زيرساخت هاي شهر خرم آباد مشکل دارد

زیرساخت های شهر خرم آباد مشکل دارد

خبرگزاری آریا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: زیرساخت های شهر خرم آباد مشکل دارد.
به گزارش آریا ، رضا آریایی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به باران های سیل آسای تابستان امسال در شمال کشور و جان باختن 15 نفر، اضافه کرد: همان زمان بلافاصله در جلسات مدیریت بحران استان و شهرستان های مختلف به دستگاه های اجرایی تأکیدات لازم را اعلام کردیم تا آمادگی لازم را برای فصل پاییز و رخ دادن سیلاب داشته باشند.
وی ادامه داد: امسال پدیده "لانینو" متوسط را در خاورمیانه داریم که نقطه مقابل "ال نینو" بوده و مصادف با کم بارشی است و سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ اگرچه امسال کم بارش خواهد بود اما با توجه به افزایش درجه دما امکان باران های تند، رگباری و زودگذر وجود دارد.
آریایی یادآور شد: نخستین بارندگی هفته پیش اتفاق افتاد و در چند شهرستان استان مشکلاتی ایجاد کرد که دستگاه ها به موقع وارد عمل شده و عملکرد خوبی داشتند. روز گذشته در فرمانداری خرم آباد جلسه ستاد مدیریت بحران برگزار شد و نقاط ضعف و مشکلات را گوشزد کردیم و از وقوع سیلاب در این یکی دو روز هشدار دادیم.
مدیرکل مدیریت بحران لرستان اذعان کرد: واقعیت این است که در زیرساخت های شهر خرم آباد و به ویژه در بافت مرکزی مشکل داریم. در برخی خیابان ها، حفاری های زیاد اجازه عبور آب را نمی دهد و بعضی کانال ها گنجایش آب را ندارند و از این دست مشکلات زیاد وجود دارد.
وی تأکید کرد: زیرگذرها در خرم آباد جواب نمی دهد و معضل هستند و به ویژه زیرگذر میدان امام حسین(ع) در باران ها مسدود می شود و مشکلاتی به وجود می آورد که تا چند ساعت دیگر آب جمع شده آنجا تخلیه خواهد شد.
آریایی با بیان اینکه باران تند و رگباری و تگرگ امروز در نوع خودش بی سابقه بود، اضافه کرد: متأسفانه آب در محدوده خیابان شورا به خاطر توپوگرافی نامناسب مشکلاتی ایجاد کرد و باعث سقوط دو دختر دانشجو به داخل کانال شد که یک نفر جان باخت و دیگری در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان است.
مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: اگرچه سهل انگاری افراد در سقوط به کانال مشخص است اما متأسفانه کانالی که در این خیابان نزدیک ایستگاه اتوبوس دانشجویان بوده، مشکلاتی به وجود آورده است.
وی خاطرنشان کرد: آتش نشانی با تجهیزات بسیار ضعیف دست و پنجه نرم می کند و قیمت وسیله ها بالاست و توان دستگاه ها کافی نیست و انبارهای برخی شرکت های خدماتی خالی است و انتظار داریم استاندار لرستان مشکل تأمین تجهیزات دستگاه ها را رفع کند.
آریایی در پایان یادآور شد: مدیریت بحران یک ریال اعتبار ندارد و در قانون بودجه نیز حذف شده است.

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۰