اخبار

زهره قایینی نامزد جایزه‌ «ایبی- آی‌رید» سال ۲۰۲۲ شد

زهره قایینی نامزد جایزه‌ «ایبی- آی‌رید» سال ۲۰۲۲ شد

جایزه‌ ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی‌رید IBBY-iRead که زهره قایینی که برای دومین بار نامزد دریافت آن شده است جایزه‌ای است که هر دو سال یک بار به دو ترویج‌گر برجسته خواندن اهدا می‌شود. این جایزه مشوق افرادی است که حداقل سه سال، با نوآوری و خلاقیت، در زمینه خواندن با کودکان و نوجوانان فعالیت کرده باشند و فعالیت‌شان تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، زهره‌ قایینی نامزد دریافت دومین دوره‌ جایزه‌ ترویج‌گر برجسته‌ خواندن ایبی- آی‌رید IBBY-iRead (من می‌خوانم) شد. این جایزه را «بنیاد آی‌رید شنژن» با همکاری «دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان» (ایبی)، برای قدردانی از ترویج‌گران برجسته‌ کتاب‌خوانی در گستره‌ جهانی، بنیاد گذاشته است.

دو نهاد معتبر ادبیات کودکان، شورای کتاب کودک به‌عنوان شاخه‌ ملی ایبی در ایران و شاخه‌ ملیِ ایبی در کشور کانادا، امسال زهره قایینی را به عنوان نامزد این جایزه معرفی کرده‌اند. این دومین بار است که قایینی نامزد جایزه‌ آی‌رید می‌شود. این نویسنده، پژوهشگر و ترویج‌گر ادبیات کودکان در سال ۲۰۲۰ نیز از سوی ایبی کانادا برای دریافت نخستین دوره‌ این جایزه معرفی شد و در فهرست ۱۸ ترویج‌گر برجسته‌ نامزد دریافت این جایزه قرار گرفت.

نادر موسوی، نویسنده، آموزش‌گر و مروج کتابخوانی در میان کودکان و نوجوانان افغانستانی مناطق مهاجرنشین ایران نیز دیگر نامزد معرفی شده از سوی شورای کتاب کودک برای دریافت جایزه ایبی- آی‌رید ۲۰۲۲ است.

جایزه‌ ترویج‌گر برجسته خواندن ایبی- آی رید IBBY-iRead جایزه‌ای است که هر دو سال یک بار به دو ترویج‌گر برجسته خواندن اهدا می‌شود. این جایزه مشوق افرادی است که حداقل سه سال، با نوآوری و خلاقیت، در زمینه خواندن با کودکان و نوجوانان فعالیت کرده باشند و فعالیت‌شان تداوم داشته باشد. این فعالیت‌ها می‌تواند فعالیت‌هایی مانند ایجاد پروژه‌های کتابخوانی و اجرای فعالیت‌های پویا در این پروژه‌ها، ترویج مؤثر خواندن و راهبردهایی در این راستا و حمایت از حق کودکان برای خواندن باشد.

زهره قایینی مدرس، نویسنده و پژوهشگر در گستره‌ فرهنگ و تاریخ کودکی، از پایه‌گذاران «موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان»، یکی از دو نویسنده‌ اصلی مجموعه‌ ده جلدی «تاریخ ادبیات کودکان» و نویسنده‌ کتاب «تصویرگری کتاب‌های کودکان» است. او در حال حاضر مدیریت مؤسسه‌ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و برنامه‌ ترویج کتابخوانی «با من بخوان» را بر عهده دارد.

زهره قایینی نامزد جایزه‌ «ایبی- آی‌رید» سال ۲۰۲۲ شد

۲۵۹۲۵۹

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا