردن و صحنه‌های قشنگی رو برای بیننده‌ها ساختن.

جاودانگان، فیلمی هستش که نقدهای زیادی بهش شد و حسابی هم سروصدا کرد؛ ولی با تمام این داستان‌ها، تونست توجه خیلی‌ها رو به‌سمت نژاد ابدی‌ها جلب کنه. نژاد ابدی‌ها رو هم «جک کربی» تو دهه‌ی ۱۹۴۰ خلق کرده که البته ایده‌اش رو از چند سال قبلش داشت و به‌خاطر مشکلاتش با مدیر وقت مارول، عملی نمی‌کرد  حتی با وجود اکشن فیگور مرد آهنی

اعضای جاودانگان رو از نزدیک بشناسین

اعضای جاودانگان رو از نزدیک بشناسین

رسیدیم به قسمت اصلی داستان و آشنایی با اعضای ابدی‌ها! توی این قسمت، می‌خوام شما رو با اعضای این نژاد خفن آشنا کنم و بهتون بگم که هر کدوم از این شخصیت‌ها کی هستن و چه داستانی دارن:

 • کرونوس

مراسم معارفه‌مون رو با یه عضو مرموز و البته خیلی باهوش به اسم کرونوس (Kronos) شروع می‌کنیم. کرونوس، یه زمانی رهبر اترنالز بوده و یه سری قابلیت‌ خیلی خفن هم داره؛ مثل توانایی تحت‌تاثیرقراردادن زمان و کنترل مرده‌ها! کرونوس، بعد از جنگ با برادرش اورانوس و شکست‌دادن اون، توی یکی از آزمایش‌هاش روی نیروهای کیهانی، باعث یه انفجار می‌شه که حسابی به نفع ابدی‌ها بوده! حالا چرا؟ چون توی این انفجار، جاودانگان، صاحب یه نیروی خیلی خفن می‌شن و خود کرونوس هم به انرژی‌های کیهانی وصل می‌شه و حالت سحابی پیدا می‌کنه.

اکشن فیگور بتمن

 • ایکاریس

ایکاریس (Ikaris)، یکی دیگه از اعضای خفن جاودانگان به‌حساب می‌آد که وظیفه‌ی اصلیش مبارزه با دیوایانت‌ها هستش. این شخصیت، قدرت خیلی خیلی زیادی داره و حتی می‌تونه با تغییر ترکیب مولکول‌های هوا، واسه خودش، سپر هم درست کنه! اسکن‌کردن ذهن دیگران و شلیک‌های کشنده که با کنترل انرژی‌های کیهانی به‌دست میاره هم از قدرت‌های دیگه‌ی ایکاریس هستن. یه ویژگی‌ خیلی خفن دیگه هم که این شخصیت داره و حسابی هم به‌کارش اومده، خوب‌شدن سریع زخم‌های بدنشه.

 • گیلگمش

گیلگمش (Gilgamesh) که به «فراموش‌شده» هم معروفه، به‌خاطر دخالت زیاد تو زندگی انسان‌ها، چندین سال تبعید بوده و تو گروه اونجرز هم یه مدت حضور داشته. این شخصیت، سابقه‌ی یه‌بار برگشتن از مرگ رو داره و مبارز خیلی خفنی هم هست.

 • درویگ

درویگ (Druig)، پسر والکین و پسرعموی ایکاریس هستش و یکی از اعضای شرور گروه اترنالز هم به‌حساب می‌آد. این شخصیت که درحال‌حاضر توی یه کشور خیالی نخست وزیره، مثل بقیه‌ی ابدی‌ها، کلی قابلیت فرابشری داره؛ ولی مهم‌ترین تواناییش، کنترل‌کردن ذهن دیگرانه.

 • تیتانیس

تیتانیس (Titanis)، یکی از اعضای نسل پنجمی اترنالز هستش که سابقه‌ی گلادیاتوربودن رو هم توی کارنامه‌اش داره. این شخصیت هم مثل بقیه‌ی جاودانگان، قدرت‌های ابرانسانی زیادی داره و توی مبارزه هم حسابی کاربلده.

 • سوی-سان

سوی‌-سان (Sui-San)، تنها بازمانده‌ی یکی از نسل‌های اترنالز هستش که همه‌شون به تایتان تبعید شده بودن؛ تایتان هم اسم یکی از قمرهای سیاره زحل هستش که همین نسل سوی-سان هم این اسم رو روش گذاشتن. این شخصیت، با پسر کرونوس که اسمش «الارس» بوده ازدواج می‌کنه و نسل تایتان‌ها رو به‌وجود میارن.

 • منتور

منتور، لقب الارس هستش که تو قسمت قبل گفتم با سوی-سان ازدواج کردن و یه نسلی به اسم تایتان‌ها رو به‌وجود آوردن. الاروس، برای اینکه مجبور نشه با برادرس بجنگه، می‌ره به تایتان و اونجا هم عاشق سوی-سان می‌شه و باهاش ازدواج می‌کنه؛ نتیجه‌ی این ازدواج، دوتا پسر به اسم‌های «ثانوس» و «آراس» بوده که ثانوس مادرشون رو می‌کشه.

 • ثانوس

ثانوس، پسر شرور سوی-سان و منتور هستش که ژن دیوایانت‌ها رو هم توی وجودش داره و همین هم باعث می‌شه تا عاشق شخصیت «مرگ» بشه. عشق ثانوس به مرگ، باعث شده که این پسر، حتی به خانواده‌ی خودش هم رحم نکنه و اونا رو بکشه. این شخصیت، بعد از شکست سختی که از «آدام وارلاک» می‌خوره و می‌میره، دوباره زنده می‌شه و میاد دنبال دستکش بی‌نهایت؛ آخرش هم این دستکش رو گیر میاره و حسابی گردوخاک می‌کنه.

 • استارفاکس

استارفاکس (Starfox)، لقبیه که توی گروه اونجرز به آراس دادن؛ آراس هم که گفتم پسر سوی-سان و الارس و البته برادر ثانوس هستش. آراس، سابقه‌ی جنگ با «الترون» رو هم توی پرونده‌اش داره و وقتی که الترون، سیاره‌ی آراس رو به یه ویروس آلوده کرد، تونست با کمک گروه اونجرز، اون رو شکست بده. مهم‌ترین قابلیت این عضو نژاد اترنالز هم تواناییش تو پرواز‌کردن هستش.

 • زوراس

زوراس، پسر کرونوس هستش و یه‌جورایی زئوس دنیای مارول به‌حساب می‌آد. این شخصیت، بعد از مرگ کرونوس، رهبر اترنالز می‌شه و بارها با دیوایانت‌ها و سلستیال‌ها می‌جنگه. زوراس که یه‌بار هم از مرگ برگشته، نیروهای کیهانی رو برای شلیک‌‌کردن اشعه‌ی ایکس و ساختن سپر، کنترل می‌کنه. ایمنی کامل در مقابل مریضی‌های مختلف و قدرتش برای ساختن یه ذهنیت یکسان تو بقیه‌ی افراد، دو مورد دیگه از قابلیت‌های خفن زوراس هستن.

 • سیبل

سیبل (Cybele)، همسر زوراس هستش و یه دختر هم به اسم ثینا داره. این شخصیت هم مثل بقیه‌ی ابدی‌ها قدرت‌های زیادی داره که مهم‌ترینش، قدرت کنترل‌کردن ذرات تشکیل‌دهنده‌ی اجسام مختلفه. راستی بهتره اینم بدونین که سیبل، اصلا دوست نداره با بقیه‌ی ابدی‌ها یه جا باشه و به‌خاطر همین هم تو یه منطقه‌ی خالی از سکنه زندگی می‌کنه.

 • ثینا

ثینا (Thena) که دختر سیبل و زوراس هم هستش، یکی از ابدی‌های خیلی قدرتمنده که از بخت بد، عاشق یه دیوایانت به اسم «کرو» می‌شه! این دختر که قرار بود بعد از پدرش، رهبر ابدی‌ها بشه، به‌خاطر عشقش کنار می‌کشه و این جایگاه رو دودستی تقدیم کرو می‌کنه. کنترل‌کردن ذهن افراد، قدرت و استقامت خیلی زیاد، پرواز و شلیک‌کردن انرژی، چندتا از خفن‌ترین توانایی‌های این شخصیت هستن.

 • سرسی

شخصیت سرسی (Sersi)، تو سال ۱۹۶۳ وارد دنیای کمیک‌های مارول شد و اسم اصلیش هم Circe بود که بعدها ملقب به سرسی شد. سرسی، تنها عضو اترنالز هستش که به سطح استادی سطح پنجم رسیده و قدرت خیلی زیادی هم داره. از نظر ارتباط با انسان‌ها هم سرسی چند پله جلوتر از بقیه‌ی ابدی‌ها هستش.

 • مداخله‌گر

مداخله‌گر (Interloper)، گوشه‌گیرترین عضور اترنالز هستش و به‌جز گیلگمش، با هیچ‌کدوم از اعضای این گروه در ارتباط نیست؛ در مورد دلیل این موضوع هم هنوز هیچ حرفی زده نشده و کسی نمی‌دونه که چرا این شخصیت هیچ ارتباطی با بقیه نداره. مهم‌ترین قابلیت مداخله‌گر اینه که یه ترس خیلی عمیق تو دل حریفش می‌ندازه و همین موضوع هم باعث می‌شه تا کسی جرات نکنه باهاش بجنگه.

 • ماکاری

ماکاری (Makkari) که بیشتر از ۴ هزار سال هم سن داره، یکی از خفن‌ترین اعضای اترنالز هستش و توی گروه اونجرز و شکارچیان هیولا هم بوده. این شخصت که علاقه‌ی خیلی زیادی هم به سرعت داره، یکی از اعضای انجمن فن‌آوری اترنالز هستش و خیلی هم دوست داره که با انسان‌ها تعامل داشته باشه.

 • کینگو سونن

کینگو سونن (Kingo Sunen)، متولد کشور ژاپن هستش و به‌خاطر همین هم عین سامورایی‌ها رفتار می‌کنه و می‌جنگه؛ با اینکه اونم مثل بقیه‌ی اعضای اترنالز، کلی قدرت فوق‌بشری داره و خیلی راحت می‌تونه ازشون استفاده کنه. بهتره اینم بدونین که کینگو، به‌عنوان بازیگر، تو فیلم‌های اکشن بازی می‌کنه.

 • اجک

اجک (Ajak)، جزو پولار اترنالز هستش که یه زیرمجموعه از نژاد ابدی‌ها به‌حساب میان. این شخصیت، یه مدت تو خواب بود و بعد از اون، وقتی سلستیال‌ها به زمین اومدن، زوراس دستور داد تا از خواب بیدار شه. اجک خیلی سریعه، قدرت و استقامت خیلی زیادی داره و هر آسیبی هم که ببینه، خیلی سریع خوب می‌شه؛ البته به‌غیر از اینا، توانایی شلیک انرژی، پرواز و تله‌پورت هم داره.

 • فاستوس

فاستوس (Phastos)، عضو خجالتی اترنالز هستش و تخصص زیادی هم تو زمینه‌ی فناوری داره؛ همین موضوع هم باعث شده که بیشتر تجهیزات گروه جاودانگان رو اون بسازه. شخصیت فاستوس، یه هویت دیگه هم به اسم سیز فایر داره که این هویت رو وقتی اپوکالیپس می‌خواست یه جنگ با دیوایانت‌ها راه بندازه، برای خودش انتخاب کرده.

 • هایپریون

هایپریون (Hyperion) که اسم اصلیش هم «مارکوس میلتون» هستش، تنها بازمانده‌ی اترنالز توی یه دنیای دیگه‌اس و بعد از برخورد دوتا دنیا باهم، پاش به دنیای مارول باز می‌شه. مارکوس، یه مدت تو چنگ یه گروه تروریستی بوده و گروه اونجرز اونو نجات می‌ده. بعد از این اتفاق، هایپورن، یه مدتی رو با گروه انتقام‌جویان می‌گذرونه و بعدش هم عضو یکی از زیرمجموعه‌های این گروه می‌شه. مارکوس میلتون، یه شخصیت خیلی قویه و مثل بقیه ابدی‌ها، می‌تونه انرژی کیهانی رو به خدمت خودش بگیره.

 • اسپرایت

اسپرایت (Sprite)، یکی از دردسرسازترین اعضای اترنالزه و حسابی گروه ابدی‌ها رو به‌هم ریخته. این شخصیت، خیلی اهل شوخی و اذیت‌کردن بقیه هستش و به‌خاطر این کار هم چند بار مجازات شده؛ همین مجازات‌ها هم باعث شدن که اسپرایت یه کینه‌ی عمیق از ابدی‌ها به‌دل داشته باشه و بالاخره هم یه روز زهرش رو بریزه! داستان از این قراره که این شخصیت، حافظه‌ی همه‌ی ابدی‌ها رو پاک کرده و تمام قدرت‌هاشون رو هم ازشون گرفته. این کار اسپرایت باعث شده که اعضای اترنالز، مثل آدمای عادی و بین بقیه‌ی مردم زندگی بکنن!

خب هم‌سفرای عزیز و دوست‌داشتنی، سفر طولانی ولی جذاب امروزمون هم به آخر رسید! امیدوارم که بهتون خوش گذشته باشه و متوجه گذر زمان نشده باشین. اگه فیلم اترنالز رو دیدین، حتما نظرتون رو در مورد این فیلم و کلا شخصیت‌های گروه ابدی‌ها برام بنویسین؛ اگرم ندیدین که بهم بگین از کدوم یکی از شخصیت‌های این گروه خوش‌تون اومده و دوست‌ دارین توی فیلم هم ببینینش؟ خیلی مواظب خودتون باشن؛ تا یه سفر دیگه، بای‌بای.

منابع:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا