اخبار

روسیه: برای هر تحریمی آماده هستیم؛ غرب نشان داد که ما حق داشتیم

روسیه: برای هر تحریمی آماده هستیم؛ غرب نشان داد که ما حق داشتیم

ایسنا نوشت: سخنگوی کرملین گفت که اعمال تحریم‌ها، برای شخص پوتین اهمیتی ندارد و روسیه از قبل خود را برای مقابله هر گونه تحریم آماده کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین،گفت: روسیه به طور سیستماتیک برای همه تحریم‌های احتمالی، از جمله شدیدترین تحریم‌ها آماده است و اکنون تمام پتانسیل لازم را برای مقابله با پیامدها دارد.

وی به خبرنگاران گفت: روسیه مدت‌هاست که به‌طور سیستماتیک در حال آماده‌سازی برای تحریم‌های احتمالی، از جمله سخت‌ترین تحریم‌هایی است که اکنون با آن مواجه هستیم. این تحریم ها سخت است، مشکل ساز است، اما روسیه پتانسیل لازم برای جبران خسارت این تحریم ها را دارد.

پسکوف تصریح کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نسبت به تحریم‌های غرب علیه خود به دلیل عملیات مسکو در اوکراین بی‌تفاوت است و هیچ دارایی دیگری به جز آنچه سالانه اعلام می‌شود، ندارد.

سخنگوی کرملین افزود: او کاملاً بی تفاوت است. تحریم ها حاوی مقررات نسبتاً پوچ در مورد دارایی‌ها و غیره است. اما همه می‌دانند که رئیس‌جمهور دارایی دیگری جز آنچه که هر سال اعلام می شود ندارد… بنابراین، او کاملاً بی تفاوت است. اعمال تحریم ها علیه رئیس دولت نه‌تنها پوچ، بلکه بسیار کوته بینانه است.

وی گفت که پوتین با دولت و بانک مرکزی و احتمالاً افراد دیگری از دولت در کرملین دیدار می‌کند تا درباره اقتصاد گفتگو کنند.

سخنگوی کرملین درباره مذاکرات با اوکراین گفت: مسکو مواضع هیات‌های روسیه و اوکراین را در مذاکرات بلاروس اعلام نخواهد کرد، زیرا مذاکره کنندگان باید در سکوت با هم ارتباط برقرار کنند.

پسکوف به خبرنگاران گفت: پیشنهاد می‌کنم منتظر مذاکرات باشیم، هیچ موضع درخواستی و غیره را اعلام نمی‌کنم، بالاخره این مذاکرات باید در سکوت پیش برود.

این مقام با اشاره به اینکه فرصتی برای این کار وجود داشت، گفت: مسکو از این که مذاکرات بین روسیه و اوکراین یک روز پیش آغاز نشد، متاسف است.

وی همچنین اتحادیه اروپا را به رفتار خصمانه در قبال روسیه متهم کرد و گفت که ارسال تسلیحات به اوکراین خطرناک و بی‌ثبات‌کننده است و ثابت کرد که روسیه در تلاش‌های خود برای غیرنظامی کردن همسایه‌اش حق داشته است.

311311

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا