ایران عزادار شد

سعدی علیه رحمه می گوید: چو عضوی به درد آورد روزگار-دگر عضوها را نماند قرار

ایران عزادار شد

سعدی علیه رحمه می گوید: چو عضوی به درد آورد روزگار-دگر عضوها را نماند قرار

از مفهوم این شعر که ریشه در انسان دوستی جامعه بشری دارد چنین می توان نتیجه گرفت که هنگام عزا و ابتلای همنوعان، آن هم در بلایای عمومی از قبیل زلزله همه ما داغدار و مصیبت زده هستیم.

زلزله مهیبی که در شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب جان صدها تن از هموطنان مان را گرفت فقط منحصر به استان کرمانشاه نیست! بیش از ۶۵۰۰ مجروح و صدها کشته و نزدیک هشتاد هزار آواره از هموطنان ما هستند چرا دولت چنین دیرهنگام در این مصیبت ملی عزای عمومی سراسری اعلام کرد؟

مگر نه اینکه ایران متعلق به همه ایرانیان است؟ اگر این شعار باور عمومی بیش از هشتاد میلیون ایرانی است چرا نباید روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه پرچم ملی ما در تمام ادارات کشوری به حالت نیمه افراشته باشد؟

چرا آقایان، مردم غرب کشور و استان کرمانشاه را جدا از ایران می دانند؟ آیا واقعا اعلام عزای عمومی برای کشور هزینه هنگفتی دارد که از این اقدام تسلی بخش به خانواده های قربانیان استنکاف می کنند؟

چرا وقتی چهره سرشناسی از رجل سیاسی سالمند کشور فوت می کند در سراسر کشور عزای عمومی اعلام می شود ولی اکنون برای صدها مرد و زن و کودک که در این زلزله به رحمت حق شتافته اند، امری غیر ضرور تلقی گردیده است؟

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ | ۰۴:۱۳
لینک اصلی: ایران عزادار شد