رپورتاژ

معایب و مزایای لولا درب چوبی

لولا درب چوبی

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با لولا درب چوبی بدهیم با شهر یراق همراه باشید تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش پیدا گند تا در هنگام خرید دچار مشکلی نشوید.

اطلاعاتی در مورد لولا درب چوبی

کار برد لولا درب چوبی این است که درب را لولا به قاب چهارچوب وصل می کنند و به آن اجازه می دهند به آرامی بسته و باز شود. آنها نه تنها به درهای شما اجازه می دهند بدون افتادگی به درستی کار کنند، بلکه از خانه شما در برابر مزاحمان محافظت می کنند و شما در این قسمت و زمینه مورد آزار قرار نمیگیرید.

بهترین لولاهای درب چه ویژگی هایی دارند؟ چگونه بتوانیم بهترین لولاهای درب را تشخیص بدهیم؟

چیزی که یک لولا را برای درب شما بهترین می کند این است که چقدر می تواند عملکرد خود را انجام دهد  و این است که از سر و صدای در یعنی همان جیر جیر کردن در هنگام باز کردن در می کاهد

لولاهای درب انواع و سبک های مختلفی دارند و هر کدام وظیفه خاصی را انجام می دهند.

 

معیار بهترین لولای درب به عملکرد آن بستگی دارد.  لولای مناسب برای یک درب ممکن است برای درب دیگر خوب نباشد پس شما باید با توجه به نوع درب خود لولا چوبی درب را انتخاب کنید.

در ادامه انواع مختلفی از لولا درب چوبی را نام می‌بریم ، شهر یراق

لولا مخفی

B.فلاش <لولا>: نوعی لولا لب به لب است که برای قرار گرفتن در داخل یک بریدگی روی صفحه نصب فقط به یک صفحه ورقه نیاز دارد. درب‌های سبک وزن مانند درب‌های روی جعبه یا کابینت‌ها به لولاهای هم سطحی نیاز دارند

C.فنری: در این نوع لولاهای لب به لب، یک فلز فنری با صفحات برگ نصب می شود. آنها به بسته شدن خودکار درها کمک می کنند .

 

D.{لولاهای} تسمه ای: در این لولاها وقتی در را می بندید صفحات ورقه نمایان می شوند. آنها اغلب در درب گاراژ و سوله استفاده می شود.

 

شما با وزن کردن لولا درب چوبی میتوانید انتخاب آسان تر و مطمعن تری داشته باشید .

اولین و مهمترین چیزی که هنگام خرید لولا برای درب خود باید در نظر بگیرید، جنس آن است. دلیل آن این است که لولاهای درب دارای مواد مختلفی هستند که برای درهای مختلف مناسب هستند

نکته بعدی این است که حتما ضخامت درب خود را داشته باشید که ضخامت درب تاثیر بسزایی دارد در انتخاب لولا درب

اگر ضخامت و عرض درب متوسط باشد، به یک لولا با اندازه استاندارد نیاز دارید. با این حال، اگر ابعاد بزرگ باشد، لولا نیز باید از نظر اندازه بزرگتر باشد.

نکته مهم و اساسی دیگری که برای خرید لولا درب وجود دارد این است که بدانید ارتفاع دربی که قرار است برای آن لولا تهیه کنید چقدر است ؟

برای اینکه بفهمید چند لولا باید بخرید، فقط ارتفاع در را در نظر داشته باشید. به طور معمول، درهای استاندارد 152 سانتیمتر ارتفاع دارند و به سه لولا نیاز دارند. اگر درب شما بلندتر از 152 سانتیمتر باشد، به لولاهای بیشتری نیاز خواهید داشت. می توانید از نکات زیر کمک بگیرید. شهر یراق در ادامه توضیحاتی در این زمینه خواهد داد.

کمتر از 152 سانتیمتر: 2 لولا.

 

154 تا 205 سانتیمتر: 3 لولا.

 

205 تا 246 سانتیمتر: 4 لولا.

در ادامه شهر یراق می خواهد نکته هایی در مورد لولا درب بدهد با ما همراه باشید.

نصب لولاهای درب یک مرحله بسیار مهم است و شما را ملزم می کند تا همه جنبه ها را با دقت در نظر بگیرید. برخی از نکات ضروری می تواند به قرار دادن صاف و ثابت لولاهای درب کمک کند.

رعایت قرارگیری صحیح لولاهای درب برای نتیجه عالی ضروری است.

فاصله بین بالاترین لولا و بالای در باید 12 اینچ باشد. فاصله بین آخرین لولا و پایه در باید 24 اینچ باشد.

هنگام نصب لولای در، دقت کنید که فاصله کمی بین لبه لنگه لولا و چارچوب درب ایجاد کنید. معمولاً از دری به دری دیگر بر اساس ضخامت و عرض آن متفاوت است و امکان بسته شدن مناسب درگاه ها را فراهم می کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا