اطلاعیه نشست مشترک حزب دمکرات و اتحادیه میهنی برای حل مشکلات اقلیم کردستان

دو حزب اتحادیه میهنی(یکیتی) و حزب دمکرات(پارتی) پس از نشستی دوجانبه ، تصمیم به تشکیل کمیته ای مشترک برای حل مشکلات داخلی اقلیم کردستان و پیگیری مسئله مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد و استقلال اقلیم کردستان، گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بوکان پرس به نقل از سایت رسمی اتحادیه میهنی کردستان، اعضای ارشد حزب دمکرات و اتحادیه میهنی کردستان روز چهارشنبه ۲۲دی/۱۱ ژانویه، نشستی دوجانبه را در اربیل و در ادامه نشست های اخیر میان احزاب اقلیم کردستان که در ماه های اخیر صورت گرفت، برگزار کردند.
در اطلاعیه پایانی این نشست آمده که مشکلات کنونی اقلیم کردستان به ویژه مشکلات اقتصادی، پرداخت حقوق، ساماندهی نظام حکمرانی اقلیم، روابط داخلی میان احزاب اقلیم و روابط  با بغداد؛ مورد بحث و بررسی قرار گرفته   و هر دو طرف بر ضرورت حمایت از دولت اقلیم برای حل مشکلات اقتصادی، تاکید کرده اند.
در این نشست، تصمیم به تشکیل کمیته ای به عنوان نماینده تمامی احزاب اقلیم کردستان، به منظور پیگیری همه پرسی استقلال اقلیم و  مسئله ماده ۱۴۰ قانون اساسی عراق مربوط به مناطق مورد مناقشه میان اربیل و بغداد، گرفته شده است.
همچنین مسئله از سرگیری فعالیت های پارلمان کردستان نیز از دیگر موضوعات مهم مورد بحث در این نشست بوده است.
طرفین در این نشست، تصمیم به تحکیم و تعمیق روابط فیمابین و تداوم نشست های میان خود گرفته اند.
نسست های میان احزاب اقلیم پس از وقفه ای یک ساله ، با پیام مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان، برای حل اختلافات میان احزاب اقلیم در ماه های پایانی سال ۲۰۱۶ آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی

بوکان پرس

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰