تصاویر/ سرما و بارش برف در اروپا منجر به مرگ شد

بارش سنگین برف و دمای زیر صفر در کشورهای مختلف اروپایی تاکنون به مرگ چند شهروند منجر شده است.
به گزارش ایران خبر، در روزهای اخیر بارش سنگین برف و دمای زیر صفر در اروپا باعث مرگ چندین شهروند شده است. بارش برف همچنین مسیرهای رفت و آمد را در سراسر اروپا مختل کرده است.

در روزهای اخیر دست کم 10 نفر بر اثر سرما در لهستان جان خود را از دست داده‌اند. روز گذشته (شنبه) دمای هوا در برخی شهرهای این کشور زیر 20 درجه سانتیگراد بود.
در بلژیک بر اثر سُر خوردن یک کامیون در بزرگراه، راننده آن جان باخت. در ایتالیا هم دهها نفر از افراد بی خانمان بر اثر سرما جان خود را از دست دادند.

در همین حال، در سراسر قاره اروپا حمل و نقل هوایی و زمینی هم با مشکلاتی روبرو شده است. در استانبول، بارش سنگین برف باعث شد مقامات ترکیه بیش از 650 پرواز را لغو کنند. روز گذشته، تنگه بسفر – که دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند -- هم به کلی بسته شد و قایق ها اجازه حرکت نداشتند.
شب گذشته همچنین بخشهایی از جنوب ایتالیا زیر بارش بیش از یک متر برف مدفون شد و در رم فواره های آب در "میدان سن پیترو" یخ زدند.

روسیه هم در 120 سال گذشته سردترین کریسمس را سپری کرد. دمای هوا در طول شب گذشته در مسکو زیر 30 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

در "تسالونیکی"، دومین شهر بزرگ یونان دمای هوا به زیر 7 درجه سانتیگراد رسید. برخی جزایر یونان از جمله "لزبوس" هم شاهد برف سنگینی بود.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: گوناگون
زمان انتشار: يكشنبه ۱۹ دي ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰