اخبار

پارتیشن اداری و نکات مهم قبل از خرید آن

پارتیشن اداری و نکات مهم قبل از خرید آن

پارتیشن اداری یکی از پرکاربردترین المان های طراحی داخلی محیط های اداری می باشد. بی شک مزیت های بسیار زیاد پارتیشن اداری نسبت به دیوار کشی باعث شده امروزه برای ایجاد اتاق در محیط های اداری بویژه در واحد های فلت ، از پارتیشن اداری استفاده شود. در این مقاله از سری مقالات نوین پارتیشن قصد داریم به نکاتی که قبل از خرید پارتیشن اداری می بایست بدانید بپردازیم.

انتخاب نوع پارتیشن اداری از نظر تعداد جداره

قبل از خرید پارتیشن می بایست مشخص کنید که چه نوع پارتیشنی برای محل کار شما مناسب است. پارتیشن های اداری در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می شوند که هر یک مناسب محیط به خصوصی می باشد و شما می بایست بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. پارتیشن تک جداره که عموما با نام پارتیشن تک جداره شیشه ای یا پارتیشن فریم لس عرضه می شود ، از شیشه سکوریت ۱۰ میلیمتری که در فریم آلومینیومی حصار شده ساخته می شود. در این نوع پارتیشن امکان نصب پرده کرکره ای وجود ندارد و اگر شما بخواهید دید و نور محیط را در زمان های دلخواه کنترل نمایید نمی توانید از این نوع شیشه استفاده نمایید. در پارتیشن فریم لس یا باید شیشه شفاف استفاده نمایید که همواره از بیرون به داخل دید خواهید داشت یا هم می بایست از شیشه سند بلاست استفاده نمایید که در اینصورت دید به داخل نخواهید داشت. اگر شما می خواهید در مواقعی دید داشته باشید و در مواقعی نیاز دید به داخل نداشته باشید می بایست از پارتیشن دوجداره استفاده نمایید تا بتوانید در بین شیشه ها از پرده کرکره استفاده نمایید. پس یک پارامتر مهم در انتخاب پارتیشن بحث دید هست که می بایست لحاظ شود. لازم به ذکر است چنانچه بخواهید از پارتیشن فریم لس تک جداره استفاده نمایید و دید و نور رو کنترل نمایید می توانید از شیشه هوشمند استفاده نمایید که قیمت حدود ۸ الی ۱۰ برابر نسبت به شیشه های سکوریت دارند. با توجه به قیمت بسیار بالا ،این نوع شیشه در این مقاله بررسی نمی کنیم. شما عزیزان می توانید قبل از خرید پارتیشن از کارشناسان نوین پارتیشن مشاوره دریافت نمایید.

پارتیشن اداری دو جداره ام دی اف

انتخاب نوع پارتیشن اداری بر اساس عایق صوتی

یکی از مواردی که در انتخاب پارتیشن اداری می بایست به آن دقت نمایید عایق بودن پارتیشن است. پارتیشن دوجداره شیشه ای با فریم آلومینیومی بالاترین عایق صوتی را در بین پارتیشن ها دارد. بعد از آن پارتیشن دو جداره ام دی اف می باشد. و بعد از آن پارتیشن فریم لس تک جداره ، البته چنانچه در پارتیشن دو جداره ام دی اف ، درصد بیشتر پارتیشن از ام دی اف بوده و درصد کمتری شیشه باشد ممکن است میزان عایق صوتی بودن پارتیشن کمتر از نوع فریم لس باشد. در این خصوص کارشناسان نوین پارتیشن می توانند بطور دقیق شما را راهنمایی نمایند. در آخر نیز پارتیشن تک جداره ام دی اف کمترین عایق صوتی را دارد.

انتخاب نوع پارتیشن بر اساس نوع دیزاین داخلی

نوع پارتیشن انتخابی شما می بایست از نظر طراحی متناسب با محل شما باشد. پارتیشن های فریم لس بیشتر مناسب محیط های اداری غیر کلاسیک می باشد. پارتیشن دو جداره ام دی اف و شیشه و دو جداره شیشه و آلومینیوم را می توان در هر نوع محیطی استفاده کرد. اما در انتخاب پارتیشن های فریم لس می بایست نوع طراحی داخلی محل لحاظ شود.

پارتیشن اداری فریم لس

انتخاب نوع پارتیشن بر اساس بودجه

ارزان ترین نوع پارتیشن اداری ، پارتیشن تک جداره ام دی اف می باشد. پس از آن پارتیشن شیشه ای فریم لس و پارتیشن دوجداره ام دی اف و شیشه قرار دارد که تقریبا قیمت مشابه دارند. و بعد از آنها پارتیشن دوجداره شیشه و آلومینیوم می باشد که بالاترین قیمت را دارد. برای استعلام قیمت روز انواع پارتیشن اداری می توانید به وبسایت نوین پارتیشن مراجعه نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا