رپورتاژ

زیبایی چهره با زاویه سازی صورت

ظاهر و سیمای انسان از مهم‌ترین مواردی است که از ملیون‌ها سال پیش تاکنون مورد توجه قرار گرفته است و تاثیر فراوانی بر روی زندگی انسان دارد. شاید تاثیر چهره و زیبایی آن در زندگی شما بسیار بیش از چیزی است که خودتان تصور می‌کنید. اغلب افرادی که فکر می‌کنند زیبایی چهره نقش خاصی در زندگی‌شان نداشته است، از آگاه شدن درباره تاثیرات آن در زندگی‌شان شگفت زده می‌شوند.

انسان بطور طبیعی به پاکیزگی و زیبایی گرایش دارد و این گرایش در وجود هز انسانی حتی حیوانات نیز نهفته است؛ پس با این وجود نمی‌توانیم انکار کنیم که رسیدگی به ظاهر و سیمای خود از ملزومات یک زندگی سالم نمی‌باشد.

در این مطلب قصد داریم به تاثیرات فراوان زیبایی چهره در زندگی و فواید عمل‌های جراحی صورت مانند زاویه سازی صورت که توسط متخصصان انجام می‌شود بپردازیم. متاسفانه به دلیل تبلیغات و افکار منفی که بین مردم درباره عمل‌های جراحی چهره رواج پیدا کرده است، بسیاری هنوز به شدت از این نوع جراحی ترس دارند؛ اما ما سعی داریم با ارائه یکسری مطالب به شما عزیزان تمامی باورهای غلط را برایتان واضح کنیم.

تاثیرات چهره در زندگی

همانطور که در مقدمه گفتیم، بسیاری از افراد تاثیر چهره و سیما در زندگی را کاملا رد می‌کنند و می‌پندارند که چهره آن‌ها به هیچ عنوان تاثیری در زندگی‌شان نداشته است؛ شاید بسیاری از این افراد باور کرده‌اند که از داشتن چهره‌ای آراسته و زیبا محرم هستند و یا شاید به اینصورت نباشد. بیایید به برخی از موارد مهم درباره تاثیر چهره در زندگی‌تان با دید نزدیک‌تری بپردازیم.

تاثیر چهره بر اعتماد به نفس

چرا هر روز چندین بار به آینه برای مرتب کردن خود نگاه می‌کنیم؟ چرا هر روز موهای خود را مرتب کرده و سعی می‌کنیم با ظاهری زیبا از خانه بیرون برویم؟ آیا ما واقعا مجبور به این کار هستیم و یا این کاریست که دوست داریم؟ انسان به هیچ عنوان نمی‌تواند رد کند که زیبا بودن خودش را دوست دارد و خواستار آن است.

شما هرچقدر که بیشتر خود را دوست داشته باشد، اعتماد به نفس بهتری خواهید داشت. تصور کنید که اگر چهره رویایی و دلخواهتان را داشتید و با آن بین دیگران ظاهر می‌شدید چه حسی داشتید؟ آیا این احساس مملو از اعتماد به نفس و عزت نفس نبود؟ اگر توجه کرده باشید، بیشتر کسانی که دارای چهره زیبایی هستند، از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند.

تاثیر چهره بر قضاوت

زمانی که شما فکر می‌کنید زیبا هستید و خودتان  را دوست دارید، دقیقا فکر می‌کنید که دیگران هم شما را دوست دارند و فکر می‌کنند شما زیبا هستید! احساسات و افکارتان درباره خودتان همان چیزی است که بیشتر مواقع بقیه از شما برداشت می‌کنند. وقتی که به ظاهر خود برسید و بعد در بین دوستان و آشنایان حضور پیدا کنید، شما درواقع به آن‌ها می‌گویید: هی! من زیبا هستم و لایق بهترین‌ها هستم.

با اینکه دیگر همه می‌دانند از ظاهر انسان‌ها نمی‌توان آن‌ها را قضاوت کرد، ولی انسان‌ها همیشه متکی بر احساساتشان هستند و تا زمانی که کاملا شما را نشناخته باشند، بازهم از روی همان ظاهر شما قضاوتتان می‌کنند. چه بخواهید قبول کنید چه نه، انسان‌ها به افراد زیبا گرایش بیشتری برای احترام و محبت کردن دارند.

تاثیر چهره در زندگی مشترک

تاثیر زیبایی و چهره در زندگی مشترک همان چیزی است که غیرقابل رد کردن می‌باشد. معمولا همه افراد در اوایل زندگی و یا در مراسمات و شادی‌ها با ظاهری زیبا و عالی ظاهر می‌شوند، اما در زندگی شخصی و مشترکشان اصلا به فکر زیبایی چهره خود نیستند. شما با ایجاد یک تغییر دائمی در چهره خود، می‌توانید شور و اشتیاق شریک زندگی خود را شعله ور کنید. برای مثال، زمانی که شما یک عمل زیبایی انجام می‌دهید،  به او این باور را انتقال می‌دهید که شما زیبا هستید و لایق بهترین‌ها هستید. درواقع اگر شما اینگونه رفتار کنید که چهره شما زیاد مهم نیست و تنها با لوازم آرایشی و یا در زمان‌های مهم به چهره خود برسید، همین باور را دقیقا به او انتقال خواهید داد و زمینه را برای دلسردی او فراهم خواهید کرد.

باورهای غلط درباره عمل‌های زیبایی

فرهنگ غلط و دیدگاه‌های سنتی از دیرباز در ایران وجود داشته‌اند و معمولا همیشه سد راه هر نوع نوآوری و چیز جدیدی می‌شوند. مردم همیشه نسبت به چیزهای جدید با شکاکی تمام اظهار نظر می‌کنند و برخلاف جوامع دیگر سعی می‌کنند جلوی ورود آن به فرهنگ خود را بگیرند. از سال‌ها پیش قبل از معمولی شدن جراحی چهره در ایران، سریال‌ها و فیلم‌ها با یک دیدگاه منفی به آن پرداختند و باعث شدند که مردم یک ترس خاص نسبت به جراحی داشته باشند.

اما درواقع، عمل‌های جراحی چهره بسیار بی‌خطر و مطمئن هستند و توسط متخصصان با تجربه و مطمئن انجام می‌شوند. تمامی شیوه‌ها و روش‌های جراحی‌های چهره، توسط سازمان‌های بهداشت بین المللی خصوصا سازمان fda آمریکا تائید می‌شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا