امدادرسانی به دو هزار شهروند متاثر از سیل و آبگرفتگی در پنج استان

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به 2 هزار شهروند متاثر از سیل و آبگرفتگی در5استان خبرداد.

به گزارش گروه انتظامی و حوادث خبرگزاری برنا، مرتضی سلیمی، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از19 الی 21 مرداد تا ساعت 6 صبح، گفت: استان‌های گلستان، گیلان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان طی روز گذشته و امروز با سیل و آبگرفتگی درگیر بوده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی در 21 شهر و روستای استان‌های درگیر سیل و آبگرفتگی، بیان کرد: تا این لجظه2نفر مفقودی در روستای شیرین آباد در شهرستان علی آباد و 11 فوتی در استان‌های خراسان رضوی، گلستان و خراسان شمالی گزارش شده است که عملیات جست‌و‌جو و نجات این 2 نفر در حال انجام است.

رییس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه 79 تیم عملیاتی متشکل از 312 امدادگر و نجاتگر نسبت به امدادرسانی به هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی اقدام کردند، عنوان کرد: با برپایی11 دستگاه چادر امدادی 96نفر از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی به صورت اضطراری اسکان داده شده و 33 نفر به مناطق امن منتقل شدند.

سلیمی با اشاره به اینکه امدادگران 69 واحد مسکونی را از سیلاب تخلیه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: 395 تخته پتو، 175 تخته موکت، 175 ست شست و شو و یک هزار و 539 قوطی کنسرو میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده و امدادرسانی در خراسان رضوی و سمنان همچنان ادامه دارد. 

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰