اخبار

خطیب جمعه تبریز: نظام سیاسی پویا و زنده، ظرفیت گفت وگو را دارد / اغتشاشات اخیر، امکان اصلاح و روزآمدسازی را می‌گیرد

خطیب جمعه تبریز: نظام سیاسی پویا و زنده، ظرفیت گفت وگو را دارد / اغتشاشات اخیر، امکان اصلاح و روزآمدسازی را می‌گیرد

ایسنا نوشت: حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: تحریم و اغتشاش دو لبه یک قیچی هستند و تمایم این رفتارها برای امتیازگیری در موضوع برجام جرو اهداف اصلی استکبار جهانی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: هزینه بالغ بر ۵۳ میلیون دلاری آمریکا برای ایجاد جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران گویای بسیاری از واقعیات است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، با بیان اینکه اسناد هزینه های فوق در بسیاری از رسانه ها موجود است، افزود: اختصاص چنین بوده سنگینی برای راه‌اندازی رسانه تصویری و شبکه های مجازی جنگ ترکیبی در ایران توسط آمریکا را افشا می کند و باید برای مقابله با این هجمه ها ، اقدامات موثر و به روز انجام شود.

وی منشاء ایجاد ناآرامی و اغتشاش در کشور را آمریکا دانست و اظهار داشت: باید توجه داشت که یک نظام سیاسی پویا و زنده امکان و ظرفیت گفت وگو را دارد و لازمه آن آرامش است که متاسفانه اغتشاشات اخیر امکان اصلاح و روزآمد سازی را می‌گیرد.

آل هاشم ناآرامی و اغتشاش را قتلگاه حرکت رو به جلوی نظام اسلامی خواند و تصریح کرد: تحریم و اغتشاش دو لبه یک قیچی هستند و تمایم این رفتارها برای امتیازگیری در موضوعبرجام جرو اهداف اصلی استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه آمریکا برای نگه داشتن فشارهای همه جانبه خود در کنار اقدامات براندازانه خود به استمرار فشارهای تحریمی خود عمل می‌کند و آن را شدت می بخشد، ادامه داد: همه این اقدامات به این خاطر است تا انقلاب اسلامی را برای دست کشیدن از استراتژی منطقه‌ای خود وادار کند.

آل هاشم گفت: همچنان که رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان فرمودند: " اتفاقات اخیر جنگ ترکیبی است نه اغتشاشات خیابانی" ، گفت: موضوع تربیت نسل‌ های آینده در تراز انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های نیروهای انقلابی است و در این زمینه رهبری سالها پیش در مراسم جشن تکلیف دختران شرکت و تاکید کردند دانش‌آموزان معنای جشن تکلیف را بدانید زیرا این یک ماموریت از سوی خداست و اگر انجام دهید همیشه خوشبخت خواهید بود.

آل هاشم اضافه کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با آمریکاست و باید هر چه فریاد داریم در این روز بر سر آمریکا بکشیم.

وی با اشاره به اینکه همه جهانیان و مردم ایران با خیانت‌های آمریکا آشنا هستند و می دانند که چه حمایت‌هایی در اول انقلاب از گروه‌های تجزیه‌طلب انجام دادند، اظهار داشت: در جریان کودتای نوژه همدان، حمایت از تروریست ها و ۱۷ هزار شهید ترور، حمایت از صدام وحشی، ساقط کردن هواپیمای مسافربری و انواع شدیدترین تحریم ها و نیز حمایت از آشوبگران و به شهادت رساندن سردار سلیمانی نمونه ای از این خیانت ها است.

بیشتر بخوانید:

  • عقلای نظام به «فوریت»، وارد گود شوند/ این حجم از نفرت و برادرکشی در تاریخ ایران، کم سابقه است / فجایع بزرگ‌تری در راه است

  • خطیب جمعه سنندج: مردم به مشکلات معترض هستند / مسئولان باید مسیر رفع مشکلات مردم را هموار کنند

  • خطیب جمعه تبریز : امروز ، اغتشاشات خوابیده / روز رسوایی افرادی است که می‌خواستند پرچم انقلاب را بخوابانند

۲۱۲۱۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا