رپورتاژ

چگونه یک جعبه چوبی درست کنیم

دادن هدیه‌ای که می‌سازید، معمولاً برای کسی که آن را دریافت می‌کند، بیشتر از هدیه دادن چیزی است که خریداری کرده‌اید. بنابراین در این ویدیو من چند جعبه هدیه گوشه آنتیک برای کریسمس درست می کنم.

من از افرا فرفری استفاده می کنم و چیزی که فکر می کنم افرا نرم است. اینها تابلوهایی هستند که من در سفر اخیر به ویسکانسین از باب کلوز خریدم. اگر به برخی از چوب های واقعی علاقه مند هستید، به وب سایت او سر بزنید. او فقط چیزهای واقعی را ذخیره می کند، قیمت های عالی و کشتی دارد. من چند ساعتی را در مغازه او با چند نفر از دوستانم گذراندم و باب واقعاً یک مرد واقعی است. بنابراین اگر علاقه مند هستید، حتما به وب سایت او سر بزنید.

چیزی که من از باب برداشتم این بود که بیشترین شکل در سمت پوست چوب خواهد بود. تخته افرای مجعدی که من استفاده کردم دارای ایراداتی بود که مانع استفاده از آن در عرض کامل شد، بنابراین سمتی را انتخاب کردم که بیشترین شکل را داشت و از اره منبت کاری اره مویی و اره نواری برای برش موارد مورد نیاز خود استفاده کردم.

ساخت جعبه با گوشه آنتیک

قسمت بعدی اتصال دهنده و رنده است تا تخته ها را صاف و موازی کند. این اولین تجربه من بود که با استفاده از چوب واقعاً شکل بر روی یک اتصال دهنده و رنده و سر مارپیچ روی اتصال دهنده من سطحی بی عیب و نقص و بدون پارگی را به جا گذاشت، جایی که سر برش چاقوی مستقیم رنده من واقعاً کار خوبی انجام نمی داد. من مجبور شدم برش های بسیار کم عمقی با سرعت کم انجام دهم تا از پارگی جلوگیری کنم.
ساخت جعبه
سهامی که من با آن شروع کردم 4/4 سنگین بود، بنابراین همه چیز را از وسط دوباره رنگ آمیزی کردم و سپس به ضخامت 3/8 اینچ برنامه ریزی کردم. از آنجا برای بریدن چهار طرف جعبه دارای گوشه آنتیک از چند بلوک فاصله دهنده در اره میترم استفاده کردم. من اینها را طوری بریدم که یک گوشه پشتی وجود داشته باشد که دانه شروع می شود و متوقف می شود زیرا این تنها راهی است که تا به حال این کار را انجام داده ام. با این حال، افراد زیادی در اینستاگرام به من گفتند که راهی برای انجام دانه بندی پیوسته 4 گوشه بدون نقطه شروع و توقف وجود دارد.
گوشه آنتیک جعبه
در این مرحله طرفین کمی بلند به نظر می رسیدند، بنابراین من آنها را در اره رومیزی کوتاه کردم. به خاطر نمی‌آورم که ابعاد آن چه بود، زیرا قصد نداشتم عدد خاصی را انتخاب کنم. فقط هر چیزی که مناسب به نظر می رسید. سپس تیغه را تا 45 درجه کج کردم و یک اتصال آزمایشی را برش دادم تا مطمئن شوم همه چیز در یک راستا قرار دارد. من یک بلوک استاپ را روی گیج میتر خود قرار دادم تا طول را حذف نکنم، فقط لبه ها را خم کنم. اون به خوبی کار کرد.
ساخت جعبه دارای گوشه آنتیک

من می خواستم قسمت بالا و پایین یکسان باشد و در یک ربات چسبانده شود، اما برای اینکه کار کند باید روکش درست کنم و روی تخته سه لا بچسبانم. به این ترتیب پانل از نظر ابعادی پایدار است و من نباید نگران انبساط و انقباض باشم. تخته سه لا که من استفاده می کنم به صورت محلی به عنوان لایه زیرین تخته سه لا 5 میلی متری به فروش می رسد. همچنین دقت کردم که تخته چندلا با لایه های بالا و پایین عمود بر چوبی که روی آن می چسبم برش خورده باشد.

بعد از خشک شدن آن پانل ها، از یکی برای تنظیم ارتفاع تیغه اره میزم استفاده کردم و یک خرگوش را به همان عمق آن پانل ها در بالا و پایین تمام قطعات جعبه گوشه آنتیک را برش دادم. پهنای ربات به گونه ای بود که تنها حدود 1/16 اینچ از مواد به ضخامت دو طرف جعبه گوشه آنتیک باقی می ماند.

به قول قدیمی ها، “یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان دارد.” برای جلوگیری از فشار دادن چسب و لکه‌دار کردن داخل جعبه گوشه آنتیک دار ، سطح داخلی جعبه را با چسب چسب زدم. سپس می توان از نوار به عنوان گیره برای رول کردن جعبه ها با چسب در محل اتصال استفاده کرد. به نظر من یک برس رنگ ارزان برای استفاده از چسب در این مواقع مناسب است.

در مرحله بعد، پانل های تخته سه لا را می توان به اندازه ای تنظیم کرد که در قسمت های بالا و پایین قرار گیرد. به دلیل روشی که من مقداری گردو را در محیط بالا و پایین می‌کنم، هنگام اندازه‌گیری پانل‌های بالا و پایین، دقت مطلق لازم نیست. در واقع ترجیح می‌دهم کمی شل باشد زیرا چسب همه چیز را در جای خود نگه می‌دارد و خطر شکستن طرف‌ها را در حین چسباندن آنها در محل کاهش می‌دهد.
پس از خشک شدن چسب روی آنهایی که من تیغه اره میز را طوری قرار دادم که 3/16 اینچ ارتفاع داشته باشد و سطح بیرونی آن 3/16 اینچ از حصار فاصله داشته باشد. این به من اجازه می دهد تا دو پاس را برای ایجاد یک ربات متقارن در کل محیط بالا و پایین انجام دهم. صرف نظر از اندازه دقیق پانل بالا و پایین در مرحله قبل، این امر فراتر از محیط آن پانل ها و در ناحیه ای که خط دقیقی را در جایی که پانل به پایان می رسد ایجاد می کند، کاهش می یابد.

من می خواستم یک چوب با کنتراست بالا برای منبت کاری در خرگوش ها داشته باشم، بنابراین گردو را انتخاب کردم. ابتدا باید فرآیند آسیاب را طی می کردم و سپس چند نوار را که دقیقاً مربع 1/4 اینچ در 1/4 اینچ بودند برش دادم. هر زمان که متریال خاتم کاری با اندازه خاصی را برای پروژه ای می سازید، ایده خوبی است که چند قطعه اضافی را برش دهید تا در صورتی که به طور تصادفی در حین نصب برش اشتباهی ایجاد کردید، بتوانید به کار خود ادامه دهید.

از آنجا که تخته تیراندازی من برای استفاده راست دست تنظیم شده است، هنگام نصب گردو در جهت عقربه های ساعت دور جعبه کار کردم. ابتدا یک زاویه XMR قرار دهید و از یک قطعه ضایعاتی با زاویه 45 درجه دقیق استفاده کنید تا ببینید طول قطعه مناسب است یا خیر و سپس آن را اصلاح کنید. در صورت نیاز پایین بیایید تا زمانی که آن قطعه در هر دو انتها میترهای کامل داشته باشد. هنگامی که یک قطعه نصب شد، از چند تکه نوار آبی استفاده کنید تا در حالی که روی قطعه بعدی کار می کنید، آن را در جای خود نگه دارید.

سپس با استفاده از نوار، قطعه را از ربات بیرون بیاورید، چسب را وارد کنید و سپس آن را دوباره به پایین بچسبانید. با چسباندن گردو به طور متناوب بین چند هواپیمای دستی آن را با جعبه گوشه آنتیک تراش دادم. برای جلوگیری از پارگی در چند موقعیت به گوشه‌ها می‌روم و زمانی که تا آخرین لحظه پایین می‌رفتم، از صفحه بلوک خود به گونه‌ای استفاده می‌کردم که در انتهای برش، هواپیما را مانند یک برش برش کج می‌کردم. یک اسکنه برای بریدن آخرین گوشه و کاهش احتمال پارگی.

من از اره رومیزی برای جدا کردن درب استفاده کردم که همیشه کمی اعصاب خردکن است. در جایی خواندم که بهتر است تیغه را طوری تنظیم کنید که ضخامت دیواره را تا انتها برش ندهد که احتمال آسیب را از بین می برد زیرا ممکن است قطعه دوم به طور تصادفی با جدا شدن تیغه تماس پیدا کند. سپس می توانید قطعات را با یک چاقوی تیز از هم جدا کنید. این واقعا خوب کار کرد.

کمی سنباده بزنید تا آثار اره از بین برود و سپس لولاها نصب شوند. برای چیدمان لولاها ابتدا همان فاصله را از هر طرف با یک چاقوی علامت گذاری مشخص کردم. سپس خود لولا را می توان با یک چاقوی علامت گذاری ردیابی کرد و می توان از یک اسکنه پهن استفاده کرد تا خطوط چاقو کمی برجسته تر شود. با تثبیت هندسه، یک روتر را در عمق نیمی از لولای بسته قرار دادم و تمام مواد داخلی را با دقت حذف کردم و مطمئن شدم که خطوط چیدمان را لمس نکرده و روتر را تکان ندهد. سپس یک اسکنه تیز می تواند به راحتی خز را تمیز کند.

من از یک آول برای علامت گذاری سوراخ های پیچ استفاده کردم که کمی به سمت داخل جعبه گوشه آنتیک منحرف شده اند. به این ترتیب وقتی پیچ ها به سمت پایین سر پیچ فرو می روند، لولا را مجبور می کند تا محکم در سطح داخلی پیچ قرار بگیرد. هنگام استفاده از پیچ های به این کوچکی در چوب های سخت، ایده خوبی است که کمی موم به نخ ها اضافه کنید.

بعد از کمی سمباده زدن چند لایه لاک زدم. من در این مرحله به طور کامل با این پروژه تمام نشده ام، اما همانطور که نشسته است، خود جعبه ها تمام شده اند. من فقط به دو تا از چهار لولا اضافه کردم زیرا می خواهم با دو تای دیگر کار متفاوتی انجام دهم و هنوز چیزی به داخل آن اضافه نکردم. در ویدیوی بعدی همه اینها را پوشش خواهم داد. تا اون موقع یکم خوب باشه بعدا باهات صحبت میکنم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا