اخبار

ورود بیش از ۶ میلیون مسافر به گیلان

ورود بیش از ۶ میلیون مسافر به گیلان

ایسنا نوشت: مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: بر اساس آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان، از ۲۵ اسفند تا امروز ۱۱ فرورودین ماه، ۶ میلیون و ۳۴۴هزار و ۵۶۱ مسافر به صورت زمینی و هوایی وارد استان شدند.

ولی جهانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین گزارش حضور گردشگران در گیلان اظهار کرد: بر اساس آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان، از ۲۵ اسفند تا امروز ۱۱ فرورودین ماه، ۶ میلیون و ۳۴۴هزار و ۵۶۱ مسافر به صورت زمینی و هوایی وارد استان شدند که دو میلیون و ۶۹۷ هزار و۱۵۲ نفر از این مسافران در این مدت، در مراکز اقامتی – گردشگری ثابت و موقت استان، اقامت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: ورود مسافران نوروزی به گیلان در این مدت نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۰ درصد و میزان اقامت مسافران نوروزی هم ۱۷۶ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به ورود یک میلیون و ۲۶۵ هزار و ۵۲۰ خودرو هم در این مدت تصریح کرد: این تعداد خودرو ۴۱ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

وی از اقامت۳۵۱ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی گیلان در این مدت خبر داد و گفت: آمار بازدیدکنندگان از موزه‌ها، بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان امسال با افزایش ۶۸ درصدی به ۴۳۱ هزار و ۷۵۰ نفر در این مدت رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ۴۹۶ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی، افزود: صاحبان ۲۰ واحد گردشگری تشویق و به مدیران ۳۱ واحد تذکر و به مسئولان ۱۹ واحد هم اخطار کتبی داده شد.

وی گفت: همچنین میزان اشغال تخت‌های مراکز اقامتی ثابت در نوروز امسال ۱۹۱ درصد افزایش یافته است.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا