جناح بازی در انتخابات مانع انتخاب فرد اصلح نشود

امام جمعه بجنورد

امام جمعه بجنورد گفت: نباید جناح بازی و گروه های سیاسی مانع از انتخاب فرد اصلح در انتخابات شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام «ابوالقاسم یعقوبی» در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهارکرد: باید تلاش کنیم تا به جایی برسیم که در انتخابات یک لیست مشترکی از همه جناح و گروه هایی سیاسی ارائه دهیم.

وی با بیان این که باید به بلوغ سیاسی برسیم که در انتخاب افراد توانمندی، توانایی و تخصص آنان نه نگاه سیاسی و حزبی را اعمال کنیم، افزود: در برخی از موارد انسان های کارآمد به علت همین نگاه های سیاسی از صحنه کار کنار زده می شوند، چون برخی ها بر این مهم عقیده دارند که این فرد از حزب و جناح آنان نیست.

امام جمعه بجنورد با تأکید بر این که رسیدن به این بلوغ سیاسی و ارائه لیست مشترک از همه گروه ها برای شرکت در انتخابات کار سختی بوده و جهاد اکبر است، ادامه داد: وجود تقوای سیاسی در انتخابات میان نامزدهای انتخاباتی ضروری است.

یعقوبی با تأکید بر این که شورای نگهبان فیلتر نهایی در تائید و رد صلاحیت افراد است، گفت: با توجه به این که جامعه التهابی بوده و فتنه گران در صدد تهدید مردم به منظور رد یا تائید صلاحیت فلان نامزد هستند، باید در هر شرایطی به رأی شورای نگهبان تمکین کرده و به قانون عمل کنیم.

وی با بیان این که نامزدهای انتخاباتی در فعالیت و تبلیغات خود دشمنان را به طمع نیندازند، گفت: کاندیداهای انتخاباتی در تبلیغات از جاده انصاف خارج نشده و فقط به معرفی خود تخصص و توانمندهایشان بپردازند و از سیاه نمایی برای اخذ دو رأی بیشتر و تخریب دیگران پرهیز کنند.

امام جمعه بجنورد با بیان این که هم اکنون معیشت و اقتصاد از مهم ترین مشکلات مردم کشور است، یادآور شد: نامزدهای انتخاباتی برنامه های خود را در راستای کاهش و رفع مشکلات مردم ارائه دهند.

یعقوبی خاطرنشان کرد: با توجه به این که دشمنان می خواهند از تبلیغات سوءاستفاده کنند، بنابراین کاندیداها در تبلیغات خود به حاشیه نروند، با شجاعت در مقابل دشمنان و به دور از هرگونه شعار با اقدام و عمل به مسائل موجود رسیدگی کنند.

وی با اشاره به اجرای رزمایش بیت المقدس در استان، افزود: نیروهای مسلح قدرت و توانمندی خود را با این رزمایش ها به نمایش می گذارند.

امام جمعه بجنورد با اشاره به طوفان شن درطبس، خاطرنشان کرد: این حادثه عظیمی در تاریخ انقلاب اسلامی است و باید دشمنان بدانند این انقلاب پشتوانه های غیبی داشته و نمی توانند آن را شکست دهند.

یعقوبی با اشاره به روز زمین پاک، یادآور شد: زمین همانند مادر ما بوده بنابراین باید به آن احترام گذاشته و از تخریب آن خودداری کنیم.

انتهای پیام

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰

در صورت تمایل، نظر خود را ثبت کنید: