اخبار

ایمن آبادی : مردم از عملکرد دولت رئیسی در عذاب هستند /کسانی که انتخابات را مهندسی کردند، اکنون پاسخگو باشند

ایمن آبادی : مردم از عملکرد دولت رئیسی در عذاب هستند  /کسانی که انتخابات را مهندسی کردند، اکنون پاسخگو باشند

رویداد۲۴ نوشت : جعفرزاده ایمن آبادی گفت:چطور کشور را ۴ سال دست کسی می‌سپارید که تازه می‌خواهد یاد بگیرد علم اقتصاد چیست! … اجازه نمی‌دهند خبرنگاران همراه رئیسی باشند، چون نگرانندتپق‌های او را ضبط و منتشر کنند.

بیش از هفت ماه از دولت سیزدهم به ریاست ابراهیم رئیسی می‌گذرد اما همچنان تغییر محسوسی ایجاد نشده است. انتقادها به رئیسی و تیم اقتصادی او همچنان پابرجاست و بسیاری معتقدند که امیدی به بهبود وضعیت در این دولت دیده نمی‌شود و با توجه به بی‌تجربگی رئیس جمهور در امور اجرایی و همچنین تازه‌کاری تیم کابینه، باید منتظر بدتر شدن اوضاع باشیم. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی کارنامه دولت رئیسی در سال گذشته را بررسی کرده است. او انتقادهای سختی به رئیسی دارد و معتقد است رئیسی فقط با همان ۱۷ میلیون نفری که به او رای دادند، زندگی می‌کند و کاری به بقیه ندارد.

رئیسی در سال ۱۴۰۱ مسئولیت‌پذیر باشد و بهانه‌گیری نکند

جعفرزاده ایمن آبادی به رویداد۲۴ می‌گوید: بیش از ۷ ماه از آغاز دولت رئیسی می‌گذرد، اما هیچیک از وعده‌ها تحقق پیدا نکرده است. پاکسازی سواحل و گمرکات هیچگاه اولویت مردم نبوده است. دولت، سال ۱۴۰۰ را با مسبب و مقصر دانستن دولت روحانی در همه امور به پایان رساند و در تمام این مدت کاملا فقط بهانه‌گیری کرد. امیدوارم سال ۱۴۰۱ دولت مسئولیت‌پذیر باشد و بهانه‌گیری نکند. رئیسی در طول این مدت فقط زمان را کشت و مشاورینش به او آدرس اشتباه دادند و امیدوارم وقتی دولت او تمام شد، دولت جدید این بداخلاقی را با او نداشته باشند.

سفره مردم کوچک‌تر می‌شود

جعفرزاده با بیان اینکه دولت رئیسی تا به اینجای کار اصلا اخلاق‌مدار نبوده است، گفت: به نظر می‌رسد که رئیسی قصد دارد با عده قلیلی کشور را اداره کند و من متاسفم که همواره از بخش کوچکی از ظرفیت‌های کشور استفاده می‌شود. کاش آقای رئیسی وارد ریلی می‌شد که با محبت و دوستی تمام ظرفیت کشور را جمع می‌کرد و از آن‌ها استفاده می‌کرد. رئیسی بداند که از تابستان امسال باید گزارش دهد و نمی‌تواند مدام بهانه‌گیری کند و دولت گذشته را مقصر بداند. شما نوروز و سفره مردم را ببینید! هیچ اتفاقی خوبی در زندگی مردم رخ نداده است. می‌خواستند فقر مطلق را از بین ببرند، اما فقر بیشتر شد و در آینده بیشتر هم خواهد شد؛ گرانی‌ها بیشتر، سفره مردم کوچکتر و شعارزدگی که در این دولت دیده می‌شود نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

نماینده مجلس دهم ادامه داد: دیدیم که سخنگوی دولت، ۴۰ اتفاق را به عنوان دستاورد دولت انتخاب و معرفی کرد. واقعا این‌ها عملکرد است؟ چرا به شعور مردم توهین می‌کنید؟ مگر شما باید از خودتان تعریف کنید؟ «منم منم بز بز قندی» مثال این دولت است. مردم سفره خود را نگاه می‌کنند و می‌بینند که خریدهایشان تا چه اندازه کاهش پیدا کرده است.

عدم پرداخت حقوق بازنشستگان تا شب عید، کاملا تعمدی بود

جعفرزاده با بیان اینکه اطلاعات اقتصادی رئیسی بسیار کم است، گفت: تیم اقتصادی دولت هم کاملا مشوش است و هیچ سیاست اقتصادی درستی از دولت بیرون نمی‌آید و همه چیز فقط شعارزدگی است. حقوق بازنشستگان را تا شب عید کشاندند و بعد پرداخت کردند که معتقدم کاملا تعمدی بود. مردم از وضعیت فعلی کاملا اذیت می‌شوند.

رئیسی ۷ صفحه از برنامه چندهزار صفحه‌ای خود را منتشر کنند که بدانیم چه بود

او می‌گوید: خواهش می‌کنیم از این چند هزار صفحه برنامه اقتصادی، فقط ۷ -۸ صفحه آن را منتشر کنند که بدانیم این برنامه چه بود. چرا که در این مدت وضعیت بدتر شد. انتظار داشتیم که رئیسی شخصا برای تغییر وزاری «اقتصاد» و «کار و تعاون» و رئیس «سازمان برنامه و بودجه» آستین بالا بزند، اما این کار را انجام نداد و منتظریم که مجلس به این موضوع ورود کند.

رئیسی فقط با آن ۱۷ میلیون نفری که به او رای دادند، زندگی می‌کند

جعفرزاده در پاسخ به اینکه حامیان رئیسی معتقدند یکدستی حاکمیت باعث می‌شود، همه با یک ایده مشکل را حل کنند، آیا این گزاره درست است؟ می‌گوید: یعنی چه که حاکمیت یکدست شده است؟ یکدستی اصلا به نفع مردم نیست. الان همه درگیر مسائل خودشان هستند و مردم را فراموش کرده‌اند. رهبری اگر همین ۴ تا گله را هم نداشته باشند، برخی یادشان می‌رود که حاکم ۸۵ میلیون نفر هستند. رئیسی فقط با آن ۱۷ میلیون نفری که به او رای دادند، زندگی می‌کند و مطمئنم بیش از ۳۰ درصد از همان میزانی که به او رای دادند هم از او ناامید شده‌اند. سفر رفتن خوب است، اما متاسفانه در این دولت تاکنون هیچ برنامه‌ای را مشاهده نکرده‌ایم.

شعارهای دولت رئیسی مبتنی بر توهم است نه واقعیت

نماینده سابق مجلس با بیان اینکه زمانی که شعارهای دولت منطبق بر واقعیت نیست و مبتنی بر یکسری توهم است، طبیعتا هزینه این شعارها را مردم پرداخت می‌کنند، گفت: دولت و کابینه از وضع مردم بی‌اطلاع است. به جای این همه حرف زدن بگویید تا کنون چه کرده‌اید. اصلا سفره‌ای برای مردم باقی نمانده است دیگر!

کسانی که انتخابات را مهندسی کردند، اکنون پاسخگو باشند

او می‌گوید: رئیسی باید بداند که رئیس جمهور ۸۵ میلیون نفر است نه ۱۵ و ۱۷ میلیون نفری که صرفا برای تکلیف به او رای داده‌اند و کاری هم نداشتند که او توانمند است یا نه. آن‌هایی که تعیین کردند که مجلس و ریاست جمهوری چه ترکیبی داشته باشد و انتخابات را مهندسی کردند، اکنون باید پاسخگو باشند. مردم در عذاب هستند.

ایمن آبادی : مردم از عملکرد دولت رئیسی در عذاب هستند  /کسانی که انتخابات را مهندسی کردند، اکنون پاسخگو باشند

بیشتر بخوانید :

  • هشدار فائزه هاشمی درباره بازگشت دولت رئیسی به دوران احمدی‌نژاد

  • عادت رئیسی به «فرمان» گره گشای چالش های اجرایی کشور نیست / رئیس جمهور باید از حال و هوای قوه قضاییه خارج شود

کشور را ۴ سال به دست کسی سپردند که تازه می‌خواهد یاد بگیرد علم اقتصاد چیست

جعفرزاده می‌گوید: اگر اجازه می‌دادند و چهره‌های توانمند رد صلاحیت نمی‌شدند و ورود می‌کردند، آیا کشور در این وضعیت بود؟ چطور کشور را ۴ سال به دست کسی می‌سپارید که تازه می‌خواهد یاد بگیرد علم اقتصاد چیست! همه این مدیران به نحوی حرف می‌زنند که گویی تازه از مریخ آمده‌اند! همه شما ۳۰ سال در این مملکت مسئولیت داشتید و بالاترین مسئولیت‌ها را هم داشتند. مسببین وضع موجود مگر شماها نیستید؟ چه کسی خارج از سیاست‌های تبینیی رهبر انقلاب عمل کرده است؟

وی ادامه داد: رئیس جمهور جایی می‌رود، اجازه نمی‌دهند خبرنگاران حضور داشته باشند، چون نگرانند که خبرنگاران تپق‌های رئیسی را ضبط و منتشر کنند. فضای کشور بسیار بسته است و هیچکس نمی‌تواند نقد کند و به هر منتقدی حمله می‌کنند.

۴۰ نفر در بازارهای وین می‌گردند و از این سمت می‌گویند اقتصاد را به برجام گره نزده‌ایم

جعفرزاده ایمن آبادی می‌گوید: سیاست حاکمیت در مسئله اقتصاد اصلا مشخص نیست. برجام باید سریع‌تر امضا شود، چرا که نجات دهنده کشور است. مردم در حال نابود شدن هستند. ما باید همراه و همگام با دنیا حرکت کنیم. ما تاکنون فقط تناقض در رفتار و گفتار این دولت دیده‌ایم. ۴۰ نفر در بازارهای وین می‌گردند و از این سمت می‌گویند اقتصاد را به برجام گره نزده‌ایم. گره نزده‌اید گره خورده است! اینکه پشتتان را به گره بکنید، باعث باز شدن آن نمی‌شود. افتادن در بغل روسیه برای چیست؟ ما نه با روسیه دشمنی داریم و نه با آمریکا! نه شرق نه غرب؛ ما باید کشور خودمان را اداره کنیم.

رئیسی از دولت خاتمی الگوبرداری کند

وی در ادامه گفت: رئیسی بداند با شعار دادن و مرگ بر این و آن مشکلی حل نمی‌شود. آقای رئیسی باید تیم اقتصادی را تغییر دهد، موضوع برجام و FATA را حل و فصل کند. من به مکانیکی رفتم به من گفت کارهایت را انجام بده، چون بعد از عید دیگر نیستم، گفتم کجا هستی؟ گفت می‌خواهم مهاجرت کنم و دیگر نیستم. شرایط به نحوی است که مکانیک و خیاط و آرایشگر ما در حال مهاجرت است. به کی باید این‌ها را بگوییم؟ پرستارها و کادر درمان همه در حال مهاجرت هستند. چرا واقعیت‌ها را نمی‌بینید؟ موفق‌ترین دولت بعد از انقلاب تاکنون دولت خاتمی بوده است. سالم ترین، موفقترین و با برنامه‌ترین دولت بعد از انقلاب بود و به رئیسی توصیه می‌کنم که از دولت خاتمی الگوبرداری کند. شما مسئولیت به عهده گرفته‌اید که مسائل را حل کنید نمی‌شود که فقط شعار دهید.

۲۱۲۱

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا