اخبار

هشدار زرد رنگ هواشناسی برای شرق کشور

هشدار زرد رنگ هواشناسی برای شرق کشور

ایسنا نوشت: سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی و بارش باران و رعد و برق و احتمال آبگرفتگی معابر و رودخانه های فصلی در استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان خبر داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد رنگ از فعالیت سامانه بارشی در روز سه شنبه (۱۰ اسفندماه) خبر داد. در این شرایط جوی احتمال بارش باران، رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع تگرگ در خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان مورد انتظار است.

بر اثر فعالیت این سامانه بارشی، جاری شدن روان‌آب و احتمال آبگرفتگی معابر و پرآب شدن موقتی مسیل‌ها و رودخانه ژهای فصلی، احتمال خسارت بر اثر وزش باد شدید لحظه‌ای و خطر برخورد صاعقه پیش‌بینی می‌شود.

به توصیه سازمان هواشناسی خودداری از قرارگیری در حریم مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و صعود به ارتفاعات، محافظت از محصولات کشاورزی باید در دستورکار قرار گیرد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

۲۳۵۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا