اخبار

ماجرای دختر ۱۸ ساله‌ای که به باند سرقت خواستگارش پیوست

ماجرای دختر ۱۸ ساله‌ای که به باند سرقت خواستگارش پیوست

روزنامه خراسان نوشت: با اجرای مرحله اول طرح گسترده مبارزه با سرقت در مشهد، ۱۰۴ تن از عاملان دستبرد به منازل مردم دستگیر شدند که ۶۹ نفر از آنان دارای سابقه کیفری هستند. رئیس پلیس مشهد از آغاز طرح گسترده مبارزه با سرقت خبر داد و افزود: این طرح که با به کارگیری همه توان پلیس در کلانتری ها و پلیس آگاهی آغاز شده است تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه می یابد. :

سرهنگ حسین دهقان پور گفت: با توجه به ایام پایانی سال و در آستانه نوروز، به دلیل مسافرت ها یا دید و بازدیدهای فامیلی، وسوسه سارقان برای دستبرد به اموال مردم نیز بیشتر می شود به همین دلیل طرح گسترده مبارزه با سرقت از منازل با هدف پیشگیری از سرقت و حفاظت از اموال شهروندان آغاز شده است. مقام ارشد انتظامی مشهد گفت: در اولین مرحله از اجرای این طرح نیروهای کلانتری ها، پاسگاه ها و پلیس آگاهی به طور مشترک وارد عمل شدند و بررسی های گسترده ای را برای شناسایی باندهای سرقت و سارقان سابقه دار شروع کردند.

رئیس پلیس مشهد در ادامه به دستگیری دختر ۱۸ ساله ای اشاره کرد که به همراه خواستگارش به منزل همسایگان دستبرد می زد. سرهنگ حسین دهقان پور گفت: به دنبال گزارش دستبرد به یک واحد آپارتمانی در بولوار شهید فرامرز عباسی، بلافاصله عوامل آگاهی مشهد تحقیقات میدانی را در این باره آغاز کردند که یکی از ساکنان مجتمع مسکونی از حضور مشکوک دو جوان پرایدسوار در محل سخن گفت و فرد دیگری از اهالی هم تصویری را به ماموران نشان داد که از ستاره جذاب و خوش‌رنگ روی شیشه عقب پراید ثبت کرده بود. او به نیروهای انتظامی گفت: وقتی تصویر ستاره مانند زیبایی را روی شیشه عقب پراید ناشناس دیدم، خیلی مجذوب آن شدم و به همین دلیل با گوشی تلفنم از آن تصویر عکس گرفتم!

فرمانده حافظان امنیت در مشهد ادامه داد: همین سرنخ کافی بود تا جست و جوهای پلیس برای یافتن مالک پراید به نتیجه برسد ولی بررسی ها نشان داد که مالک پراید فردی معتبر است و در روز حادثه، خودرو در اختیار فرزندش بوده است،به همین دلیل پسر ۲۱ ساله وی دستگیر و مشخص شد که این جوان سابقه دار خواستگار دختری بوده که در همان مجتمع مسکونی اقامت دارد.

وقتی شاهدان عینی تصویر جوان ۲۱ ساله را تایید کردند، بی درنگ ماموران به سراغ دختر ۱۸ساله رفتند و او را نیز به پلیس آگاهی مشهد انتقال دادند. این دختر که با همدستی خواستگارش همه شماره تلفن ها و پیامک های ارسالی بین یکدیگر را از گوشی اش پاک کرده بود، ابتدا منکر هرگونه رابطه با جوان ۲۱ ساله شد اما وقتی فهمید کارآگاهان از ماجرای خواستگاری اطلاع دارند، به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: از حدود ۱۸ ماه قبل با او در پارک آشنا شدم اما در این اواخر به خواستگاری ام آمد که پدرم با ازدواجمان مخالفت کرد چون او فردی سابقه دار بود اما من به ارتباط با او ادامه دادم و در این شرایط اطلاعات منازل همسایگانمان را در اختیارش گذاشتم. او هم نقشه سرقت از واحد چهارم را طراحی کرد که در منزل آنان چفت و بست محکمی نداشت.

من ابتدا مخالفت کردم ولی وقتی تهدیدم کرد که ماجرای ارتباط و دیدارهای حضوری مان را برای خانواده ام بر ملا می کند، ترسیدم و به باند آن ها پیوستم.

آن روز هم به اتفاق یکی دیگر از دوستان خواستگارم به اموال منزل همسایه دستبرد زدیم و آن ها هر چیز قابل حمل مانند ماشین لباس شویی دوقلو، تلویزیون، لپ تاپ و… را با پراید سرقت کردند. سرهنگ حسین دهقان پور با اشاره به دستگیری سومین عضو این باند خاطر نشان کرد: عضو دیگر باند لپ تاپ را به یک فروشگاه لوازم صوتی و تصویری فروخته بود که مالخر نیز دستگیر شد و تحقیقات در این باره ادامه یافت.

دستبرد به منزلی در الهیه

رئیس پلیس مشهد همچنین به دستگیری سارقی اشاره کرد که با همدستی دیگر دوستانش به منزلی در منطقه الهیه دستبرد زده بودند اما با هوشیاری نیروهای کلانتری شهرک ناجا به دام افتادند.

وی درباره جزئیات این سرقت افزود: مال باخته ای که در سایت دیوار لپ تاپ سرقتی از منزلش را شناسایی کرده بود که فردی قصد فروش آن را داشت، خیلی سریع موضوع را به ماموران انتظامی اطلاع داد و بدین ترتیب گروهی از نیروهای تجسس با نظارت سرهنگ فیاضی(رئیس کلانتری شهرک ناجا) به تحقیق در این باره پرداختند. مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: نیروهای انتظامی در یک قرار صوری متهم را در خیابان جلال آل احمد به دام انداختند و در بازرسی از منزل وی برخی از اموال شاکی را کشف کردند.

به گفته سرهنگ حسین دهقان پور، در حالی بررسی های پلیس برای شناسایی دیگر عوامل مرتبط با این باند در پلیس آگاهی غرب مشهد(قاسم آباد) ادامه دارد که مال باخته این پرونده مدعی است، سارقانی که به منزلش واقع در خیابان الهیه ۳۵ دستبرد زده اند، حدود ۲۵۰ میلیون تومان طلا و جواهر، لپ تاپ، ساعت و تبلت را به سرقت برده اند.

فرمانده انتظامی مشهد در پایان تاکید کرد عملیات مبارزه با سرقت از منازل در مشهد به طور شبانه روزی در آستانه نوروز همچنان ادامه دارد.

۴۷۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا