اخبار

رئیسی در جلسه با علم الهدی : مشهد شهری ملی است

 رئیسی در جلسه با علم الهدی : مشهد شهری ملی است

خبرگزاری صداوسیما نوشت : رییس جمهوری گفت : این که مشهد شهر ملی است، نکته کاملی است و باید به این شهر به عنوان شهری ملی نگریست.

سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری خراسان رضوی افزود: مشهد دارای یک جمعیت ثابت و یک جمعیت زیاد زائر است که باید به آن توجه شود، در موضوع زیارت همه مسیر زیارت باید مورد توجه قرار گیرد یعنی باید به زیارت به صورت مبدا تا مبدا نگاه کرد.

رییسی اظهار داشت: موضوع زیارت تنها به آستان قدس مرتبط نیست بلکه همه دستگاهها باید دست به دست هم دهند و در زمینه تسهیل سفر زائران به مشهد از جمله ایجاد جاده های مناسب، تامین کالا و وسایل سفر، بازار مناسب و غیره کار کنند تا زایران زیارت دلنشینی در مشهد داشته باشند.

رئیسی افزود: در خصوص اصلاح بافت پیرامونی حرم هم که محل حضور دلدادگان امام رضا(ع) است با همکاری و مشارکت مردم باید حرکت کرد و اختیارات لازم هم در این زمینه تفویض شده است.

رییس جمهوری گفت: این که مشهد شهر ملی است، نکته کاملی است و باید به این شهر به عنوان شهری ملی نگریست.

ضرورت تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی رییس جمهوری گفت: باید رشد اقتصادی ۸ درصدی محقق شود که این مهم در بودجه پیش بینی شده است و این رشد فقط در مرکز اتفاق نمی‌ افتد بلکه برای استانداران و مدیران استانی هم در تحقق آن نقش قائل شده‌ ایم. رئیسی افزود: ارزش پول ملی باید افزایش یابد، با افزایش حقوق نتیجه ای حاصل نمی‌ شود بلکه دریافتی افراد باید متناسب با تورم باشد. وی تصریح کرد: رشد اقتصادی باید محقق شود تا ارزش پول ملی و قدرت خرید افزایش یابد، ارزش ۴۵ هزار تومان یارانه دیروز امروز به هفت تومان رسیده است و اگر ارزش پول ملی بالا نرود هر چه حقوق را افزایش دهیم در عمل نتیجه نخواهد داشت. رییس جمهور گفت: تولید، دانش‌آفرینی و اشتغال می‌تواند گره کشور را حل کند و باید به دنبال رشد اقتصادی بود و امیدواریم در سال ۱۴۰۱ رشد اقتصادی در کشور محقق شود. رئیسی افزود: رشد فرهنگی نیز مهم است و زیارت، کلاس بزرگ انسان سازی است و امروز کار فرهنگی بسیار اهمیت دارد و دانشگاه ها و حوزه های علمیه مشهد می‌ توانند این شهر را به جایگاه بی‌ بدیلی برسانند. تشکیل سازمان امور مهاجران در وزارت کشور رییس جمهوری گفت: مهاجران افغان در کشور ما مهمان هستند و سالهاست که در اقصی نقاط کشور حضور دارند و با مسائل مختلفی نظیر تحصیل و اشتغال مواجه هستند و اداره اتباع برای ساماندهی اتباع افغانستانی کافی نیست و نیاز به ساز و کار جدیدی بود لذا سازمان امور مهاجران به سرعت در وزارت کشور فعال می‌ شود. رئیسی افزود: ایرانیان خارج از کشور نیز مساله مهم ما هستند اما شورای عالی ایرانیان ساز و کار خود را در این خصوص دنبال می‌ کند. وی ادامه داد: در خراسان رضوی باید توجه ویژه به ضرورتهای امسال وجود داشته باشد که این ضرورتها در بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی شده است. مرز یک فرصت است رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، مرز را یک فرصت برای استان خراسان رضوی شمرد و گفت: مرز تهدید نیست بلکه فرصتی است که باید از آن برای افزایش تبادلات مرزی و ایجاد بازارچه های مرزی استفاده کرد. آقای رییسی با اشاره به سفرش به سرخس اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در سرخس و دوغارون وجود دارد که مسئولان باید برای استفاده از این ظرفیت ها همت کنند و کار امروز را به فردا نیندازند.  رئیسی : مشهد شهری ملی است بیشتر بخوانید :

  • مطالبات پر تعداد علم الهدی در جلسه با رئیسی : رئیس جمهور توجه دارد که خراسان فقط یک استان نیست / تبدیل مشهد به شهری ملی برای رئیس جمهور نیز ملموس است

  • دامنه تفاوت نگاه به روابط پدر زن و داماد هم رسید| هشدار تند علم‌الهدی به رئیسی

  • جمیله علم‌الهدی، همسر رئیسی : درخواست کردند مشابه کتاب میشل اوباما را بنویسم ، همسرم هم تایید کرد

  • علم‌الهدی: جایگاه بانوان در ورزشگاه باید به گونه‌ای باشد که هیجانات آنها به جایی منعکس نشود

دولت امیدآفرین رئیس جمهور گفت: دولت باید تحرک و امیدآفرینی خود را حفظ و افزایش دهد که با فعالیت و تلاش این مهم محقق می‌ شود. رئیسی افزود: امروز در این دولت مردم انتظار کوچکترین فساد، رشوه و پارتی بازی را ندارند و انتظار مردم دولت قانونمند، فساد ستیز و مردمی است و وقتی همه بدنه اداری دولت این حس را پذیرا باشند، فسادستیزی محقق می‌ شود. وی در خصوص حضور در شورای عالی زیارت نیز گفت: در شورای عالی زیارت سعی می‌کنم حضور داشته باشم و مشکلات خراسان رضوی را دنبال کنم. نیاز جدی ایران اسلامی تولید، اشتغال آفرینی و دانش بنیانی است رییس جمهوری همچنین گفت: هیچ دستگاه اداری در کشور حق ندارد نسبت به تولیدات فناورانه داخلی بی توجه باشد و اگر تولیدات فناورانه در کشور موجود باشد نباید به سراغ واردات رفت. وی اضافه کرد: کار تولیدی باید با قوت دنبال شود، شعار مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۱ چراغ راهی برای توسعه کشور است و باید مورد تاکید باشد. ضرورت بازنگری در برنامه ریزیها و تحول در زندگی رییس جمهوری گفت: در سال جدید آنچه برای همه آحاد ملت و به خصوص مسوولان در بخش های مختلف ضرورت دارد، بازنگری در برنامه ریزی‌ها و تحول در زندگی برای تبدیل به احسن حال در زندگی شخصی و اجتماعی است. رئیسی افزود: باید رویکرد تحولی وجود داشته باشد، تحول شناختی مهم است، باید با شناسایی فرصتها و با برنامه‌ریزی، تحول را ایجاد کرد که عزم و اراده جدید نیز باید ورود داشته باشد همچنین شناخت فرآیندها و تحول فرآیندها نیز ضروری است، با فرآیندهای فعلی تحول محقق نمی‌ شود. مردم مهمترین مولفه قدرت در کشور هستند وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزرگترین نعمت برای این کشور است و مردم سالاری دینی تضمین کننده جمهوریت نظام و اسلامیت آن است. رییس جمهور گفت: باید بر امید مردم روز به روز افزوده شود چون مردم مهمترین مولفه قدرت در کشور هستند و نقش فعل و ترک فعل هر شخص و مدیری برای امیدآفرینی به مردم مهم است. رئیسی افزود: در انجام کارها و مسوولیت‌ها اعتبارات، برنامه و تجهیزات موثر است اما بالاترین نقش در انجام کارها و تحول اداری مربوط به مدیریت است و مدیریت به معنای هموار کردن راه‌هاست و هیچ بهانه‌ای برای عدم انجام کار قابل قبول نیست. وی اضافه کرد: بیشترین تحریم و محدودیت‌های جمهوری اسلامی ایران مربوط به صنایع نظامی بوده است و بیشترین پیشرفت در کشور نیز مربوط به حوزه هسته‌ای و نظامی است زیرا به رغم وجود تحریم، انگیزه و مدیریت در این بخشها عالی بوده است. ۲۱۲۱

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا