آیت الله هاشمی رفسنجانی کانون انقلاب اسلامی بود

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دردوران تبعید امام راحل، آیت الله هاشمی رفسنجانی کانون انقلاب اسلامی و هماهنگ کننده نیروهای مسلمان و انقلاب نه تنها در ایران بلکه در لبنان و اروپا و به ویژه در میان انجمن های دانشجویی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از فارس، حجت الاسلام مجید انصاری بعد از ظهر امروز در مراسم ترحیم و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که با حضور آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس، آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان احمدی و محمدی(ع)، محمد علی افشانی استاندار فارس و دیگر مقامات استانی و محلی در آستان حضرت احمد بن موسی(ع) شاهچراغ برگزار شد، درسخنانی اظهار داشت: مرحوم هاشمی رفسنجانی بیش از 60 سال از 82 سال عمر پر برکتش در قالب سربازی هوشیار در خدمت به انقلاب، نظام و جمهوری اسلامی در قالب فرماندهی جنگ تحمیلی و مسئولیت های متفاوت بود.
وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) مدیری توانا و تمام عیار در نهضت امام ومردم بود وهرگز از راهی  که می رفت لحظه ای عقب ننشست و همواره یار وفادار امام بوده است.
وی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی برای حفظ ارزش های انقلاب اسلامی عوامل پیروزی و پیام های نهضت  امام  را به درستی به نسل آینده منتقل می کرد.
معاون حقوقی رئیس جمهور تصریح کرد: وی مردی سخت کوش و مقاوم بود که تا پای محکومیت اعدام پیش رفت و در برابر شکنجه های رژیم طاغوت هرگز تا پیروزی انقلاب اسلامی دست از عقیده و اعتقادات انقلابی خود برنداشت و همواره ثابت قدم بود. 
حجت الاسلام انصاری بیان داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام 5 نفر از حواریون اصلی خود را از جمله آیت الله مطهری، آیت الله بهشتی، آیت الله اردبیلی و به ویژه آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یاران خود برمی گزیند و در این راستا با اصرار مرحوم هاشمی رفسنجانی، از مقام معظم رهبری که فرماندهی نهضت را در خراسان برعهده داشتند دعوت می کنند که درشورای انقلاب حضور جدی و تاثیر گذاری داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی که شخصیتی توانا و جهان شناس بود در طی دو دوره ریاست مجلس شورای اسلامی منشاء خدمات فراوانی  بوده است، افزود:  آیت الله هاشمی براین باور بود که نظام اسلامی یک روز هم بدون ولی فقیه،  ولایت و رهبری دوام و قوام پیدا نمی کند و در این راستا مقام معظم رهبری را فردی متفکر می دانست.
حجت الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه ملت شریف ایران باید بدانند که هاشمی رفسنجانی چه خدمات ارزنده ای به کشور و انقلاب کرده است، ادامه داد: پس از جنگ تحمیلی و در اوج تحریم ها در دوران ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی شاهد دسترسی به فناوری هسته ای، بازسازی راه های مواصلاتی و منازل مسکونی که بر اثر بمباران رژیم بعثی خسارت دیده بودند بودیم و وی همچون امیر کبیر وارد میدان شد و ایران اسلامی را به جایگاه بزرگی رساند.
معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: درآئین تشییع آیت الله هاشمی تمامی جریان ها، شخصیت های سیاسی و آحاد مردم حضور داشتند که این نشان دهنده همستگی و وحدت میان تمامی اقشار جامعه است.
انصاری ابراز داشت: اگر خواستار ادای دین به امام راحل، آیت الله هاشمی رفسنجانی، شهدا و مقام معظم رهبری هستیم باید زمینه اشتغال، رونق اقتصادی و محرومیتزدایی را مورد توجه قرار دهیم تا کشور به اهداف اصلی خود دست یابد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰