افزایش مرگ ومیر کودکان در بیمارستانی در هند

کایلاش ساتیارتی، فعال سرشناس حقوق کودکان در هند گفته است: بچه ها بدون اکسیژن در بیمارستان مردند. این یک تراژدی نیست، این کشتار است.

شفاآنلاین>حوادث پزشکی>مرگ ۶۰ کودک ظرف پنج روز در یک بیمارستان دولتی در ایالت "اوتارپرادش" هند به یک فاجعه ملی تبدیل شده است.

به گزارش شفاآنلاین، در پی این اتفاق رئیس بیمارستان "بابا رقو داس" از مقام خود معلق شده است. بسیاری از کودکانی که در این بیمارستان درگذشتند نوزادان چند روزه بودند.

ادعاهایی مطرح شده که بیمارستان به یک عرضه کننده تجهیزات بدهکار بوده و با کاهش فشار گاز در مخازن اکسیژن، کودکان به دلیل کمبود اکسیژن جانشان را از دست داده اند. با این حال مقام های بیمارستان و شرکت تامین کننده تجهیزات آن این ادعا را رد می کنند. آنها می گویند که هرچند مشکل تجهیزات وجود داشته اما این مشکل عامل مرگ کودکان نبوده است.

بیشتر قربانیان از بخش نوزادان یا کودکانی بوده که به دلیل ابتلا به التهاب مغزی تحت درمان بودند. مرگ این تعداد کودک ظرف پنج روز موجی از خشم ایجاد کرده است.

کایلاش ساتیارتی، فعال سرشناس حقوق کودکان در هند گفته است: بچه ها بدون اکسیژن در بیمارستان مردند. این یک تراژدی نیست، این کشتار است.

او خطاب به یوگی آدیتیاناته، سر وزیر ایالت اوتارپرادش، گفته است که باید برای اصلاح "نظام فاسد درمانی" در این ایالت اقدام کند.

دفتر نارندرا مودی، نخست وزیر هند، می گوید مودی وضعیت را تحت نظر دارد و کمیته ای برای تحقیق درباره احتمال قصور کارکنان بیمارستان تشکیل شده است.

به گزارش بی بی سی، دولت هند می گوید که آمار مرگ و میر در ماه اوت همیشه بالا است. یک نماینده ایالت اوتار پرادش هم گفته است که روزانه به طور متوسط ۸ تا ۱۰ نفر در بیمارستان رقو داس می میرند.

شماری از کودکان بستری شده به التهاب مغزی(Brain inflammation) دچار بودند. این عارضه ویروسی سالانه جان صدها نفر را در ایالت اوتارپرادش می گیرد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: حوادث
زمان انتشار: يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۰