اخبار

اقامتگاه های بوم گردی مازندران آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است

اقامتگاه های بوم گردی مازندران آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از بسیج امکانات برای میزبانی از گردشگران نوروزی خبر داد و گفت: اقامتگاه های بوم گردی مازندران آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است.

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، مهدی ایزدی با اشاره به اقامت ۱۶۶ هزار و ۸۱۱ مسافر نوروزی روز گذشته در استان اظهار داشت: از این تعداد دو هزار و ۴۸۲ نفر در هتل‌های استان اقامت کردند که ۱.۴۹ درصد مسافران را تشکیل می‌دهند.

وی شمار اقامت در مهمانپذیرهای استان را ۵۰ نفر، هتل آپارتمان هزار و ۱۵۴ نفر معادل ۶۹ صدم درصد، ۴۰۱ نفر در واحدهای بومگردی بیان کرد و گفت: ۶۳ هزار نفر از مسافران معادل ۳۷.۸۸ درصد در خانه‌های مسافر مقیم شدند.

ایزدی تعداد اقامت در اقامتگاه‌های موقت را دو هزار و ۸۸۲ نفر بیان کرد و گفت: این تعداد ۱.۷۳ درصد مسافران را تشکیل می‌دهند.

سرپرست میراث فرهنگی مازندران میزان اقامت در سایر مراکز اقامتی اعم از مهمان سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی، سالن‌های ورزشی و غیره را ۹۴ هزار و ۶۵۱ نفر برشمرد و گفت: این میزان ۵۶.۷۴ درصد را تشکیل می‌دهند.

وی تعداد کل بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و توریستی استان را ۹۷ هزار و ۱۲۷ نفر ذکر کرد و گفت: همچنین ۱۰۰ نفر از موزه‌ها دیدن کردند.

46

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا