روی کار آمدن جمهوری خواهان تاثیری بر قراردادهای نفتی ایران ندارد/ تعیین تکلیف میدان اسفندیار

منوچهری گفت: قراردادهای نفتی ایران مشمول تحریم های احتمالی جدید نمی شود.

غلامرضا منوچهری معاون امور مهندسی و توسعه مدیر عامل شرکت ملی نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره احتمال لغو برجام و قراردادهای نفتی با روی کار آمدن جمهوری خواهان در امریکا گفت: در برجام موادی پیش بینی شده که قراردادهایی که در دوره‌ای که این معاهده در حال اجراست و یا  قراردادهایی که بسته می‌شود، مشمول لغو و تحریم نمی‌شود.

وی افزود: البته اگر تحریم لغو نشود، قرارداد جدید دیگری نمی‌تواند منعقد شود.

منوچهری درباره توسعه میدان نفتی اسفندیار نیز اظهار داشت: برای توسعه این میدان مذاکرات با یک شرکت نروژی در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، اسفندیار یکی از میدان‌های نفتی مشترک بین ایران و عربستان است که حدود ۵۰ سال از کشف آن  می‌گذرد اما قراردادهای منعقد شده برای توسعه این میدان معمولا با شکست روبرو شده است این در حالی است که عربستان با همکاری غیرقانونی کویت سالهاست از میدان مشترک با ایران برداشت نفت دارد. در حالی کویت و عربستان رأسا و بدون توجه به سهم ایران اقدام به مرزکشی در خلیج فارس کرده‌اند که این مرزکشی از مرز آبی ایران گذشته و غیرقانونی است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰