جزئیات عملیات انتحاری داعش در عراق/ آمار دقیقی از شهدای ایرانی در دست نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یک خودروی بمب گذاری شده در یک پمپ بنزین در شهر «حله» مرکز استان بابل عراق منفجر شد که بر اثر آن شماری از زوار از جمله ۱۲ ایرانی به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی از عملیات انتحاری گروهک تروریستی ـ تکفیری داعش در استان بابل خبر داد و گفت: در این عملیات تروریستی یک دستگاه اتوبوس و تعدادی خودرو در یک پمپ بنزین دچار حادثه شدند.۱۳۹۵۰۹۰۴۱۷۴۵۱۵۵۸۸۹۲۹۹۸۴۴ مجید آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره عملیات انتحاری عصر امروز پنجشنبه گروهک تروریستی ـ تکفیری داعش در خاک عراق اظهار کرد: یک خودروی حامل عوامل گروهک تروریستی داعش با حضور در یک پمپ بنزین در استان بابل اقدام به حمله انتحاری کرد.

وی ادامه داد: در این حمله تروریستی تعداد زیادی از مردم بی گناه و مسافران یک دستگاه اتوبوس به شهادت رسیدند؛ در میان مسافران این اتوبوس تعدادی از زائران ایرانی نیز وجود داشتند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: تاکنون شهادت ۲۰ تن از مسافران این اتوبوس که بخشی از آنها زائران ایرانی بوده اند، تایید شده است اما آمار دقیقی از شهدای ایرانی این حمله تروریستی وجود ندارد.

رسانه های عراقی و خبرگزاری های غربی از جمله رویترز و خبرگزاری فرانسه اعلام کرده اند که تاکنون ۸۰ زائر که در بین آنها ۱۲ ایرانی وجود داشته، به شهادت رسیده اند و بیش از ۵۰ تن دیگر نیز زخمی شده اند.

گروهک تروریستی ـ تکفیری داعش مسئولیت این عملیات انتحاری را به عهده گرفته است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰