آمایش آموزش عالی باید با نیازهای شغلی و منطقه متناسب باشد

دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی سیستان و بلوچستان گفت: آمایش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سیستان و بلوچستان باید متناسب با نیازهای شغلی و منطقه باشد.

دکتر حبیب الله سالارزهی در گفتگو با ایسنا افزود: در برنامه های آتی گسترش رشته های دانشگاه جامع علمی-کاربردی٬ رشته های جدیدی که دارای مزیت اشتغال هستند به رشته های دانشگاه اضافه خواهد شد و رشته های تحصیلی که دارای مزیت جذب اشتغال نیستند به تدریج از برنامه های دانشگاه حذف خواهند شد.

سالارزهی با توجه به ظرفیت های منحصربفرد استان در حوزه های فرهنگ و هنر ٬ صنعت و معدن و کشاورزی به برنامه های در دست اقدام دانشگاه در آمایش آموزش عالی علمی کاربردی استان مبتنی بر شناسایی رشته های شغلی جدید متناسب با مزیت ها و ظرفیت های استان اشاره نمود و آمادگی دانشگاه را برای پیگیری رشته های شغلی جدید و پرکاربرد متناسب با استان اعلام کرد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان سیستان و بلوچستان خواستار پیگیری مراکز علمی-کاربردی برای احیای رشته های شغلی قدیمی استان و تعریف رشته های تحصیلی جدید مقطع دار در حوزه های مشاغل پرکاربرد در شاخه های مهارتی فنی مورد نیاز بخش صنعت و معدن٬ رشته های فرهنگ و هنر و مشاغل جدید بخش کشاورزی استان شد تا دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان بتواند هم راستا با برنامه های دولت برای توسعه استان در تامین نیروی انسانی متخصص نقش آفرینی نماید.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۷