اخبار

‍ شرایط خدمت سربازی متعهدین منفک شده ازدستگاه های دولتی

‍ شرایط خدمت سربازی متعهدین منفک شده ازدستگاه های دولتی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان از شرایط خدمت سربازی متعهدین منفک شده از دستگاه های دولتی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،سرهنگ"سعید دالوند" در این خصوص ، اظهارکرد: کلیه مشمولانی که حسب نیاز دستگاه های غیرنظامی و در اجرای اصل 147 قانون اساسی و در راستای ماده (66) قانون خدمت وظیفه عمومی با سپردن تعهد خدمت به میزان حداقل 4 سال به استخدام دستگاه های غیرنظامی (دولتی) در می آیند متعهدین گفته می شود.
وی افزود: طبق قانون خدمت وظیفه عمومی مدت زمان تعهد در دستگاه ها برای این دسته از افراد متغیر است به طور مثال قوه قضائیه 10 سال، وزارت آموزش و پرورش حداقل 5 سال ، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی 5 سال، اعضای هیئت علمی 4 سال و سازمان هواپیمایی کشوری 10 سال است.
معاون وظیفه عمومی استان بیان داشت: آن دسته از متعهدین خدمتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیلی( ارادی یا غیر ارادی) از خدمت برکنار شوند موظف هستند حداکثر ظرف مدت 6 ماه از زمان برکناری یعنی از تاریخ اجرای حکم رهایی، با به همراه داشتن گواهی خدمتی صادره از سازمان مربوطه جهت رسیدگی به وضع مشمولیت خود اقدام کرده و از طریق یکی از دفاترخدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +10 ) درخواست اعزام به خدمت را ثبت نمایند.
سرهنگ دالوند اضافه کرد: این دسته از مشمولان در صورت عدم اقدام در مهلت مقرر، مشمول غایب شناخته شده و از تسهیلات پیش بینی شده در ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی نظیر دریافت مجوز تحصیلی، خروج از کشور، استخدام و… محروم می شوند.
معاون وظیفه عمومی استان خاطرنشان کرد: مشمولان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی sarbazvazifeh@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

48

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا