رپورتاژ

کاغذ اوریگامی چیست؟ آشنایی با انواع و کاربرد آن

خرید کاغذ اوریگامی موضوعی است که در مقاله امروز به آن خواهیم پرداخت. احتمالا اگر چند سال قبل بود با شنیدن نام اوریگامی، به فکر فرو می‌رفتید. شاید با خود می‌گفتید که چه واژه بیگانه و نامفهومی است اما در حال حاضر این مهارتِ جذاب، به فراوانی مشاهده می‌شود و حتی صحبت‌هایی در خصوص ورود نام آن به رشته‌های هنری در میان است. اوریگامی یا همان هنر ترکیب شده با تا زدن کاغذ یک روش ابداعی از ژاپن است. نخستین بار ژاپنی‌ها این هنر جذاب و سرگرم کننده را معرفی کردند که بعد از آن در سراسر جهان گسترده شد.

خلق اشکال جالب با کاغذ اوریگامی

خرید کاغذ اوریگامی برای شروع کار

برای شروع هر کاری نیاز به فراهم کردن مقدمات و لوازم مرتبط با همان فعالیت است. اوریگامی نیز، در این بین جزو مهارت‌های جذاب و کاربردی است که علاوه بر کودکان، محبوبیت زیادی در بین افراد بزرگسال نیز، دارد. تقویت و رشد ذهنی و فکری از فواید مرتبط با این هنر است که باعث می‌شود افراد با به کارگیری مغز، خلاقیت و ایده‌های مختلفی داشته باشند. در حقیقت، تناسب و همکاری در میان دست و ذهن باعث می‌شود تا تمرکز افراد بیشتر شده و با دقت به مسائل نگاه کنند. حال با توضیحات کلی در این زمینه به اصلی‌ترین ابزار این هنر یعنی کاغذ می‌پردازیم.

این متریال ساده اما کاربردی لازمه اصلی هنر اوریگامی است که باید به دقت خریداری شده و مورد استفاده قرار گیرد. این مهارت و هنر به نوعی با کاردستی نیز، ارتباط و شباهت زیادی دارد اما از کاردستی نیز، کم هزینه‌تر و بی‌دردسرتر است. چرا که در زمان درست کردن کاردستی افراد علاوه بر کاغذ نیاز به چسب، قیچی و مواردی مانند این‌ها دارند. در حالی که برای خلق یک اوریگامی جذاب به جز کاغذ تنها خلاقیت و ایده است که نیاز دارید. آگاهی به روش‌ها و مدل‌های تا زدن نیز، باعث می‌شود تا بهترین نتیجه را به معرض نمایش بگذارید.

کاغذهای اوریگامی مختلف

خرید کاغذ اوریگامی مناسب برای خلق یک ایده جذاب

اغلب کاغذهای مورد استفاده برای اوریگامی باید مربع باشند. اندازه 15 سانتی‌متری اضلاع در یک کاغذ مربعی نیز، مطلوب‌ترین و استانداردترین اندازه برای این کار است. البته این سخن بدین معنا نیست که شما نمی‌توانید از انواع کاغذهای دیگر برای این کار استفاده کنید. هر کاغذی در شرایطی که قابلیت تا خوردن داشته باشد مخصوص انجام اوریگامی است. مشخصه بارز دیگر برای کاغذهای اوریگامی، نرم بودن و قابلیت انعطاف پذیری آن‌ها است. حتما تا به حال کاغذهای A4 با ضخامت زیاد را در دست گرفته‌اید. اگر چنین کاغذی را لمس کرده باشید متوجه خواهید شد که زبر و مقاوم هستند. درست است که چنین کاغذهایی استحکام زیادی در برابر پاره شدن دارند اما به هیچ وجه برای انجام کارهای اوریگامی مناسب نخواهند بود.

هر چقدر کاغذ مخصوص برای این هنر، نرم و انعطاف‌پذیر باشد ما می‌توانیم اشکال زیادی را در ظریف‌ترین حد ممکن به وجود آوریم. کاغذ مخصوص برای انجام اوریگامی کاملا نازک است به طوری که امکان دارد سایه اجسامی که در پشت آن قرار می‌گیرد از سمت دیگر قابل مشاهده باشد. وجود رنگ‌های مختلف از آن باعث شده است تا انواع سلیقه‌ها را پوشش دهد. پشتیبانی از چین و چروک و انواع تا زدن از مشخصات بارز کاغذ اوریگامی است. علاوه بر این، با توجه به کاربردهای مختلف، قیمت بسیار مناسبی نیز، دارد. البته بهتر است به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر قصد درست کردن اشکال کوچک‌تر و آسان‌تر دارید این کاغذها مناسب خواهند بود در غیر این صورت اگر تمایل به خلق اشکال عظیم و بزرگ دارید کاغذهای دیگر می‌توانند جایگزین کاغذ اوریگامی باشند.

خلق آثار هنری

خرید کاغذ برنزه

کاغذ تنت و یا برنزه نوع دیگری از کاغذهای مخصوص این مهارت است که تولید آن در ژاپن می‌باشد. اگر نمی‌خواهید که از کاغذهای معمولی برای ساخت اشکال بزرگ استفاده کنید، این کاغذ برنزه کاربردهای مختلفی در ساخت اشکال کوچک و بزرگ دارد. مهمترین ویژگی این نوع کاغذ همرنگ بودن پشت و روی کاغذ است که باعث می‌شود ظرافت و جذابیت کار نهایی افزایش یابد. انعطاف پذیری بالا نیز، از ویژگی‌های دیگر این کاغذ است. علاوه بر این، کاغذ اوریگامی برنزه با جوهر و یا رنگ‌های دیگر قابلیت رنگ کردن دارد. مزیت دیگر این کاغذها حفظ همان انعطاف پذیری در زمان مرطوب بودن کاغذ است. اغلب به دلیل خاصیت‌های بسیار زیاد آن در عکاسی از این کاغذ استفاده می‌کنند. البته با تمام تعاریف و توصیفات چند مشکل کوچک دارد که یکی از آن‌ها این است که در زمان کار باید مراقب باشید تا کاغذ پاره نشود زیرا که بسیار نرم و ظریف است.

کرافت یک کاغذ اوریگامی مقاوم

کاغذ اوریگامی کرافت یک کاغذ سفت و سخت است که اغلب از آن برای بسته‌بندی محصولات مختلف استفاده می‌شود. درست است که زیاد ضخیم نیست ولی با همان ویژگی نازک بودن بسیار مقاوم و مستحکم است. به عبارت دیگر، حکم چرک نویس برای کاغذهای اوریگامی اصلی دارد. شما می‌توانید از آن یه عنوان الگو و یا آزمایش استفاده کنید. نوع کرافت در حالت مرطوب نیز کارکرد بالایی دارد. قیمت پایین آن از ویژگی‌های بارز اوریگامی کرافت است. یکی از معایب این نوع کاغذ نیز این است که با گذشت زمان تغییر رنگ داده و زرد می‌شود. عدم تنوع نیز، یکی دیگر از معایب آن است. این کاغذها فقط در رنگ‌های قهوه‌ای موجود هستند.

خرید کاغذ واشی گیاهی

این کاغذ اوریگامی از الیاف گیاهی ساخته و عرضه می‌شود. ضخامت آن در حد یک پارچه قابل انعطاف است. در تولید عروسک‌های مختلف از این کاغذ استفاده می‌شود. وجود طرح‌های جذاب و دوام بالا از ویژگی‌های بارز و منحصر به فرد اوریگامی گیاهی است. از این کاغذ برای ساخت اشکال پیچیده‌تر نیز، استفاده می‌شود. البته با توجه کیفیت بالایی که دارد قیمت بیشتری نیز، به خود اختصاص می‌دهد.

هنر ارزشمند اوریگامی

خرید کاغذ اوریگامی مالبری مشابه به واشی

همانطور که در تیتر مقاله نیز، بیان شد، کاغذ اوریگامی مالبری شباهت زیادی به واشی دارد چرا که این کاغذ نیز، از الیاف گیاهی ساخته شده است. اگر بخواهیم یک کاغذ زیبا و جذاب در زمینه اوریگامی نام ببریم بی شک اوریگامی مالبری رتبه برتری را نسبت به قیمت خود خواهد گرفت. برای انجام انواع شکل‌های مختلف روی آن باید ابتدا آن را تمیز و برای این کار آماده کرد.

مراکز خرید کاغذ اوریگامی

احتمالا با تعاریف و ذکر مشخصات کاغذ اوریگامی به این موضوع فکر کردید که از کجا می‌توان این کاغذها را پیدا کرد. بهتر است زیاد به این مسائل فکر نکنید. چرا که ما پیشنهاد بهتری داریم. حتما تا به حال به فراوانی خرید اینترنتی و آنلاین انجام داده‌اید. در خریدهای اینترنتی علاوه بر این که در مسائل مختلف باعث صرفه‌جویی می‌شود، تنوع محصولات نیز بالا است و گزینه‌های متفاوت و مختلفی نیز، در دسترس است. شما تنها با یک کلیک به دنیای رنگارنگ و جذابی از محصولات مورد نظر خود راه پیدا می‌کنید.

حال که در اینجا موضوع مورد بحث ما خرید کاغذ اوریگامی است است می‌توانید با مراجعه به مجموعه‌های فعال اینترنتی کاغذهای مطلوب و کاربردی مناسب را سفارش دهید. یکی از این مجموعه‌های معتبر، فروشگاه اینترنتی آسانا پخش است که دقیقا طبق نام خود تمام سفارشات شما را به صورت آسانی و در کسری از ثانیه ثبت کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست‌تان می‌رساند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا