انتقاد شدید رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا از سنا

روز نو : 'نوت گینگریچ' رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا در توییتی نوشت: از مشاهده رفتار گستاخانه برخی از سناتورهای با تجربه بسیار محدود، با 'رکس تیلرسون' نامزد تصدی پست وزارت خارجه آمریکا، احساس شرمساری می کنم.

 به گزارش روز نو، گینگریچ امروز (پنجشنبه) به وقت محلی در توئیت کوتاه خود با اشاره به تجارب بالای رکس تیلرسون، نوشت: او شخصی مجرب و با دانش در حوزه سیاست خارجی است.
وی در ادامه تاکید کرد: تیلرسون نامزد تصدی پست وزارت خارجه آمریکا فرد مناسبی برای این سمت است.
گینگریچ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در میان سال های 1995 تا 1999 و نامزد کسب کاندیداتوری حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2012 بود.
در همین خصوص، رکس تیلرسون نامزد تصدی پست وزارت خارجه آمریکا دیروز (چهارشنبه) در مقابل کمیته روابط خارجی سنا قرار گرفت و از برنامه های خود دفاع کرد.
این در حالی است که ترامپ در توییتی در مورد تیلرسون نوشته است: آنچه بیش از همه در مورد رکس تیلرسون دوست دارم، مجرب بودن وی در برخورد موفقیت آمیز با هر نوع دولت خارجی است.
اقلیت دمکرات سنا تلاش خواهند کردند تا عرصه را بر نامزدهای کابینه ترامپ تنگ کنند و این در حالی است که شماری از جمهوری خواهان در مورد نامزدی تیلرسون برای پست وزارت خارجه آمریکا ابراز نگرانی کرده اند.
تیلرسون قبلا مدیر عامل شرکت اکسون موبیل بوده است. وی تاکنون منصب دولتی نداشته است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴