اخبار

شورای نگهبان مصوبه تغییر ساعت مجلس را تایید می کند؟ / سخنگوی شورا پاسخ داد

شورای نگهبان مصوبه تغییر ساعت مجلس را تایید می کند؟ / سخنگوی شورا پاسخ داد

فارس نوشت : طحان نظیف بررسی موضوع تغییر ساعت رسمی کل کشور را به بعد از بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان اعلام کرد

سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی با خبر شبکه یک سیما، گفت: اعضای این شورا سعی دارند نظر نهایی خود درباره لایحه بودجه سال آینده را نهایتاً تا فردا اعلام کنند.

هادی طحان نظیف افزود: نظر شورای نگهبان دیروز در قالب ابهامات، اشکالات و البته تذکراتی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از نشستی که با اعضای کمیسیون تلفیق داشتیم امروز صبح ایرادات و ابهامات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس اصلاح شد.

وی گفت: اعضای شورای نگهبان تاکنون دو نوبت جلسه برای بررسی مصوبات مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده داشتند که همچنان این جلسه ادامه دارد و در تلاش هستیم تا موارد را به نحو صحیح و دقیق بررسی کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در اولین فرصتی که این شورا به جمع بندی برسد نتیجه را به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنیم.

طحان نظیف گفت: برخی از ابهامات مرتفع شده است، اما برخی موارد را در حال بررسی هستیم، چون مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز به سوال باشد و ما نظر نهاییمان را سعی می‌کنیم به زودی و نهایتاً تا فردا اعلام کنیم.

وی بررسی موضوع تغییر ساعت رسمی کل کشور را به بعد از بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان اعلام کرد و افزود: این موضوع از ابعاد مختلف فنی و انرژی باید سنجیده شود و بعد از بررسی‌های کارشناسی اظهار نظر نهایی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

شورای نگهبان مصوبه تغییر ساعت مجلس را تایید می کند؟ / سخنگوی شورا پاسخ داد

بیشتر بخوانید :

  • عضو هیأت رئیسه مجلس : تغییر ساعت رسمی کشور از اختیارات دولت است / مجلس نباید به این مسأله ورود می‌کرد

  • مجلس و دخالت نامناسب در ساعت رسمی کشور

سخنگوی شورای نگهبان گفت: زمان این شورا برای اظهار نظر نسبت به همه مصوبات ۱۰ روز است و البته شورای نگهبان می‌تواند ۱۰ روز هم این مهلت را تمدید کند، ولی ما به دنبال این هستیم تا هر چه سریعتر نسبت به این مصوبه اظهار نظر کنیم.

2121

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا