سالمترین فرآورده های خونی کشور مربوط به کدام استان است؟

در طرح نظام مند ارتقاء ضریب سلامت خون، کُردستان، رتبه نخست کشوری در زمینه تولید سالمترین فرآورده های خونی را کسب کرد.
به گزارش روز پلاس ، مُدیرکل انتقال خون کُردستان  اهداکنندگان مستمر را ارزشمندترین سرمایه این سازمان برشمرد و افزود: افزایش چشمگیر آمار اهدای خون مستمر، نتیجه برنامه ریزی و اجرای طرح نظام مند ارتقاء ضریب سلامت خونهای اهدایی است که برای اولین بار در کشور در کُردستان اجرا شد و نتیجه آن کسب رتبه اوّل کشوری در تولید سالم ترین فرآورده های خونی است.
محمّدسعید کریمیان، افزود: تا پایان آذرماه امسال 11 هزار و 954 مورد اهدای خون به صورت مستمر انجام پذیرفته است که در مقایسه با رقم 8 هزار و 413 مورد اهدای مستمر سال 94، رُشد 42 درصدی را نشان می هد.
وی با بیان اینکه میزان مراجعه برای اهدای خون در نه ماه اوّل سال 95، نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 11 درصد رُشد داشته است، گفت: تعداد اهداکنندگان خون در این مدت، 21 هزار و 187 نفر بوده است که این آمار در مقایسه با سال گذشته از رُشد بیش از یک درصدی برخوردار است.
مُدیرکل انتقال خون استان، نقش بانوان اهداکننده خون را کمرنگ خواند و گفت: از مجموع 18 هزار و 319 مورد خونگیری به عمل آمده تا پایان آذر 95، هفده هزار و 138 واحد خون اهدایی توسط آقایان اهدا شده است و سهم بانوان اهداکننده خون، تنها یکهزار و 181 مورد بوده است.
وی با بیان اینکه در این مدت 38 هزار و 708 واحد فرآورده خونی در بین مراکر درمانی توزیع شده است، ادامه داد: بیشترین میزان فرآورده های تولیدی در بیمارستان توحید سنندج مصرف شده است و در 9 ماهه سالجاری 12 هزار و 433 فرآورده خونی توسط بانک خون بیمارستان توحید درخواست شده که انتقال خون استان با شاخص مطلوب پاسخگویی، نزدیک به 95 درصد از 11 هزار و 774 فرآورده خونی شامل؛ گلبول قرمز فشرده، پلاسمای تازه منجمد، پلاکت، محصولات آفرزیس و کرایوپرسیپیتیت را جهت درمان بیماران به این بیمارستان تحویل داده است.
کریمیان، بیمارستان بعثت سنندج و امام خمینی(ره) سقز را در رتبه های بعدی دریافت بیشترین فرآورده های خونی تولیدی استان برشمرد و افزود: انتقال خون کُردستان، بیش از 90 درصد درخواستهای بیمارستانی را منطبق با جزئیات درخواست پزشک تأمین نموده است.
سالمترین فرآورده های خونی کشور مربوط به کدام استان است؟
وی تأکید کرد: همراهی مردم نوعدوست و کیفیت پاسخگویی، موجب شده است تا هیچ بیماری در استان کُردستان در پروسه درمان با کمبود فرآورده های خونی سالم مواجه نشود .
وی در پایان درباره مدیریت تولید و مصرف فرآورده های خونی، سیاستهای اقتصاد مقاومتی و ارتقاء کیفیت خدمات، مطالبی ارائه کرد.
خبرگزاری صداوسیما

مهم: فرآیند جمع‌آوری اخبار به صورت خودکار انجام می‌گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده‌ی وبسایت منبع و منتشر کننده‌ی آن است. با این وجود در صورتی که به محتوای این خبر اعتراض دارید با ما تماس بگیرید.

  • گزارش خطا
  • پیشنهاد به دیگر مخاطبان
  • ۰
  • ۰
برچسب ها:
زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ دي ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۵