رپورتاژ

لوازم آتش بازی چیست؟ از کجا تهیه کنیم؟

لوازم آتش بازی شامل هر آن چیزی است که برای اجرای یک شو آتش بازی لازم است. این شامل فضای باز برای نمایش شو، مواد منفجره و مواد پایدار کننده، ابزار و تجهیزات ایمنی، نور و صدا، و سایر لوازم مورد نیاز برای اجرای یک شو آتش بازی است. معمولاً این لوازم توسط تیم‌های حرفه‌ای آتش بازی در نظر گرفته می‌شوند و با رعایت اصول ایمنی و قوانین مربوطه به کار گرفته می‌شوند.

توضیح کلی در خصوص لوازم آتش بازی

لوازم آتش بازی، به موادی گفته می‌شود که برای ساخت آتش بازی و مراسم های مشابه استفاده می‌شوند. این لوازم می‌توانند شامل مواد اولیه مختلفی باشند که به صورت دانه، پودر، قرص و یا مایعات قابل استفاده هستند. برخی از این لوازم شامل مواد اکسید کننده، سوخت، رنگ‌دهنده‌ها، آلاینده‌های کربنی، نیترات پتاسیم و سدیم، فلزات شکل‌دهنده‌ی رنگ، آلومینیوم و سیلیکات‌ها و غیره می‌شوند.

در ایران، لوازم آتش بازی معمولاً در روز چهارشنبه سوری به عنوان بخشی از مراسم سنتی برای جشن و شادی در فضای باز استفاده می‌شوند. در این روز، افراد برای تهیه لوازم آتش بازی، به فروشگاه‌ها و بازارچه‌های مختلف مراجعه می‌کنند و بسته به نوع مراسم و میزان بودجه خود، انواع مختلفی از لوازم آتش بازی را خریداری می‌کنند. در حالت کلی، لوازم آتش بازی ممکن است شامل کنجدی، بدک، جامه‌ای، نعناع، کاغذی، کمپوستی، توتیا، نیز، چوبی، بمب، گلوله، پروانه، شکاری و … باشد. اما مهمترین نکته در استفاده از این لوازم، رعایت ایمنی و احتیاط در هنگام استفاده آنها است تا هیچگونه صدمه‌ای به خود و دیگران نرساند.

ایمنی  و احتیاط در آتش بازی

هنگام استفاده از لوازم آتش بازی، باید به ایمنی و احتیاط بیشتری توجه کرد. در اینجا چند نکته مهم درباره ایمنی و احتیاط در استفاده از لوازم آتش بازی ذکر می‌شود:

 1. همیشه از لوازم آتش بازی با مارک استاندارد و از مراکز مجاز خریداری کنید.
 2. لوازم آتش بازی را در محلی که دور از آتش و مواد قابل اشتعال قرار دارد، نگهداری کنید.
 3. همیشه از دوراندیشی و توجه به نکات ایمنی در زمان استفاده از لوازم آتش بازی برخوردار باشید.
 4. از قرار دادن لوازم آتش بازی در محل‌هایی که آتش‌نشانی و پلیس به راحتی دسترسی دارند، خودداری کنید.
 5. قبل از استفاده از لوازم آتش بازی، اطمینان حاصل کنید که محیط و شرایط آتش‌زا ایجاد نمی‌کنند و هیچ مواد قابل اشتعالی در اطراف نیست.
 6. هرگز لوازم آتش بازی را به دست کودکان ندهید و اجازه ندهید که آن‌ها تنها با آن‌ها بازی کنند.
 7. از نزدیک به لوازم آتش بازی نشینید و از اطراف آن‌ها دوری کنید.
 8. در صورتی که لوازم آتش بازی به درستی عمل نکند، فوراً از استفاده از آن خودداری کنید و آن را دور بریزید.
 9. همیشه در صورت بروز هرگونه حادثه یا آتش سوزی، به آتش‌نشانی اطلاع دهید.

همچنین برای استفاده از لوازم آتش بازی باید در نظر داشت که:

 • فقط از لوازم آتش بازی با برچسب استاندارد و ایمنی استفاده کنید و از خرید و استفاده از لوازم غیراصلی و نامعتبر خودداری کنید.
 • همیشه قوانین و مقررات شهری و استانی مربوط به شرایط استفاده از آتش بازی را رعایت کنید.
 • قبل از استفاده از لوازم آتش بازی، مطمئن شوید که محیط پیرامون شما وسعت کافی دارد و مردم و مال های شخصی در نزدیکی شما نیستند.
 • هرگز لوازم آتش بازی را در داخل خودرو، کیف یا جاهایی که حرارت و شعله دارند نگه ندارید.
 • قبل از آتش کردن، هیچ ماده ای که ممکن است قابل اشتعال باشد نزدیک به شعله نگه ندارید.
 • هرگز لوازم آتش بازی را به دست کودکان سپرده نکنید و مطمئن شوید که کودکان در حالتی که شما از لوازم آتش بازی استفاده می کنید، نزدیک شما نیستند.
 • در هنگام استفاده از لوازم آتش بازی، همیشه به آب و مواد اطفاء حریق نزدیک باشید و در صورت بروز حادثه فوراً به کمک خود و دیگران برسید.

اگر شما نیز به دنبال خرید لوازم آتش بازی به مناسبت چهارشنبه سوری هستید، به وب سایت هپی مپی به آدرس happymappy.ir بروید. این وب سایت به عنوان یک سایت تخصصی فروش لوازم آتش بازی با بیش 3 سال سابقه فعالیت، بهترین لوازم آتش بازی را با قیمت مناسب به شما ارائه می دهد.

سایت هپی مپی یکی از معتبرترین سایت‌های فروش آتش بازی در ایران است. این سایت به مشتریان خود محصولات آتش بازی با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌دهد. محصولات این سایت شامل مجموعه‌های شکلاتی و کهکشانی با ارتفاع و شماره شوت‌های مختلف است. این محصولات با رعایت اصول ایمنی تولید شده و به خوبی در محیط باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با خرید محصولات این سایت می‌توانید از شادی و هیجان آتش بازی بهره‌مند شوید. به همین دلیل، اگر به دنبال خرید محصولات آتش بازی با کیفیت هستید، سایت هپی مپی را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا