زرشک در درمان بیماریهای کبدی و بی خوابی موثر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بانوی کوثر، مریم صادقی کارشناس طب سنتی گفت: زرشک دارای طبع سرد و خشک بوده و از آن در تهیه انواع غذاها استفاده می شود.میوه زرشک ترش مزه بوده در آشپزی و تهیه انواع نوشیدنی ها به کار می رود.

به گفته این کارشناس طب سنتی، میوه زرشک، خلط آور، ضد سرفه و درمان کننده بیماریهای کبدی و کاهنده فشار خون و تصفیه کننده خون می باشد.

این کارشناس ارشد طب سنتی در ادامه با اشاره به خواص زرشک گفت: این میوه در درمان بیماریهای کبدی و صفراوی ، دل درد و بی خوابی موثر است.

صادقی با بیان اینکه از آب زرشک یا جوشانده ریشه آن برای درمان ناراحتی های رحمی زنان استفاده می شود گفت: آب زرشک برای کم اشتهایی ، افسردگی، مسمومیت شدید و همچنین برای دفع سموم و کاهش عطش بسیار مفید است.

وی به مضرات استفاده از زرشک اشاره کرد و افزود: مصرف ریشه درخت زرشک برای خانم های باردار مضر است و در زیاده روی خوردن آن باعث نفخ معده و ایجاد یبوست در افراد می شود.

صادقی گفت: برای افرادی که دارای طبع سردمزاج هستند مصرف زرشک  تو صیه نمی شود.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
دسته: گوناگون
زمان انتشار: پنجشنبه ۲۳ دي ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۶