رپورتاژ

تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: هم نرخ این تسهیلات و هم بازپرداخت آن به‌شکلی تنظیم شده است که کسب‌وکار این شرکت‌ها شکل بگیرد و بعد از اینکه این کسب‌وکارها به بازده اقتصادی رسید بتوانند بازپرداخت این تسهیلات را انجام دهند و همچنین بازپرداخت این تسهیلات 36ماهه است که 6 ماه از این دوره بازپرداخت به‌شکل دوره تنفس است و عملاً شرکت‌ها در این 6 ماه هیچ بازپرداختی را انجام نمی‌دهند و بعد از 6 ماه بازپرداخت اقساط انجام می‌شود.

وی بیان کرد: گروه دومی که می‌توانند کاندیدای دریافت این تسهیلات شوند شرکت‌هایی هستند که در حال تولید یک محصول هستند یا هنوز محصولی را به بازار ارائه نداده‌اند اما محصولشان قابلیت ارائه به بازار را دارد. شرکت‌ها لازم است که ظرفیت‌سازی صورت بدهند و آزمایشگاه و تجهیزات خریداری کنند و فرایند تولید را تجهیز کنند. این شرکت‌ها می‌توانند به‌منظور خرید تجهیزات خود از این تسهیلات بهره‌مند شوند و در نهایت بتوانیم برای تولید محصولات دانش‌بنیان ظرفیت‌سازی کنیم.

ذوالفقاری گفت: گروه سوم شرکت‌هایی هستند که امروز تولیدات خود را انجام می‌دهند اما برای خرید مواد اولیه خود، پرداخت دستمزدها و سایر هزینه‌های مورد نیاز تولید خود نیاز دارند که منابعی به‌شکل تسهیلات در  اختیار آنها قرار بگیرد ودر واقع تولید محصولات دانش‌بنیان را افزایش بدهند و ما شاهد ارائه بیشتر محصولات دانش‌بنیان به بازار باشیم.

معاون تسهیلات و تجاری‌سازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به موضوع صدور ضمانت‌نامه‌ها تصریح کرد:‌ ضمانت‌نامه‌ها به‌عنوان یکی از محورهای خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌ها ارائه می‌شود که در این فقره نیز ما به شرکت‌ها کمک می‌کنیم و با هماهنگی‌ای که با بانک مرکزی داشتیم قول مساعد دادند که تضامینی که برای این تسهیلات درنظر گرفته می‌شود تضامین سهل‌تری باشد و البته این خودش کارنامه شرکت‌های دانش‌بنیان را نشان می‌دهد. شرکت‌های دانش‌بنیانی که از طریق سیستم بانکی تأمین می‌شوند جزو خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانکی هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا