استفاده از دوش واژینال ممنوع!

استفاده از دوش واژینال ممنوع!

یکی از مسائلی که معمولا در حوزه سلامت زنان نادیده گرفته می شود، مساله سلامت واژن است. البته امروزه تعداد بیشتری از متخصصان، زنان را در این زمینه راهنمایی می کنند.

سلامتیسم:

یکی از مسائلی که معمولا در حوزه سلامت زنان نادیده گرفته می شود، مساله سلامت واژن است. البته امروزه تعداد بیشتری از متخصصان، زنان را در این زمینه راهنمایی می کنند. دکتر ونسا مک کی، متخصص زنان از کالج سلطنتی لندن، مهم ترین نکات برای مراقبت از واژن را در اختیار شما قرار می دهد.

پرهیز از شستن واژن با استفاده از دوش
این که واژن به پاکسازی اساسی با استفاده از صابون معطر یا محصولات بهداشتی زنانه نیاز دارد، کاملا یک تصور نادرست است. این اندام طوری طراحی شده است که خودش را با کمک ترشحات طبیعی تمیز می کند. واژن، باکتری های مفیدی دارد که از آن در مقابل مشکلات مختلف، محافظت می کنند. اگر این باکتری ها دچار مشکل شوند، احتمال ابتلا به عفونت های مختلف مانند واژینوز باکتریال، برفک یا التهاب در این ناحیه از بدن وجود دارد.

زنان باید از صابون های معطر، ژل ها و ضدعفونی کننده ها برای پاکسازی واژن دوری کنند، چون این محصولات می توانند تعادل باکتری های سالم و سطح pH واژن را تحت تاثیر خودشان قرار بدهند و درنهایت باعث التهاب آن شوند. بنابراین، از صابون های ساده و غیرمعطر برای شستن ناحیه اطراف واژن استفاده کنید و هیچ وقت سعی نکنید که چنین کاری را برای محیط داخلی آن انجام بدهید.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۹