اردیبهشت ۹۶ تمام روستاهای گیلان به اینترنت متصل می شوند

مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی های وزارت ارتباطات در پایان اردییهشت ماه سال آینده هیچ روستایی نخواهیم داشت که ارتبات اینترنتی نداشته باشد

فرزاد توکلی در گفتگو با خبرگزاری بین المللی کاسپین از سیاهکل، با اشاره به لزوم گسترش خدمات اینترنتی در روستاها اظهار کرد:  با گسترش خدمات اینترنت پرسرعت روستایی، ۱۱۸۴ روستای گیلان دارای اینترنت روستایی خواهد شد.

وی با اشاره به اتصال ۱۰۲ روستای سیاهکل به اینترنت پرسرعت گفت: در فاز بعدی این پروژه هیچ روستایی بدون اتصال اینترنتی نخواهد ماند و ۵۰ روستای دیگر این شهرستان نیز از اینترنت برخوردار می شوند.

مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی های وزارت ارتباطات در پایان اردییهشت ماه سال آینده هیچ روستایی نخواهیم داشت که ارتبات اینترنتی نداشته باشد.

وی همچنین از راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور (سیماک) در حوزه شهرستان رشت در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این سامانه فعلا در دهستان پیربازار اجرایی شده و در دهه فجر در کل شهرستان رشت به بهره برداری می رسد.

توکلی یادآور شد: در این طرح كلیه دستگاه ها از جمله اداره برق، گاز و دیگر شرکت هایی که خدمات ارائه می دهند، به این شبکه متصل می باشند و این سامانه به صورت یک لینک به هم پیوسته تمامی اطلاعات اشخاص از جمله اطلاعات مربوط به املاکی که در اختیار آنان است در آن ثبت می گردد. از جمله مزایای استفاده این سامانه می توان به کاهش هزینه های رفت و آمد مردم و همچنین گسترش خدمات الکترونیک نزد مردم اشاره کرد

مدیركل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان به از تلاش برای راه اندازی شهر هوشمند در شهرهای گیلان خبر داد و گفت: این طرح در استان گیلان چند شهر بزرگ با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارهای مقدماتی این طرح در رشت آغاز شده است، افزود: در دهه فجر امسال فاز اول شهر هوشمند رشت با ۳تا ۴سرویس و حدود ۱۰ میلیارد دلار هزینه به بهره برداری خواهد رسید، همچنین در شهر  رودسر مذاکراتی انجام شده و در انزلی و آستارا نیز بخش خصوصی وارد خواهد شد.


انتهای خبر/

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰