تشریح دلایل بازداشت مدیران کشت و صنعت مغان از زبان دادستان اردبیل

کانال تلگرام دمادم
جهت خواندن و پیگیری اخبار منتخب روز ایران و جهان به کانال تلگرام دمادم بپیوندید.

عتباتی دادستان اردبیل

آزادلو دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به برخی تیترهای طرح شده در فضای مجازی مبنی بر وجود مافیای قدرت در اردبیل، متذکر شد: این اظهارات و اتهامات بی اساس است.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عتباتی شامگاه شنبه درجلسه هم اندیشی رسانه ها با مسئولان استان اردبیل تصریح کرد: در پی مطرح شدن برخی تخلفات برخی نوشته اند مافیای قدرت در استان وجود دارد که انتظار ما از رسانه ها طرح موضوعات به صورت قانونی است.

وی با تأکید به اینکه خود بنده هیچ وابستگی به فرد یا گروه سیاسی خاصی ندارم، اضافه کرد: در برخی مواقع مطالب غیرواقع در رسانه ها مطرح می شود که انتظار داریم رسانه ها به تعهدات کاری توجه داشته باشند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل متذکر شد: خود بنده فردی رسانه ای هستم و بارها نتایج پرونده ها از خبرگزاری ها انعکاس می یابد اما انتظار داریم که موضوعات با بررسی دقیق و صحیح مطرح شود.

عتباتی با اشاره به اینکه در برخی مواقع در برخورد رسانه ها با مدیران و شکایات طرح شده مواردی دور از اخلاق مطرح می شود، اضافه کرد: در برخی مواقع متأسفانه رسانه رفتار نامناسب داشته و لازم است مطابق قانون برخورد شود.

وی به برخی گمانه زنی های گسترده و طرح آن با هدف رقابت های سیاسی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضا به همان میزان که با اراذل واوباش و یا مواد مخدر و مشروبات الکلی برخورد دارد در موضوع تخلفات دستگاه های اجرایی نیز بدون مماشات برخورد می کند.

بازداشت مدیرعامل کشت و صنعت

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با ذکر مثالی به پرونده های تخلفات مالی کشت و صنعت مغان اشاره کرد و گفت: برای مدیرعامل فعلی و معاون وی یک فقره حکم صادر شده و به دو ماه انفصال از خدمت منصوب شده اند و این حکم در مرحله عدم قطعیت است.

وی افزود: در مورد دو پرونده اختلاس مالی نیز دلایل و مدارک کافی طرح شده و قرار بازداشت صادر و سپس با وثیقه دولتی آزاد شده است.

به گفته عتباتی مدیران عامل سابق و فعلی کشت و صنعت به دلیل تخلفات مالی بازداشت شدند و هر چند کشت و صنعت مغان می توانست مصداق بارز اقتصاد مقاومتی باشد اما از بابت ضعف مدیریت، عدم استفاده از نیروهای متخصص و حیف ومیل مالی خود ما انتقاد داریم.

وی با اشاره به بررسی پرونده در دادسرای مرکز استان اضافه کرد: در خصوص پرونده بی انضباطی مالی نیز که جنبه کیفری داشته منجر به صدور کیفر خواست شده است.

عتباتی به پرونده های کیفری برخی مدیران نیز اشاره کرد که حکم قطعی برای آن صادر شده است و متذکر شد: سال ۹۵ چند مدیر تحت تعقیب کیفری قرار گرفته اند.

رسانه ها به ایجاد آرامش بی توجه اند

عتباتی همچنین با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در استان اضافه کرد: در کمال تأسف در تمامی انواع آسیب های اجتماعی در استان با افزایش نگران کننده آسیب ها مواجه هستیم.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در استان شاهد کاهش سن شرب هستیم به حدی که قرار دادگاه اطفال می بایست صادر شود و سالانه با افزایش محسوس رفتارهای خشن از جمله ضرب و شتم، توهین و فحاشی مواجه ایم.

وی تأکید کرد: تمامی این آسیب ها در حالی است که خود رسانه ها بیشتر به طرح درگیری ها می پردازند و نسبت به ایجاد آرامش در جامعه بی توجه هستند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل متذکر شد: لازم است نه تنها صداوسیما بلکه مطبوعات نیز به دستگاه قضا کمک کنند تا بتوان نسبت به ایجاد آرامش در جامعه اقدام کرد.

 • گزارش خطا
 • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
 • ۰
 • ۰

 • اشتراک‌گذاری در تلگرام
 • اشتراک‌گذاری در کلوب
 • اشتراک‌گذاری در گوگل پلاس
 • اشتراک‌گذاری در بالاترین
 • اشتراک‌گذاری در لینکداین
 • اشتراک‌گذاری در استامبل‌آپون
 • چاپ خبر
 • کپی لینک خبر