اخبار

در فوتبال فقط ادعا داریم!

در فوتبال فقط ادعا داریم!

خبرورزشی نوشت: بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال گفت: کادر فنی تیم ملی برای حضور در جام جهانی باید تقویت شود چون اسکوچیچ به تنهایی نمی تواند بار فنی این تیم با این همه ستاره را به دوش بکشد.

علیرضا نیکبخت واحدی، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره آخرین دیدار تیم ملی مقابل لبنان، وضعیت سرمربی گری تیم ملی فوتبال کشورمان برای حضور در جام جهانی و همچنین اوضاع فعلی فدراسیون فوتبال اظهاراتی را مطرح کرد.

مسابقه تیم ملی کشورمان مقابل لبنان را دیدید؟

بله! ما از قبل هم می‌دانستیم که آنها بسته بازی می کنند. با توجه به اینکه حتی یک امتیاز هم ارزشی برایشان نداشت ولی در ۲۰ دقیقه اول به خواسته شان رسیدند. اما کم‌کم تیم ملی ما سوار بر بازی شد و به گل رسید. پیروزی تیم ایران مقابل لبنان قابل پیش بینی بود ولی ما هنوز برای حضور موفق در جام جهانی و صعود از مرحله اول خیلی کار داریم.

پیروزی با دو گل مقابل لبنان برای شما رضایت بخش بود؟

خود شما انتظار داشتید کره جنوبی به امارات ببازد! فوتبال امروز آسیا مثل سابق نیست. تیم ها به هم نزدیک شده اند. همه کار می کنند و دیگر قدرت درآسیا محدود به دو یا سه کشور نیست. گذشت آن زمان که ما ۱۷ بار دروازه مالدیو را باز کردیم. امروز عربستان در گروه خودش صدرنشین می‌شود. گروهی دشوار که تیم‌هایی مثل چین، استرالیا و ژاپن در آن حضور داشتند. این قهرمانی در گروه سخت عربستان، باید یک زنگ خطر برای فوتبال ایران باشد.

منظورتان اسکوچیچ و کادرفنی تیم ملی است؟ چون برخی کارشناسان معتقدند ما نباید با او به جام جهانی برویم؟

من بحث را شخصی نمی‌کنم ولی همین مربی بود که در اوج ناامیدی تیم ملی را در دست گرفت و با اقتدار در گروهش صدرنشین کرد و به جام جهانی برد. نباید نمک نشناس باشیم. باید به کسی که توانسته این نتایج را بگیرد، فرصت داد. دیدیم کارلوس کی‌روش هم با تیم مصر و آن همه ستاره از جمله محمد صلاح نتوانست به جام جهانی صعود کند.

اما اسکوچیچ نیز با همین تیم مقابل جدی‌ترین حریف گروه A (کره جنوبی) از مجموع ۶ امتیاز، فقط یک امتیاز گرفت؟ به نظر شما اسکوچیچ به لحاظ فنی توانایی حضور در مصاف با رقبای سرسخت در جام جهانی را دارد؟

با شما موافقم و معتقدم باید کادر فنی تیم ملی را تقویت کنیم تا تیم ملی نتیجه بگیرد. مثلاً چرا از کمک مربیان خوب کنار اسکوچیچ استفاده نمی کنیم؟ مثال های زیادی برای این موضوع وجود دارد. در استقلال گابریله پین کنار دست فرهاد مجیدی است. در پرسپولیس حمید مطهری را پشت سر گل محمدی داریم و در سپاهان علیرضا مرزبان استراتژی تیم نویدکیا را ترسیم می‌کند. چه ایرادی دارد ما با همین اسکوچیچ که ارتباط خوبی با بازیکنان تیم ملی دارد به جام جهانی برویم، اما یک مربی کاربلد حرفه ای و با تجربه کنار دستش بگذاریم تا ساختار تیمی ما تقویت شود و برای رودررو شدن با رقبای بزرگ حاضر در جام جهانی استراتژی درست داشته باشیم.

در این صورت تیم ایران موفق می‌شود؟

شما نگاه کنید، تیمی مثل ولز با اینکه ستاره ای ندارد ولی چون یک تیم بود توانست اتریش را شکست بدهد و باز یک پله به جام جهانی نزدیکتر شود ولی تیمی مثل ایتالیا با آن همه ستاره سرشناس حذف شد. نمونه دیگر، تیم پرتغال که جز رونالدو چهره سرشناسی ندارد اما چون یک تیم است نتیجه می گیرد. ما هم اگر کادر فنی خوبی داشته باشیم با این همه ستاره و لژیونر قطعاً نتایج غیر قابل پیش‌بینی خواهیم گرفت و در قطر همه را غافلگیر می کنیم.

در این زمینه چه توصیه ای به سرپرست فدراسیون فوتبال دارید؟

ما قبل از هر چیزی باید ابتدا تکلیف فدراسیون فوتبال مان را روشن کنیم. فدراسیونی که ادعا میکنیم پنج ستاره است ولی حتی در حد یک ستاره هم نیست. فدراسیونی که اسم حرفه‌ای را یدک می کشد ولی تراز مالی اش منفی ۶ میلیون یورو است که بابت بدهی به مارک ویلموتس باید آن را بپردازد. متاسفانه وضعیت فدراسیون فوتبال ما اسباب خجالت است و فقط ادعا داریم. در روزهایی که ما باید به فکر تدارک بازی‌های خوب دوستانه با حریفانی از اروپا و آفریقا و یا آمریکا جنوبی باشیم هنوز نمی دانیم وضعیت فدراسیون مان به چه ترتیب خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

  • دراگان اسکوچیچ در آغوش مرد خطرناک تیم ملی/عکس

  • نامه فیفا در خصوص اتفاقات بازی با لبنان بالاخره رسید

  • روایتی متفاوت از تاثیر یک مرد بر زندگی دو ورزشکار زن ایرانی!

    ۲۵۷ ۲۵۱

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا