اخبار

گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و پاکستان

گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و پاکستان

در گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و شاه محمود قریشی که به ابتکار طرف پاکستانی صورت گرفت، دو طرف در مورد اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، مساله فلسطین، یمن ، افغانستان، بحران اوکراین و مناسبات دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه پاکستان در این گفت و گوی تلفنی ضمن دعوت از امیرعبداللهیان برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد و جشن هفتادمین سالگرد روز ملی پاکستان ضمن بیان این موضوع که مسئله فلسطین منشا پیدایش سازمان همکاری اسلامی است، مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این رابطه مهم و کلیدی دانست.

طرفین در مورد ابعاد متنوع مناسبات دوجانبه، بحران اوکراین، مسائل منطقه و جهان اسلام رایزنی و تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان با تبریک روز ملی پاکستان به دولت و مردم پاکستان و تشکر از دعوت وزیر امور خارجه این کشور، تاکید کرد: وجود پیش نویس قطعنامه هایی با موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و نیز قطعنامه علیه یمن که توسط برخی کشورها طرح شده است با مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در وحدت امت اسلامی سازگار نیست.
وزیر خارجه پاکستان با تاکید بر اهمیت وحدت کشورهای اسلامی ، تاکید کرد که پاکستان در این مسیر و در حمایت از فلسطین از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

311311

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا