اخبار

تهدید جدید روس ها؛امکان سقوط ایستگاه فضایی روی آمریکا و اروپا وجود دارد!

رئیس آژانس فضائی روسیه آمریکا و اروپا را به سقوط ایستگاه فضایی بین‌المللی بر روی آمریکا، اروپا، چین یا هند تهدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اسپیس،‌ "دیمیتری روگوزین"، مدیر آژانس فضایی روسیه اندکی پس از سخنرانی‌ بایدن و در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، توییت‌هایی منتشر کرد.

روگوزین در رشته توییت‌هایی نوشت: آیا می‌خواهید همکاری ما در ایستگاه فضایی بین‌المللی را نابود کنید؟ اگر همکاری‌ با ما را متوقف کنید چه کسی از خروج ایستگاه فضایی از مدار و سقوط کنترل نشده‌ی آن بر ایالات متحده یا اروپا جلوگیری خواهد کرد؟ امکان سقوط این سازه ۵۰۰ تنی بر چین و هند نیز وجود دارد. آیا می‌خواهید آنها را با چنین چشم‌اندازی تهدید کنید؟ ایستگاه فضایی از فراز روسیه عبور نمی‌کند بنابراین همه‌ی خطرها متوجه شماست. برای این خطرها آماده‌اید؟

روگوزین با کنایه به ایلان ماسک و پروژه ماهواره‌های اینترنتی شرکت اسپیس ایکس گفت: تاجران با استعداد شما مدار نزدیک زمین را آلوده کرده‌اند و فضانوردان ما ایستگاه فضایی را طوری هدایت می‌کنند که به این زباله‌ها برخورد نکنند.

وی افزود: شاید رییس جمهور بایدن "در باغ نباشد" اما به وی تفهیم کنید که فضانوردان ما چطور مدار حرکت ایستگاه فضایی را تصحیح می‌کنند که به این زباله‌ها برخورد نکند.

روگوزین در توییت دیگری تاکید کرد: آیا برای اینها آماده‌اید؟ آقایان وقتی در حال برنامه‌ریزی برای تحریم هستید، آلزایمر داشتن(اشاره به بایدن) آن فردی که این تحریم‌ها را نوشته نیز بررسی کنید تا تحریمهایتان روی سر خودتان خراب نشود.

46

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا