اخبار

ساخت بزرگترین سردخانه ملی ذخیره پلاسما در قزوین آغاز شد

ساخت بزرگترین سردخانه ملی ذخیره پلاسما در قزوین آغاز شد

در مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون ساخت بزرگترین سردخانه ملی ذخیره پلاسما در قزوین آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ بزرگترین سردخانه ملی ذخیره پلاسمای کشوری با حضور جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون و مسئولان ارشد کشوری و استانی در استان قزوین کلنگ زنی شد.

با تلاش ها و پیگیری های انجام شده توسط اداره کل انتقال خون استان ، احداث سردخانه ملی ذخیره پلاسما که یکی از اماکن بسیار مهم و استراتژیک سازمان انتقال خون ایران برای تامین داروهای مشتق از پلاسمای مورد نیاز بیماران می باشد ، با اهدای زمین از سوی موقوفات شادروان مولاوردیخانی در استان قزوین آغاز شد.

این سردخانه در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۰۰ هزار لیتر ساخته خواهد شد و پیش بینی می شود احداث و تجهیز آن بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

جمالی، مدیرعامل سازمان انتقال خون در این مراسم اظهارکرد: ساخت سردخانه پلاسما از نیازهای سازمان انتقال خون است تا بتوانیم با ذخیره سازی بیشتر به تقاضاها پاسخ دهیم و ساخت سردخانه در قزوین از کارهای ارزشمندی است که با کمک خیرین می تواند خدمات مناسبی به سایر استانهای کشور نیز ارائه کند.

وی بیان کرد: در کشور ظرفیت ذخیره سازی 200 هزار لیتر پلاسما فراهم شده و در صورت ساخت این سردخانه بخش مهمی از نیازهای کشور نیز تحت پوشش این مرکز قرار خواهد گرفت و استانهای همجوار مانند زنجان، گیلان، همدان و البرز هم می توانند خدمات بگیرند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون تصریح کرد: حضور خیرین در این کار برای ما بسیار دلگرم کننده و امیدبخش است و با توان بالای شما بزرگواران انتظار داریم این سردخانه به سرعت ساخته شود و با حضور وزیر بهداشت به بهره برداری برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا