اخبار

۵ روش کاربردی و مهم برای رفع صدای کرکره برقی

۵ روش کاربردی و مهم برای رفع صدای کرکره برقی

هر کالایی پس از گذشت زمان و استفاده طولانی مدت، ممکن است نیاز به سرویس داشته باشد. این موضوع در مورد سر و صدای کرکره برقی هم صدق میکند. گاهی اوقات با مشتریانی برخورد می کنیم که از صدای ناخوشایند کرکره برقی مغازه، پارکینگ یا پنجره منزل خود گله می کنند و نمی دانند علت این امر چیست؟

در این مقاله ابتدا سعی می کنیم شما را با شایع ترین عوامل ایجاد صدا در کرکره برقی آشنا ساخته و سپس به ارائه راهکار در این زمینه بپردازیم. البته توجه داشته باشید در صورت نداشتن علم و مهارت در این زمینه حتما از یک متخصص باتجربه کمک بگیرید. نکته ای که باید در ابتدا به آن توجه داشته باشید این است که جنس قطعات کرکره اتوماتیک، از فولاد می باشد که هنگام باز و بسته شدن به واسطه برخورد این قطعات روی هم صدا ایجاد می گردد. از دیگر علت های ایجاد سر وصدا در کرکره برقی، شل شدن ریل و لرزش فلز در قسمت های مختلف آن باشد. و اما کرکره برقی چیست

لازم به ذکر است که این مشکلات بیشتر در کرکره های قدیمی که به مدت طولانی از آن ها استفاده شده مشاهده می گردد؛ علت آن هم کشیده شدن حلقه ها و پیج خوردن آنها می باشد. در هنگام نصب کرکره برقی هم ضروری است نکاتی رعایت گردد.

یکی از مواردی که در هنگام نصب باید به آن توجه شود این است که صفحه پلیت و لوله، هم تراز هم باشند و تیغه های کرکره هم در مسیر ریل قرار گرفته شوند و حرکت کنند. در صورت عدم توجه به این موضوع مهم، پس از دو یا سه ماه شاهد ایجاد سر و صدا از کرکره برقی خواهیم بود. از دیگر نکات قابل توجه در نصب، توجه به فاصله لوله تا ریل است که باید استاندارد باشد. چنانچه این فاصله کمتر یا بیشتر باشد، به دلیل کشیدگی یا برخورد تیغه ها صدا ایجاد می شود. از دیگر دلایل صدای کرکره، نفوذ گرد و غبار در فاصله بین قلاب و تیغه می باشد.

۵ روش کاربردی و مهم برای رفع صدای کرکره برقی

جلوگیری از ایجاد صدا در کرکره برقی

در این قسمت به معرفی روش های مفید و کاربردی، برای رفع صدای کرکره برقی می پردازیم تا در نهایت بتوانید از این محصول بی نظیر، به راحتی و بدون دردسر استفاده نمایید.

۱- شست و شوی تیغه: در بخش قبلی گفتیم که یکی از علت های سر و صدا در کرکره، گرد و خاک است. بنابراین می توانید با شست و شوی تیغه ها و سایر اتصالات با آب زیاد و شوینده به رفع این مشکل بپردازید. البته ذکر این نکته ضروری است که در هنگام شستن این قطعات، توجه داشته باشید که آب به داخل موتور کرکره نفوذ نکند؛ چرا که در این صورت، خراب شده و لازم است به تعمیرکار نشان داده شود.

۲- بالابردن قطر لوله: چنانچه پس از شست و شوی تیغه ها، مشکل صدا رفع نگردید می توان قطر شفت و لوله را افزایش داد؛ این امر سبب می شود تا با کاهش اصطکاک بین تیغه ها، صدای تولید شده هم کاهش پیدا کند. در این وضعیت، تیغه ها هنگام رول شدن دارای فضای زیادی برای حرکت هستند.

۳- یکی دیگر از ترفندهای کاهش صدای کرکره برقی، استفاده از غضروف آلومینیومی می باشد. به این صورت که آن را در میان تیغه ها اضافه کرده و از این طریق، به چرخش و حرکت آسان تر تیغه ها کمک می کنید و بنابراین صدای کرکره هم از بین می رود.

۴- گاهی اوقات با وجود انجام تمام موارد بالا، صدای کرکره برقی قطع نشده و همچنان این مشکل وجود دارد. در این گونه مواقع لازم است تا تیغه های کرکره به طور کل تعویض شده و تیغه ای که دارای کیفیت بالاتری است جایگزین آن گردد.

۵- متخصص و تکنسین: در صورتی که مشکل صدای کرکره برقی همچنان پابرجاست و رفع نشده، بهتر است از یک متخصص حرفه ای در این زمینه کمک بخواهید تا با تجربه بیشتری که دارد اقدام به رفع صدای کرکره نماید.

اطلاعاتی درباره رسیور کرکره برقی

یکی از قطعات اصلی موجود در کرکره برقی که برای باز و بسته شدن آن می باشد رسیور است. وجود این رسیور ها در کرکره برقی جزو واجبات می باشد و در اجرای آن نقش مهمی دارد زیرا این دستگاه سیگنالهای فرمان که از طریق کنترل ه می‌شود را دریافت می‌کند و آن را به موتور کرکره برقی ارسال میکند. در این مطلب قصد داریم شما را با رسیور کرکره برقی آشنا کنیم؛پس با ما همراه باشید.
یکی از اجزای اصلی و مهم در کرکره ها رسیور ها می باشند. وظیفه اصلی این دستگاه ها باز و بسته کردن کرکره های برقی می باشد. مکانی که قرار است رسیور بر روی آن نصب شود در قسمت بالایی کرکره برقی الکتروحفاظ می باشد یعنی در بالای ریل ها. رسیور یک لغت انگلیسی می باشد و معنای آن به فارسی دریافت سیگنال و ارسال به موتور کرکره برقی می باشد. تعیین جای متناسب با عملکرد و نصب رسیور کرکره برقی آشنا شدید در ادامه انواع این رسیور ها را برای شما شرح می دهیم تا با مقایسه آنها با یکدیگر بتوانید کرکر برقی با کیفیتی را با قیمت مناسب خریداری کنید.
رسیور کرکره برقی دارای انواع مختلفی می باشد که پر کاربرد آنها را برای شما نام بردیم تا با آنها بیشتر آشنا شوید. پرکاربردترین رسیور های کرکره برقی عبارتند از:
رسیور کرکره برقی بتا ۹۹ کانال
رسیور کرکره برقی بتا ساید ۵ کانال
رسیور کرکره برقی بتا ساید سیم کارت
رسیور کرکره برقی دورپا مدل SDP
رسیور قفل برقی بتا
رسیور قفل برقی و دو عدد ریموت کنترل بتا
رسیور ۳ رله بتا
رسیور سیم کارتی اسمارت سیموت بتا
رسیور دو رله بتا
و….
روش عملکرد رسیور کرکره ها به این صورت است که ۸ فرمانی که کاربر می‌تواند از طریق ریموت ارسال کند را دریافت می کنند، سپس پس از تجزیه و تحلیل آن فرمان برای اجرا کردن فرمان، آن را به موتور کرکره های برقی ارسال میکند. درحقیقت رسیورها نقش یک واسطه را دارند به این صورت که پیامهای فرمان را از ریموت دریافت کنند و موتور ارسال کنند.
توجه داشته باشید رسیور هر سیگنالی را به موتور ارسال نمی‌کند بلکه سیگنال را دریافت می‌کند و در صورتیکه با فرکانس دستگاه یکی بود آن را به موتور موجود ارسال می‌کنند. دلیل چک کردن فرکانس توسط رسیور این است که کلیپ برقی با سایر ریموت ها باز نشود. این کار موجب افزایش امنیت در کرکره برقی می شود این رسیور است که تشخیص می‌دهد فرکانس این ریموت با کرکره برقی موردنظر یکی می باشد.
زمانی که قرار است که برقی بسته شود و دکمه بسته شدن ریموت توسط کاربر فشرده می شود مجدد سیگنال بسته شدن به رسیور ارسال می شود و این دستگاه با بررسی آن فرکانس و یکسان بودن آن با کرکره برقی دستور را اجرا میکند.

۵ روش کاربردی و مهم برای رفع صدای کرکره برقی

مزیت های رسیور کرکره برقی

همانطور که می دانید در زمان های قدیم برای باز و بسته کردن کرکره ها از نیروی دست استفاده می‌شده اما با پیشرفت روز افزون تکنولوژی کرکره های امروزی اتوماتیک شده‌اند و به وسیله یک ریموت و سیگنال های ارسالی، باز و بسته می شوند.
به همین خاطر احتیاجی به صرف انرژی زیاد به منظور باز و بسته کردن کرکره برقی نیست و همین مسئله موجب شده است که امنیت اماکن بیشتر شود زیرا هر کسی نمی‌تواند با نیروی دست خود اینکه را باز و بسته کند.
یکی از مزیت های حائز اهمیت رسیور های کرکره برقی این است که افراد می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی درب کرکره را باز یا بسته کند و دیگر لازم نیست زمان زیادی را صرف باز و بسته کردن درب کند.
از دیگر ویژگی های رسیور کرکره برقی داشتن قیمت مناسب است که همین مورد موجب شده است که در صورت خراب شدن خیلی راحت می توانید آن را با یک نوع دیگر جایگزین کنید.
یکی دیگر از ویژگی های رسیور کرکره برقی این است که آنها دارای سنسور میباشند. این سنسورها موجب می شوند که در زمان بسته شدن درب، از برخورد آن با زمین جلوگیری شود.
از دیگر ویژگی های رسیور کرکره های برقی نصب راحت آن می باشد. خیلی راحت می توان این دستگاه ها را بر بالای کرکره برقی نصب کرد.

برای سفارش از شرکت الکتروحفاظ قسمت تماس با ما ارتباط نمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا