اخبار

برغم تحریم‌ها؛ هند 3 میلیون بشکه نفت از روسیه می خرد.

آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش داد که شرکت نفت دولتی هند این هفته 3 میلیون بشکه نفت خام روسیه را خریداری کرده است، در حالی که بسیاری از کشورهای دیگر به دلیل تهاجم مسکو به اوکراین از این واردات جلوگیری کرده اند.

به گزارش خبرآنلاین، وب سایت هیل در گزارش جدیدی نوشت: شرکت نفت هند علیرغم فشارهای بین المللی به رهبری ایالات متحده و سایر کشورهای غربی برای خروج روسیه از بازار جهانی انرژی به دلیل تهاجم، این خرید را انجام داد.

هند، بزرگترین دموکراسی جهان، حدود 85 درصد نفت مورد استفاده خود را وارد می کند.

بیشترین سهم نفت هند، 27 درصد، از عراق تامین می شود و پس از آن عربستان سعودی با 17 درصد، امارات متحده عربی با 13 درصد و آمریکا با 9 درصد قرار دارند.

ایالات متحده و بسیاری از اروپا در حال حاضر تحریم های سنگینی را علیه روسیه به همراه ممنوعیت واردات انرژی ایالات متحده اعمال کرده اند.

جن ساکی ، سخنگوی کاخ سفید، گفته است که خرید نفت روسیه از سوی هند با تحریم‌های آمریکا منافات ندارد، اما رهبران هند باید «به این فکر کنند که وقتی کتاب‌های تاریخی نوشته می‌شود، کجا [آنها] می‌خواهند بایستند».

هند بیشتر نفت مورد نیاز خود را وارد می کند. ما در حال بررسی همه احتمالات در بازار جهانی انرژی هستیم. آریندام باگچیم، سخنگوی وزارت امور خارجه هند گفت: من فکر نمی‌کنم روسیه تامین‌کننده عمده نفت هند باشد.

گزارش AP چند روز پس از آن منتشر شد که رویترز گزارش داد که مقامات هندی در حال بررسی خرید نفت روسیه با تخفیف زیاد هستند.

این کشور قبلاً با ایالات متحده برای آزادسازی 3.5 میلیون بشکه از ذخایر خود به عنوان بخشی از انتشار هماهنگ در بحبوحه افزایش قیمت‌های بین‌المللی به توافق رسیده بود.

هند در حال حاضر حدود 31 میلیون بشکه نفت در ذخایر اضطراری خود دارد.

هند در سال 2020 با 64.6 میلیارد دلار سومین کشور نفت خام وارد کرد. تنها چین با واردات 176.3 میلیارد دلار و آمریکا با واردات 81.8 میلیارد دلار از آن پیشی گرفته اند.

هیل برای اظهار نظر با وزارت امور خارجه هند تماس گرفته است.

4949

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا