تغییر لحن امارات علیه قطر

خرداد:امارات خواستار یک راه حل منطقه ای برای حل بحران قطر شد.

امارات که پیش از این از موضع سرسختانه عربستان سعودی علیه قطر حمایت می کرد اکنون با ادبیاتی ملایم تر خواستار حل بحران با قطر از طریق "راه حل های منطقه ای" و "نظارت بین المللی" شد.

به گزارش خرداد به نقل از عصرایران به نقل از خبرگزاری رویترز، "انور قرقاش" وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات گفت: فشارها علیه قطر موفق خواهد شد.

وی افزود: ما برای حل بحران قطر، خواستار راه حل منطقه ای و نظارت بین المللی هستیم.

قرقاش گفت: ما می خواهیم مطمئن شویم کشوری که 300 میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد دیگر به صورت رسمی یا غیر رسمی حامی اندیشه های جهادی و تروریستی نیست.

وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات تصریح کرد: ما نشانه های موفقیت فشارها را می بینیم.. ما آمادگی [برای ادامه بحران] داریم زیرا این بحران زمان زیادی به طول خواهد انجامید.

قرقاش با اشاره به تفاهمنامه قطر و آمریکا در زمینه  مقابله با حمایت مالی از تروریسم اظهار داشت امضای این تفاهمنامه از سوی قطر یک گام مثبت است.
این تفاهمنامه هفته گذشته در سفر اخیر رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا به دوحه به امضای وزرای خارجه آمریکا و قطر رسید.

طی ماه گذشته عربستان سعودی، امارات، بحرین، مصر و چند کشور دیگر همه روابط خود را با قطر قطع کردند آنها برای از سرگیری روابط شرط هایی گذاشتند که از جمله این شروط قطع ارتباط با ایران، تعطیلی شبکه الجزیره وابسته به قطر و توقف حمایت از اخوان المسلمین، القاعده، داعش و تروریسم است.

قطر شرایط آنها را رد کرده است. آنها اعلام کرده اند که تا پیش از پذیرش همه شروط از سوی قطر با این کشور گفتگو نخواهند کرد.

وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته برای حل این بحران به منطقه سفر کرده بود اما این تلاش های وی تا کنون به نتیجه نرسید.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳