تجمع اعتراضی متخصصان بیهوشی

دوشنبه یازدهم اردیبهشت تجمع متخصصان بیهوشی و مراقبتهای ویژه در اعتراض به عدم رعایت عدالت بین رشته ای در سازمان نظام پزشكی تهران و برخی شهرهای بزرگ بصورت همزمان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری فریادگر، اعتراض متخصصین بیهوشی به تعیین تعرفه های پزشكی سال ٩٦ از آذرماه سال گذشته آغاز شده بود و در روزهای اخیر بالاخص بعد از تجمع اعتراضی دوشنبه وارد فاز تازه ای شده است .
دكتر علیرضا سلیمی رئیس انجمن آنستزیولوژی ایران طی سخنانی در جمع معترضین از عدم مشورت با انجمنهای تخصصی و نظام پزشكی برای تعیین تعرفه های پزشكی سال ٩٦ انتقاد كرد و نتیجه آنرا ایجاد اعتراضات اخیر جامعه پزشكی و بالاخص چهارهزار متخصص بیهوشی عنوان كرد. وی به معترضین قول داد كه خواسته های بحق ایشان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب در تعامل با وزرای بهداشت و رفاه پیگیری خواهد كرد و البته از قول مساعد شفاهی دكتر هاشمی وزیر بهداشت و دكتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین نامه رسمی دكتر محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر جلوگیری از روند فعلی تعیین تعرفه های پزشكی و لزوم مشورت با سازمان نظام پزشكی و انجمنهای تخصصی به نیكی یاد كرد.
دكتر محمد جهانگیری معاونت سازمان نظام پزشكی نیز طی سخنانی در جمع حاضران به روند تعیین تعرفه های پزشكی سال ٩٦ انتقاد كرد و بر لزوم رعایت عدالت بین رشته ای در تعیین تعرفه های پزشكی تاكید نمود و در عین حال خواهان صبر و خویشتنداری متخصصین بیهوشی تا رسیدن به نتیجه مطلوب شد .
حاضرین در تجمع تهران كه حدود ٥٠٠ نفر برآورد می شوند با در دست داشتن پلاكاردهایی خواسته های خود مبنی بر معیار قرار گرفتن كتاب تعرفه های جهانی پزشكی (cpt) و عدالت بین رشته ای را خواستار شدند.
یكی از متخصصان بیهوشی در حاشیه تجمع عنوان كرد كه صبر متخصصین بیهوشی در زمینه عدم رعایت حق و حقوقشان با توجه به استرسهای فراوان رشته بیهوشی نیز حدی دارد و ابراز امیدواری كرد با تدبیر وزرای بهداشت و رفاه این مشكل حل شود تا خدای ناكرده روند فعلی موجب اعتصاب متخصصان بیهوشی كل كشور نشود كه تبعات بدی برای سلامت كشور خواهد داشت.
دیروز تجمعات و گردهمایی های همزمان متخصصان بیهوشی نیز در سازمان نظام پزشكی استانهای گیلان، مازندران، خراسان شمالی ، اردبیل، ایلام و كرمانشاه برگزار شده است.
هفته گذشته نیز انجمن بیهوشی استان فارس پس از برگزاری جلسه اعتراضی متخصصان بیهوشی طی بیانیه ای احتمال عدم انجام بیهوشی عملهای غیر اورژانس در صورت حل نشدن معضل تعرفه ها را مطرح كرده بود.
سه شنبه دوازدهم اردیبهشت نیز تجمع اعتراضی پزشكان بیهوشی اصفهان در محل سازمان نظام پزشكی اصفهان انجام خواهد شد.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰