آیت الله هاشمی منتسب به جناح خاصی نبود

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله هاشمی یک شخصیت جهانی و بین المللی بوده است.
 

به گزارش اصلاحات نیوز؛ نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله هاشمی یک شخصیت جهانی و بین المللی بوده است.

آیت الله محمدحسین احمدی شاهرودی در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در یاسوج افزود: هاشمی رفسنجانی یک شخصیت مستقل بود که بعد از امام خمینی(ره) بیشترین تاثیرگذاری را در سرنوشت انقلاب اسلامی ایران داشت.

وی بیان کرد: آیت الله هاشمی منتسب به جناح خاصی نبود و این شخصیت برجسته و یار دیرین امام، انقلاب و رهبری همواره مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبلیغات مسموم علیه آیت الله هاشمی در سال های اخیر خاطرنشان کرد: کسانی که علیه هاشمی تبلیغ می کردند باید به جای این سخنان و تبلیغات مسموم شکرگزار نعمت انقلاب باشند و تا آخر عمر به روح هاشمی فاتحه بفرستند.

احمدی شاهرودی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی به بیانات و فرمایشات امام و رهبری التزام داشت.

وی ادامه داد: پس از ارتحال امام خمینی(ره) نظر مجلس خبرگان این بود که رهبر شورایی انتخاب شود اما آیت الله هاشمی بیانات امام(ره) مبنی بر انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای را برای اعضای مجلس بازگو کرد و نظر مجلس خبرگان تغییر کرد و آیت الله خامنه ای انتخاب شدند.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رد صلاحیت آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۹۲ عنوان کرد: این عالم گرانقدر بعد از رد صلاحیت شدن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ هرگز در این خصوص اصرار نکرد و مصلحت نظام و انقلاب را بر سرنوشت خود مقدم دانست.

احمدی شاهرودی افزود: آیت الله هاشمی یک شخصیت جهانی و بین المللی است که از کاخ سفید تا کاخ کرملین روسیه و از تمام کشورهای آسیایی و اروپایی پیام های تسلیتی برای درگذشت این شخصیت برجسته انقلاب ارسال شده است.

وی تاکید کرد: یاد و نام هاشمی رفسنجانی هرگز به تاریخ سپرده نخواهد شد و در روز تشییع جنازه ایشان حضور جمعیت میلیونی بیانگر شناخت، آگاهی و قدردانی و قدرشناسی ملت ایران از خدمتگزاران خود است.

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یاد و نام این شخصیت برجسته انقلاب همواره زنده خواهد بود، گفت: هاشمی مرید امام، یاور رهبر و پشتیبان ملت و مدافع راستین و دلسوز نظام و انقلاب بود.

احمدی شاهرودی در این مراسم با بیان اینکه صحبت کردن درباره هاشمی رفسنجانی سخت است،  افزود: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام شخصیتی چندین جانبه داشت، چرا که وی هم یک روحانی فاضل، فقیدی مجتهد و خدمتگزار و مبارزی انقلابی و هم سیاستمداری تمام عیار و قوی بود.

وی اضافه کرد: آیت الله هاشمی مفسری بزرگ، خطیبی توانا و جامعه شناسی دلسوز بود و وقتی که از بهرمان کرمان به قم آمد، در محضر آیت الله بروجردی، حضرت امام خمینی(ره)، علامه طباطبایی و سایر علمای قم دروس فقه، اصول، تفسیر و … را آموخت و هنگامی که همراه امام راحل در سال ۴۱ وارد میدان مبارزه شد و در دورانی که در زندان های رژیم پهلوی شکنجه شد در همه این سال ها جان و مال خود را در طبق اخلاص و در راه نهضت و انقلابیون گذاشت.

منبع: ایسنا

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰