ترامپ: اتهامات فساد علیه من دروغ است

دونالد ترامپ رئیس جمهور آینده امریکا در اولین کنفرانس خبری خود پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، اتهامات مطرح شده علیه خود درباره روابطه با روسیه را «دروغین» توصیف کرد

به گزارش خبرگزاری بین المللی کاسپین،ترامپ در ابتدای این کنفرانس مطبوعاتی با تشکر از خبرگزاری هایی که در این نشست حاضر شده اند، اخبار منتشر شده درباره فساد اخلاقی اش را از سوی سازمان های اطلاعاتی دانسته و ضمن غلط توصیف کردن آنها، تصریح کرد چنین اخباری حتی نباید اجازه منتشر شدن را می داشت.
ترامپ تأکید کرد: «این (ادعاها) همگی اخبار ساختگی است. چیزهای دروغ است. این (مسائل) رخ نداده اند.»
وی افزود: «گروهی از مخالفان، افراد بیمار، گردهم آمدند و این مزخرفات را سرهم کردند.»
رئیس جمهور منتخب امریکا خاطرنشان کرد این اطلاعات را «شاید آژانس های اطلاعاتی فاش کرده باشند، چه کسی می داند، ولی شاید کار آژانس های اطلاعاتی باشد که (در اینصورت) لکۀ ننگی در سابقۀ آنها خواهد بود.»
این مقام امریکایی همچنین در توئیتر از تلاش های سیاسی که علیه او در جریان است انتقاد کرد و گفت: «آیا ما در آلمان نازی زندگی می کنیم؟»
رسانه های امریکایی در حالی گزارش های جنجالی مربوط به ترامپ را منتشر کرده اند که او ۹ روز دیگر وارد کاخ سفید می شود.
در این گزارش ها که روز سه شنبه منتشر شد، آمده است روسیه شش ویدئوی غیراخلاقی را که ترامپ در سال ۲۰۱۳ هنگام حضور در یک هتل لوکس در مسکو، پایتخت روسیه، تهیه کرده است در اختیار دارد و احتمال می رود از این فیلم ها برای باج خواهی از رئیس جمهور آتی امریکا استفاده شود.
سی ان ان در گزارش خود ذکر کرده است که این پرونده، نتیجۀ تحقیقاتی است که یک کارمند سابق سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (ام آی۶) در سال گذشته صورت داده است.
با وجود این، دولت روسیه این گزارش ها را «کاملاً جعلی» خواند افزود مسکو هیچ گونه اطلاعاتی که منجر به رسوایی ترامپ شود، در اختیار ندارد.
رئیس جمهور منتخب آمریکا ادامه داد: «روسیه در زمان رهبری من بیشتر از رهبری هر کسی دیگر، به کشور ما احترام خواهد گذاشت…روسیه، چین، ژاپن، مکزیک و هر کشور دیگری در زمان ریاست جمهوری من بسیار بیش از دولت قبل به آمریکا احترام خواهند گذاشت.»
رئیس جمهور منتخب آمریکا با اشاره به تصمیمش برای ساخت دیوار حائل بزرگ در مرز مکزیک برای ممانعت از ورود پناهندگان گفت ساخت آن را آغاز خواهد کرد اما هزینه سرسام آور آن را از دولت مکزیک خواهد گرفت: «من به دولت مکزیک احترام میگذارم، مردم این کشور را خیلی دوست دارم. اما مکزیک از ایالات متحده سوءاستفاده کرده. ما دیوار را خواهیم ساخت.»
وی اذعان کرد آمریکا از نظر دفاع سایبری جزو ضعیف ترین کشورهاست و در برابر هک شدن بی دفاع است زیرا کسانی بر سر کار هستند که نمی دانند چه می کنند: «چینی ها ۲۲ میلیون حساب در آمریکا را هک کردند. آن ها در دریای چین جنوبی از ما سوءاستفاده می کنند.»
در حالی که تعداد زیادی از خبرنگاران سوالات خود را نپرسیده و خواهان اجازه برای صحبت داشتند، ترامپ به ناگاه از حضور همگی تشکر و خداحافظی کرده و سخنرانی اش را پایان داد.


انتهای خبر/

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: سیاسی
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۴