اشتهارد بیش از ۲۴ هزارهکتار بیابان قابل احیا دارد

استانها/ بیابان زدایی

مدیرکل منابع طبیعی البرزگفت: 24 هزارو 698 هکتار بیابان قابل احیا در اشتهارد وجود دارد.

حامد فرضی درگفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهارکرد: کاهش حاصلخیزی خاک، ایجاد طوفان های گردوخاک، آلودگی هوا ومشکلات ناشی از آن، فروپاشی شیوه های معیشت و توسعه فقر و مهاجرت از پیامدهای بیابان زایی است .

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین بررسیهای انجام شده البرز بیش از 43 هزار و 668 هکتار بیابان قابل احیا داردکه بیشتر آن در اشتهارد قرارگرفته است.
وی با اشاره به میزان بیابان موجود در اشتهارد ادامه داد: درحال حاضردر این شهرستان  24 هزارو 698 هکتار بیابان قابل احیا وجود دارد.
وی اضافه کرد: به جز اشتهارد، 18 هزارو 970 هکتار بیابان قابل احیا نیز در محدوده سیاسی شهرستان نظرآباد قرارگرفته است.
این مسئول با اشاره به برخی طرح های بیابان زدایی در استان توضیح داد: درحال حاضر طرح های مطالعاتی و اجرایی برای مقابله با بیابان زایی در استان درحال اجرا است .
مدیرکل منابع طبیعی البرز ابرازکرد: طرح مدیریت جنگل های دست کاشت استان، نهالکاری با گونه های مقاوم به خشکی، حفاظت و قرق عرصه های طبیعی حساس، جمع آوری بذرگونه های تاغ و اجرای طرح های مرتع داری در مراتع قشلاقی استان تنها بخشی از طرح هایی است که با هدف مقابله با بیابان در استان اجرایی می شود.
این مسئول تصریح کرد: علاوه بر این ، پیگیری برای اجرای طرح ترسیب کربن در استان جزء سیاست هایی است منابع طبیعی با جدیت دنبال می کند.
 


انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۶